Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nursipalu ei jää ainukeseks, esile on kerkinud ka Soodla, ees terendavad tuulepargid

08.03.2023
Kahjuks muutub vastaaseis kaitsevajaduste ja kohalike inimeste vahel aina suuremaks. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Eesti vajab oma kaitsevõime tõstmist ja järelikult ka laskealasid, kuid paraku hakkab välja kujunema vastasseis maainimeste ja sõjaliste vajaduste vahel, ning see pole rinderiigile (mida Eesti kahtlemata on) kuidagi hea.

ERR vahendab: Kaitseministeerium plaanib Soodla harjutusväljakul luua võimaluse harjutada ka rasketehnikaga. Kohalikud kardavad, et see toob hulga rohkem liiklust ja müra.

Riik alustas Soodla harjutusväljaku eriplaneeringut juba sügisel. Praegu harjutavad seal sõdurid peamiselt automaatide ja paukpadrunitega, aga uue plaani järgi saaks seal ka suurtükid ning lahingumasinad kahuritest tulistada.

Kaitseministeeriumi keskkonnapoliitika ja ruumilise planeerimise juht Kadri Auväärt selgitas, et uusi võimalusi on vaja selleks, et harjutada soomusmanöövervõimet koostöös NATO liitlasüksustega.

Suuremad kahurid teevad ka oluliselt valjemat müra ning see teeb kohalikud murelikuks, rääkis Anija vallavolikogu liige Triinu Allipere. Kaitseväesõidukite liiklus koormab sealsed väikesed teed üle. Soomukitele ruumi tegemiseks puude raadamine tähendab, et mets ei summuta enam müra sama hästi kui varem.

Harjutusväljaku juurde jäävad ka mitmed loodusturismi sihtkohad, selgitas kohalik loodusturismi edendaja Marilin Pehka.

Paljud inimesed juhivad tähelepanu ka sellele, et asi ei piirdu ainult militaarprotsessidega – ilmselt hakatakse varsti suuri alasid tahtma ka tuuleparkide alla, ja see surub Eesti inimesed suurtelt maa-aladelt välja. Aeti inimesi ju minema ka Rail Balticu trassilt.

Nõukogude Armee muutis Eesti suureks harjutusväljakuks ja kuigi võib tunduda, et NATO õppused on armsamad, mõjuvad tulistamised ja plahvatused inimeste psüühikale endiselt samamoodi halvasti.

ERR, Uued Uudised