OOTAMATU MEELEMUUTUS: Keskerakond hakkas Rail Balticu projekti toetama

Rubriik Eesti On
- Updated

Riigikogus toimunud olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Mida teha Rail Balticuga?“ arutelul selgus, et varem ülikulukat projekti kritiseerinud Keskerakond on asunud valitsusse pääsedes selle toetajate leeri.

Erki Savisaar (Keskerakond), kes on olnud varem Rail Balticu kahtlejate leeris, kutsus üllatuslikult üles Rail Balticut toetama. Sai selgeks, et Kadri Simson jätkab majandusministina vankumatult oma eelkäija Kristen Michali poliitikat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakonna meelemuutus tuli paljudele halva üllatusena.

„Mind lihtsalt hämmastab Keskerakonna seisukoha muutus, mis on toimunud kahe nädala jooksul, mis nad seal valitsuses on olnud. Halloo, tulge nüüd mõistusele! Teist on saanud kahe nädalaga samasugune agitpropi seltskond, nagu on Reformierakond! Mis toimub?“ ütles Artur Talvik Vabaerakonnast.

Talvikuga sama meelt oli rahvuskonservatiiv Mart Helme, kes nimetas ideoloogilisteks põmmpeadeks inimesi, kes küll mõistavad, et raudtee rajamine on katastroofiline, aga on ikka selle poolt.

„Ükskõik kui ilusti, ükskõik kui kenade numbritega, ükskõik kui selgete argumentidega mingid asjad laua peale ei panda, vastu tuleb ikka ideoloogiliselt põmmpäine jutt: meil on vaja kiiret ühendust Euroopaga, meil on vaja seda, teist ja kolmandat, me saame Euroopast raha, me peame selle ära kasutama, meil on vaja siduda ennast Soomega, meil on vaja ennast siduda ennast lahti Venemaaga. Ja siis, kui enam midagi muud öelda ei ole, öeldakse: aga te töötate ju Putini hüvanguks, te olete Kremli agendid. Mitte midagi muud enam öelda ei ole ja siis tullakse sellise naeruväärsusega lagedale,“ kõneles Helme.

„Mitte keegi, ei Martin Helme ega ka meie kutsutud ettekandjad ei öelnud, et nad on Rail Balticu või Rail Baltica vastu. Ei ole vastu, ei ole Euroopaga ühendamise vastu, ei ole raudtee ehitamise vastu. Oleme selle viisi vastu, kuidas seda tehakse. Oleme selle vastu, et me raiskame raha, oleme selle vastu, et me ei tee asju odavamalt ja ratsionaalsemalt, nii nagu lätlased ja leedulased. Oleme selle vastu, et me praegu oleme nii nagu kergemeelsed kiirlaenu võtjad, kes pärandavad oma võlad ka lastele ja lastelastele. Me oleme selle vastu, et asju aetakse kiirustades, ajuvabalt, salastades ja vassides.“

Helme pöördus otse Keskerakonna poole, kes veel mõni nädal tagasi oli opositsioonis. „Lugupeetud Keskerakond! Lõpetage see hullumeelsus, võtke aeg maha, ärge raisake meie kõikide ühist raha! Ärge võtke kaela võlgasid meie lastele! Ärge loopige õhku utoopiaid suurtest reisijate vedudest, suurtest kaubavedudest, Helsingi–Tallinna tunnelist,“ ütles Helme.

„Te olete valitsusse tulnud ja kahe nädalaga seisukohti muutnud. Juba kuuleme me sellest, et e-valimised ei ole sugugi nii halvad. Varsti kuuleme me ilmselt ka sellest, et ega seda presidendi otsevalimist ka nii väga vaja ei ole, mis sellest, et me oleme 12 või 13 korda vastava eelnõu sisse andnud. Lugupeetud Keskerakond! Käituge väärika, selgroogse ja sõnapidaja erakonnana, kes arvestab opositsioon, kes arvestab avalikku arvamust ja juhib uut koalitsiooni nendest seisukohtadest ja väärtushinnangutest lähtudes.“

VAATA SIIT ARUTELU STENOGRAMMI!

UU

Foto: Ratas ja Simson jätkavad Reformierakonna poliitikat. (PM/SCANPIX BALTICS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused