Õiguskantsler: Tartu ülikooli välistudengitele ühiselamukohtade eelisjärjekorras jagamine on ebavõrdne

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Tartu Ülikool

Ühiselamukohtade eelisjärjekorras välisüliõpilastele jagamine teenib küll seatud eesmärki, ent pole proportsionaalne, sest sama eesmärgi võib saavutada ka nii, et sellega ei kaasne kohalike tudengite ebasoodsamat kohtlemist, teatab õiguskantsler Tartu ülikooli rektorile.

Õiguskantsleril paluti hinnata MTÜ Tartu Üliõpilasküla tava anda Tartu ülikooli välisüliõpilastele majutuskohtade taotlemisel eelisõigus. Tartu Üliõpilasküla pakub võimalust taotleda majutuskohta kõigepealt välisüliõpilastele ja alles siis Eestist pärit õppuritele, kirjutab Õhtuleht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Majutuskohtade taotlemisel kohtleb Tartu Üliõpilasküla taotlejaid erinevalt, lähtudes sellest, kas üliõpilane on Eestist või tuleb välisriigist. Nii on osa üliõpilasi majutuskohtade taotlemisel soodsamas olukorras kui teised,“ teatab õiguskantsler.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused