“Õiglane riik” kogu eheduses – kui EKRE kandidaat Urmas Simon olnuks Keskerakonnas…

Eesti,
©UU
Urmas Simoni valimisreklaam oli algselt väljas Järvevana teel.

Keskerakonna “õiglase riigi” loosung kipub juba enne valimisi õõnsaks valeks muutuma, sest õiglane on KE fassaadidemokraatia vaid neile endile.

Postimees avaldas loo “Ekrelase välireklaam oleks lubatud, kui ta oleks keskerakondlane”, mis annab juba pealkirjas täiesti selgelt edasi loo tausta, lisaks aga tunnistab politsei, et kehtivad seadused on lombakad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogu lugu algas sellest, et keegi andis teada politseile teada, nagu rikuks EKRE nimekirjas riigikogusse kandideeriva Urmas Simoni nähtaval kohal seisvalt haagiselt loetav tutvustus välireklaami keeldu. Alguses arvasid politseinikud, et selline reklaam on lubatud, sest sellel polnud kandidaadi numbrit ega üleskutset tema poolt hääletada.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) valimiste ekspert Siiri Pars rääkis Postimehele, et arvas mobiiliekraanilt pilti nähes, nagu kandideeriks Simon Keskerakonna ridades ja haagisel nähtav “Õiglase õigussüsteemi eest” on seotud Keskerakonna  valimisloosungiga “Õiglane riik kõigile”.

Nimelt tohtivat tunnuslause olla sõidukil erakonna kaubamärgi osana, kuid kuna EKRE tunnuslause on “Eesti eest”, siis olevat see hoopiski kandidaadi isiklik valimisreklaam. “Kui Pars hiljem mõistis, et Simon kandideerib hoopis EKRE ridades, käskis ta reklaami eemaldada. Kui pildil oleks olnud Jüri Ratas või Simon oleks kuulunud Keskerakonna ridadesse, oleks kõik seaduspärane,” vahendab Postimees.

“Põhiseaduse § 12 ütleb, et kõik on seaduse ees võrdsed ja kedagi ei tohi diskrimineerida /…/ poliitiliste veendumuste tõttu,” kommenteerib Urmas Simon ise ja Martin Helme lisab: “See ongi ju “õiglane riik kõigile” kui politsei arvab algul, et oled võimupartei liige ja tegevus on lubatud, avastab siis, et oled opositsioonist ja tegevus muutub koheselt keelatuks.”

Just nimelt sellisena, nagu Martin Helme seda kirjeldab, kogu see lugu tegelikkuses ka paistab, ja Keskerakonna “õiglane riik kõigile” muutub üha suuremaks naljanumbriks, mille aluspõhi on rajatud Orwelli loomade farmi “võrdsetest võrdsemate” põhimõtetele või roomlaste vanale heale ütlusele Jupiterist ja härjast.

Allikas: Postimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused