Õiguskantsler: „Kõik koroonapiirangud pole olnud ilmtingimata vajalikud“

Eesti,
©UU
Piirangutevastane meeleavaldus

Kõik koroonapiirangud pole olnud ilmtingimata vajalikud ning nende tulemusel on kannatanud paljude inimeste elujärg. Seesugused piirangud on kehtestatud näilise avaliku arvamuse survel, ütles õiguskantsler Ülle Madise Raadio Kuku eetris.

Madise rõhutas: kui reeglid on kehtestatud, tuleb neid täita, kuid kui need inimestele ei meeldi, siis on õigus nii mõelda ja neid mõtteid ka väljendada.

“Oleme näinud, kuidas praktiliselt kõikides riikides on kehtestatud näilise avaliku arvamuse survel /—/ neid piiranguid, mida on objektiivselt tarvis, aga lisaks neile ka selliseid, mida ei ole objektiivselt tarvis,” ütles Madise ja lisas, et ka Eestis on seesugune näiline arvamus valitsust otsustamisel survestanud.

Ta selgitas, et seesuguste piirangute, näiteks ehitus- ja aianduskaupluste sulgemise tulemusel, on inimesed kaotanud oma töö ning tulevad vaevu ots otsaga kokku.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused