Om TV: Eesti president kutsus Putini Tartusse külla ja too lähebki – võitjana

Eesti,
- Updated

Venekeelne Youtube kanal Om TV võtab president Kaljulaidi visiidi Moskvasse kokku sõnadega “Eesti jänesed soovivad Vene elevantide armastust”.

Vältimaks süüdistusi Kremli propaganda vahendamises märgivad Uued Uudised ära, et ennast sõltumatuks nimetava kanali Om TV diktorid räägivad kohe alguses Vene diplomaadi Dmitri Peskovi sõnadest, et Venemaa ei ohustavat ühtegi naabrit, kuid lükkavad selle ise ümber, tuues esile Krimmi annekteerimise, Venemaa algatatud sõja Ida-Ukrainas ning Transnistria, Abhaasia ja Lõuna-Osseetia okupeerimise. Seega kinnitab Om TV, et Venemaa on ohtlik agressor.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi räägitakse sellest, et algselt pidi president Kaljulaid avama Moskvas uuendatud saatkonnahoone, kuid siis hakati Eesti presidendi administratsiooni poolt peale käima, et korraldataks ka Eesti riigipea kohtumine Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

“Arvamused Tallinnas olid erinevad – osa arvas, et dialoog Venemaaga on vajalik, teised, et see lõhestab Euroopa ühtsust, näidates, et Venemaa tegevus ei vii tema isoleerimiseni. President Kaljulaid eelistas kuulata esimesi, kuid õigus osutus olevat teistel,” märgib Om TV.

Leedu välisminister Linas Linkevičius rääkis telekanalile, et tavaliselt Balti riigid kooskõlastavad oma tegevuse, kuid Eesti seekord seda ei teinud ja visiit tuli Leedule üllatusena.

“Dialoog Venemaaga ei tohi olla suitsukatteks sellele, et Venemaa saaks hoiduda muudatustest oma agressiivses poliitikas,” rõhutab Linas Linkevičius. “Me peame kõik koos kinni pidama sanktsioonidest, kuni pole kadunud need põhjused, miks me need sanktsioonid Venemaale üldse kehtestasime. Dialoogi tuleb pidada siis, kui on näha, et sellest võib midagi tulla, mitte aga anda võimalust ennast ära kasutada.”

Om TV nendib – Putinile oli oluline see, et president Kaljulaid tuli ise, palus kohtumist ja tema tuli sellele palvele vastu. Nii kajastab juhtunut ka Venemaa meedia, märkides, et Kaljulaid tundis ennast koolitüdrukuna, keda õpetab karm õpetaja. Samas tunnistatakse, et Eesti president suutis siiski Putinile edasi anda EL-i sõnumi rahulolematusest Kremli poliitikaga.

“Putinile polnud tähtis, mida Kaljulaid räägib, vaid see, et ta tuli, sest neid kontakte polnud üle kümne aasta olnud,” räägib poliitanalüütik Ivan Preobraženski, tuletades meelde, et Kaljulaidi eelkäijat Toomas Hendrik Ilvest võeti Moskvas vastu otsese vaenlasena. “President Kaljulaid aga rääkis Putiniga vene keeles ja kutsus teda Tartusse külla – ja Putin lähebki, kusjuures võitjana,” lisab Preobraženski.

Selline näeb siis välja Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi visiit Om TV pilgu läbi.

Mida saavutas president Kaljulaid oma Moskva-visiidiga? Mõtiskluseks rida uudiste pealkirju 24. aprillil agentuuri BNS vahendusel:

Gerassimov: NATO lõpetagu tegevus Vene piiri lähedal

Gerassimov: Vene-NATO suhted on ajaloo madalaimal tasemel

Gerassimov: Lääne salateenistused peavad Venemaa vastu hübriidsõda

Gerassimov: START-i kokkuvarisemine toob uue võidurelvastumise

Venemaa lubab NATO tegevusele Lääne- ja Mustal merel kohast vastust

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused