Nõukaaega ülistanud keskerakondlane Loone üritab nüüd koomas kooseluseadust jalule aidata

Eesti,
Oudekki Loone, Yana Toom
©UU
Oudekki Loone, Yana Toom

Sageli äärmuslike vaadetega silma paistnud keskerakondlane Oudekki Loone oskas taas ebameeldivalt üllatada, väites, et Eestis kehtivat kooseluseadus.

“Eestis kehtib kooseluseadus. Kooseluseaduse alusel on võimalik elamisluba saada, seega on loogiline, et me peaksime seda elamisluba laiendama ka inimestele, kellel on sisult samalaadne lepe oma lähteühiskondades,” vahendab Õhtuleht Loone arvamust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakondlase loogika kohaselt peaks seega kehtima ka moslemi abielu nelja alaealise naisega, kui ta Eestis kõigi nendega ennast sisse tahaks seada — “sisult samalaadne lepe oma lähteühiskondades” ehk abielu on ju olemas, kuigi teistsuguses vormis, kui seda aktsepteerivad kristliku taustaga ühiskonna väärtushinnangud.

Mullu otsustas Tallinna ringkonnakohus, et ameeriklanna Sarah ja eestlanna Kristiina Ameerikas sõlmitud abielu Eestis ei kehti, seega pole võimalik ameeriklannast Sarah’le elamisluba väljastada. Oma õiguste kaitseks pöördus paar Riigikohtusse.

Sel esmaspäeval teatati, et Riigikohus ei võta kaebust menetlusse, seega jääb kehtima Tallinna ringkonnakohtu eelmisel aastal vastu võetud otsus. Sarah’ ajutine elamisluba tunnistati kehtetuks ja tänaseks viibib ta siin Eesti ja Ameerika Ühendriikide viisavabaduse alusel.

Kooseluseaduse rakendusaktid on Riigikogus kinnitamata ja kuna nendeta seadus ei kehti, siis ei saa rääkida ka seaduse põhiteksti kehtivusest. Veel vähem saab rääkida mujal sõlmitud samasooliste abielude kehtivusest Eestis, sest nende mõju meie seadusruumi lihtsalt ei ulatu.

EKRE võimuletuleku korral võtavad rahvuskonservatiivid ühena esimestest asjadest ette selle tühistamise või rahvahääletusele paneku. Esimene kooseluseaduse tühistamine toimus hiljuti Suurbritannia koosseisu kuuluvatel Bermuda saartel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused