Õigeaegne algatus: kapo soovib muuta ohtlike migrantide väljasaatmise lihtsamaks

Eesti,
©Reuters/Scanpix
Soomest välja saadetud iraaklased Bagdadi lennujaamas.

Juba kohalolevate ebaseaduslike migrantide väljasaatmine on kogu liberaalses Euroopas juriidiliseks Kolgata teeks muudetud.

Kaitsepolitseiameti hinnangul tuleks avalikku korda ja julgeolekut ohustavate sisserändajate väljasaatmine muuta efektiivsemaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reedel avalikustatud aastaraamatus märgib kaitsepolitseiamet, et julgeolekuohtlikelt inimestelt viisa või elamisloa äravõtmise ja sellele järgneva riigist väljasaatmine on väga keerukas ja bürokraatlik protsess. Oma kogemustele viidates nendib amet, et see võib kesta aastaid.

„Arvestades tänase Euroopa julgeolekukeskkonna dünaamilisust, tuleb astuda samme, et muuta avalikku korda ja julgeolekut ohustavate migrantide Eestist välja saatmise protsess efektiivsemaks ja riigile vähem kurnavaks,“ seisab aastaraamatus.

Siinkohal tuleb Uutel Uudistel kapo hoiatust tunnustada. Nimelt on näiteks põhjanaabritel soomlastel just nimelt sellega suur häda – saanud ühe äraütlemise, vaidlustavad varjupaigataotlejad selle inimõiguslaste ja pagulasabide toel võimalikult paljudes kohtuinstantsides, kus menetlused kestavad kuid ja aastaid. Soome sotsiaalsüsteem lubab neil sel ajal ka toetusi saada.

Paljude varjupaigataotlejate puhul lõpeb asi sellega, et nad lihtsalt kaovad, enamasti teistesse EL-i riikidesse. Kahjuks on suurtes Euroopa moslemikogukondades ja -linnaosades juba võimalik elada nii, et riikliku süsteemiga enam kokku ei puutu.

Kapo rõhub küll ohtlikele migrantidele, aga kui üldine ebaseaduslike migrantide väljasaatmissüsteem ei toimi, siis takerdub ka selgelt ohtlike võõraste väljasaatmine. Eriti olukorras, kus mitmed Euroopa riigid, nagu näiteks Rootsi, võtavad tagasi Islamiriigis sõdinuid. Riikide otsus pidada teatud migrante ohuks julgeolekule võib kohata inimõiguslaste raevukat vastutegutsemist, kus väljasaatmisprotsess aetakse meelega bürokraatlikuks.

Loe ka: “Paul Oja Soome migratsioonipoliitikast: tube tuleb vahel ka tuulutada”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused