Olga Ivanova suurvene šovinismistiilis ettepanek: võtame raha Eestilt ja anname Venele

Eesti,
- Updated
©Sander Ilvest/Postimees

Poliitikul on väga lihtne ämbrisse astuda ja järjekordse kolina tekitas Riigikogu saadik Olga Ivanova.

Riigikogu liige Olga Ivanova esitas 2019. aasta riigieelarvele muudatusettepanekud, et sihtasutuse Eesti Pere ja Eesti Endiste Metsavendade Liidu toetuste kärpimise arvelt rahastada Vene teatrit, integratsiooni sihtasutust ning õigeuskliku Kaasani kirikut Tallinnas, vahendab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oma ettepanekut põhjendab Ivanova sellega, et sihtasutuse Eesti Pere asutamise põhjused on ebamäärased ning ei ole ka selge, millise ministeeriumi valitsemisalas hakkab sihtasutus tegutsema ning kes on võtmeisikud, kes asuvad seda ka juhtima või tegevust sisustama. “MTÜ Endiste Metsavendade Liidu finantseerimine justitsministeeriumi eelarvest samuti on ebaloogiline,” põhjendab Ivanova riigikogu rahanduskomisjonile tehtud ettepanekutes.

Ükspuha, millised poleks ka Ivanova põhjendused, on punased jooned nii karjuvad, et enamiku inimeste jaoks ei saa kahtpidi mõtlemist ollagi – venelanna võtaks raha Eesti Perelt ja Eesti Endiste Metsavendade Liidult ning annaks Vene teatrile, integratsiooni sihtasutusele ja õigeusu Kaasani kirikule (toimetuse rõhutus). Ehk siis kõige lihtsamas käsitluses – võtaks eestlaste olulistelt asjadelt ja annaks venelaste omadele.

Poliitikul peaks ikkagi oidu olema, et sedavõrd kisendavalt läbinähtavat ja rahvusi lõhestavat ettepanekut mitte teha. Olga Ivanova on kas rumal poliitik või ehtsaim vene valijale silma tegev suurvenelane. Aga pärast Yana Toomi äsjast avaldust eestlaste kehva integreerumise kohta vene keskkonda ei üllata enam miski.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused