Norstati küsitlus: enamik inimesi peab õigeks Mikk Pärnitsa auhinnata jätmist

Eesti,
©Erki Evestus
Sellist kontrasti ei tohiks ühiskondlikus tunnustuses enam korrata.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et 44 protsendi vastanute arvates oli Mikk Pärnitsa väljaarvamine vägivallaennetuse auhinnasaajate nimekirjast õige, 18 protsendi arvates mitte.

Eelmisel nädalal pakkusid meedias palju kõneainet kaks sündmust. Esiteks andsid 18. augustil president Kersti Kaljulaid ning justiitsminister Raivo Aeg üle vägivallaennetajate auhinnad, mille saajate nimekirjas oli ka Mikk Pärnits. Hiljem otsustas justiitsminister Mikk Pärnitsa auhinnasaajate nimekirjast kustutada.

Teiseks pidas 20. augustil Kadrioru roosiaias toimunud iseseisvuse taastamisele pühendatud vastuvõtul Sveta Grigorjeva kõne, mis tekitas ühiskonnas vastakaid arvamusi.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi poolt esitati inimestele kaks küsimust, et näha milline nendega seoses suhtumine ühiskonnas. Esiteks küsiti, kas vastaja peab õigeks, et justiitsminister Raivo Aeg kustutas Mikk Pärnitsa vägivallaennetuse auhinna saajate nimekirjast? Antud küsimusele vastas 44 protsenti “jah” või “pigem jah”, 18 protsenti “pigem ei” või “ei” ning 38 protsenti “ei oska öelda”. Seega enim oli vastajate seas neid, kes peavad justiitsministri käitumist õigeks.

Iseseisvuse taastamise päeval peetud kõne kohta küsiti, kas vastaja peab sobilikuks Sveta Grigorjeva kõnet, mille ta pidas Kadrioru roosiaias iseseisvuse taastamisele pühendatud? 38 protsenti vastas “jah” või “pigem jah”, 32 protsenti “pigem ei” või “ei” ning 30 protsenti “ei oska öelda”.

Antud küsimuse puhul oli kokkuvõttes enim neid vastajaid, kes pidasid seda sobilikuks, kuid siinkohal tuleb ära märkida, et tulemused erinesid palju vastajate rahvuse põhjal. Kui eestlaste seas oli enim neid, kes ei pidanud seda sobilikuks, 33 protsendi arvates oli sobilik ning 38 protsendi arvates mitte, siis venelaste seas oli valdav enamus neid, kes pidasid antud kõnet sobilikuks – 61 protsendi arvates oli sobilik ja kaheksa protsendi arvates mitte).

Norstati kiirküsitlus viidi läbi 25.-26. augustini 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja sellele osales kokku 500 vastajat. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused