Õhtuleht tõestas, et Riigikogu istungitesaalis puudub saadikutele oluline turvalisus

Eesti,
©Eero Vabamägi/Ekspress Meedia
Illustratiivne pilt sellest, kuidas Riigikogu saadikute infovahetust pildistada saab. Pisut suumida ja on selge, mida üks saadik teisele tutvustab.

Õhtuleht on üllitanud loo, mille jaoks võis ta infot saada ainult Riigikogu saalis Kert Kingo mobiiltelefoni pildistades.

“Õhtulehe teadaolevalt edastas skandaaliga samalt positsioonilt lahkunud Marti Kuusik Kingole omapoolse nõuande, keda tasub nõunikuks palgata. Nimelt soovitab ta värskel ministril võtta nõunikuna tööle 21aastane Remi Sebastian Kits. Teda peetakse küll nooreks, kuid pea pidavat lõikama ning väidetavalt oskab ta ka vajalikud inimesed koondada ning algatada e-valimiste auditit,” kirjutab väljaanne.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu saadik Kert Kingo rääkis Uutele Uudistele, et luges Marti Kuusiku sellesisulist sõnumit Riigikogu saalis, kui kolleeg Kai Rimmel andis talle märku, et teda pildistatakse kõrgemalt selja tagant. Kuigi saadik istus ja hoidis telefoni enda ees, oli tõenäoliselt võimalik nurga alt pildistada ja ka sõnumi sisu suumida. Kusagil mujal see info Õhtuleheni jõuda ei saanud, sest ka telefonis oli sõnum keskkonnas, kus ta lugemise järel ise kustub.

“Kas saadikud ei saa Riigikogu saalis ennast turvaliselt tunda – mul oleks ju võinud ees olla komisjoni töömaterjalid?” küsib Kert Kingo, kes lisas, et kaalus ka politseile teada andmist.

Igal juhul on Riigikogu saadikutel kasulik teada, et heade profikaameratega ajakirjanike kaamerameestest saatjad jõuavad ka telefonides sisalduva infoni, kui istungitesaalis ennast liiga turvalisena tunda. Samas annab see hea ülevaate ajakirjanduse kutse-eetikast.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused