Õelutsev Marko Mihkelson peegeldab Reformierakonna hirme

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Marko Mihkelson järgib liini, et Reformierakonna patud peavad saladuseks jääma.

On juba siililegi selge, et opositsioon, eriti Reformierakond, üritab hävitada igaühte, kes astub kasvõi sammugi lähemale IT-ministri toolile.

Minister Kert Kingo ründamisel võeti appi tema ütlus selle kohta, et ta eelistab rohkem kodumaal tööd teha, ja keerati see süüdistuseks, nagu ei tahaks välis(!)kaubanduse minister välismaal käia – kuigi õigupoolest ei peaks ka selle ameti minister Liisa Oviiri moel poliitturismi harrastama. Aga asjad aetakse ametnike kaudu korda kodumaal ja minister sõidab sinna, kuhu vaja, ainult otsesel vajadusel.

Uute Uudiste andmetel pandigi Kert Kingole ette tihe välissõitude graafik, et minister oleks võimalikult vähem kodumaal, ega mõtleks e-valimisi näppida. Ometigi on IT-ala just suuresti kodumaal korraldatav, sest ega e-riik sünni ometi välismaal.

Nüüd ongi minister Kert Kingo algatanud ametkondade vahelise töörühma moodustamise, mille eesmärk on hinnata elektroonilise valimissüsteemi ja elektroonilise hääletamise infosüsteemi protsesside ja turvameetmete vastavust kehtivale küberturbe regulatsioonile ja valimisseadustele.

Saab näha, kui palju räigemaks lähevad Reformierakonna rünnakud konkreetse ministri vastu. Alguse tegi juba Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, kes ütles ERR-ile, et ministril polevat mingit ettekujutust, mida ta järgneva nelja aasta jooksul tegema hakkab.

“Ministril on selline väga ründav stiil. Selle asemel, et sisuliselt vastata, ta ründavalt püüab teemat kõrvale juhtida, seetõttu ka mitmele küsimusele jäid vastused saamata,” rääkis Mihkelson, kelle sõnadest õhkub selget õelust. Tõenäoliselt on asi selles, et uus minister ei paindu oravaparteilase surve alla – Mihkelsoni enda ründav stiil on juba kõigile tuttav, ja terav vikat leidis kivi.

Mihkelson levitas ka valeuudist, nagu poleks Kert Kingo teadlikult ilmunud varasemale väliskomisjoni istungile – tegelikult ei saanud ta kutset kätte ja reforimerakondlaste alatust arvestades seda meelega nii tehtigi, et oleks põhjust ministrit rünnata.

Igal juhul peegeldab Mihkelsoni õelus naisministri vastu oravate kabuhirmu selle ees, et nende luukered on kapist leitavaks muutunud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused