Oma kolooniatest aafriklasi sisse lubanud Portugal muutub ise vägivaldseks Aafrikaks

Eesti,
©Reuters/Scanpix
Aafrika migrandid “Tõotatud Maal”.

Portugali poliitika on olnud juba oma kolooniate iseseisvumisest saati olnud migratsiooni soosiv ja see annab nüüd riigis valusalt tunda.

Sotsiaalmeedias levivad videod ligi 500 Aafrikast saabunud migrandi vägivaldsest kokkupõrkest Portugalis, heas piirkonnas asuvas Tamarize rannas, kus ühte noormeest ka pussitati. Lisaks vajas haiglaravi veel üks inimene.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vägivalla põhjuseks oli väidetavalt rivaalitsevate migrandigruppide omavahelised arveteklaarimised. Lissaboni äärelinnad Quinta do Mocho ja Amador on muutunud peamiseks elukohaks Aafrika päritolu migrantidele ja erinevad probleemid on seal üsna tavalised.

Pidevalt toimuvad grupeeringute vahelised kaklused, vargused ja röövid, ehkki Cascais rannapiirkond on heas korras ja turistide seas populaarne ala. Kõige hullem intsident toimus juba 2005. aastal, kui migrandid ahistasid Carcavelose rannas massiliselt ujujaid. Selle aasta jaanuaris hävitasid vägivaldsed Aafrika migrandid tuhandete eurode väärtuses teiste inimeste vara.

Sedalaadi rünnakud ja vägivallatsemine on toimunud Portugalis juba ligi 15 aastat ja need muutuvad üha tavalisemaks. Portugal on lubanud riiki hulgaliselt aafriklasi oma endistest koloniaalriikidest, kus aga valitseb massiline kuritegevus ja allumatus politseile. Samamoodi käitutakse nüüd ka Portugalis.

Turism täidab Portugalis olulist majanduslikku rolli ja kui sealsed rannad hakkavad meenutama Brasiilia randu, kus ei ole enam turvaline viibida, siis tähendab see Portugali jaoks lisaks muudele probleemidele ka suure sissetulekuallika kokku kuivamist.

Allikas: Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused