Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Õiguskomisjon viitab suurele koormusele, aga kavas on vaid üks koosolek nädalas

18.09.2023
Eduard Odinets
© Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni esindav Eduard Odinets (SDE) vastas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kirjale menetlustähtaegade saabumisest ja ületamisest esitatud arupärimistele ja eelnõudele seda, et komisjonil on praegu väga suur töökoormus, sest lisaks rohketele kevadel esitatud eelnõudele on menetluses Vabariigi Valitsuse algatatud eelnõud, seaduseelnõude väljatöötamise kavatsused jne. Seetõttu polevat alati võimalik kõiki tähtaegu järgida.

„Komisjoni esimehena püüan teha kõik endast olenevat, et tähtaegu järgida ning, valmistades komisjoni istungite päevakordi ette, seada prioriteedid õigesti,“ lisas ta.

Samas toimub sel nädalal õiguskomisjoni istung ainult ühel päeval ehk täna.

Teistel komisjonidele ettenähtud tööpäevadel (teisipäev ja neljapäev) istungeid millegipärast ei toimu. Seega ei viita miski tõigale, justkui oleks komisjon tööga ülekoormatud, pigem väljendab see koalitsiooni tahtmatust asjadega tegeleda.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon saatis läinud nädalal kirja riigikogu juhatusele, kus nõudis, et koostades selle töönädala täiskogu päevakorda, lisataks sinna kõik EKRE fraktsiooni poolt esitatud arupärimised, mille vastamistähtaeg on saabunud.