Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Õhtuleht tõestas, et Riigikogu istungitesaalis puudub saadikutele oluline turvalisus

14.05.2019
Illustratiivne pilt sellest, kuidas Riigikogu saadikute infovahetust pildistada saab. Pisut suumida ja on selge, mida üks saadik teisele tutvustab.
© Eero Vabamägi/Ekspress Meedia

Õhtuleht on üllitanud loo, mille jaoks võis ta infot saada ainult Riigikogu saalis Kert Kingo mobiiltelefoni pildistades.

“Õhtulehe teadaolevalt edastas skandaaliga samalt positsioonilt lahkunud Marti Kuusik Kingole omapoolse nõuande, keda tasub nõunikuks palgata. Nimelt soovitab ta värskel ministril võtta nõunikuna tööle 21aastane Remi Sebastian Kits. Teda peetakse küll nooreks, kuid pea pidavat lõikama ning väidetavalt oskab ta ka vajalikud inimesed koondada ning algatada e-valimiste auditit,” kirjutab väljaanne.

Riigikogu saadik Kert Kingo rääkis Uutele Uudistele, et luges Marti Kuusiku sellesisulist sõnumit Riigikogu saalis, kui kolleeg Kai Rimmel andis talle märku, et teda pildistatakse kõrgemalt selja tagant. Kuigi saadik istus ja hoidis telefoni enda ees, oli tõenäoliselt võimalik nurga alt pildistada ja ka sõnumi sisu suumida. Kusagil mujal see info Õhtuleheni jõuda ei saanud, sest ka telefonis oli sõnum keskkonnas, kus ta lugemise järel ise kustub.

“Kas saadikud ei saa Riigikogu saalis ennast turvaliselt tunda – mul oleks ju võinud ees olla komisjoni töömaterjalid?” küsib Kert Kingo, kes lisas, et kaalus ka politseile teada andmist.

Igal juhul on Riigikogu saadikutel kasulik teada, et heade profikaameratega ajakirjanike kaamerameestest saatjad jõuavad ka telefonides sisalduva infoni, kui istungitesaalis ennast liiga turvalisena tunda. Samas annab see hea ülevaate ajakirjanduse kutse-eetikast.