Õpilaste ja üliõpilaste seas on kõige populaarsem erakond EKRE

Eesti,
- Updated
©Aldo Luud/Õhtuleht
Kahe aasta tagune Tartu rahu rongkäik Emajõelinnas tõi kohale ka palju noori

Sotsid ja Reformierakond on alati arvanud, et noorte silmis on nad hirmus menukad ja hinnatud. Värske uuring aga näitab, et noorte seas on kõige suurem toetus rahvuskonservatiividel.

Uuringufirma Kantar Emor täna avaldatud avaliku arvamuse küsitluse järgi on õpilaste, üliõpilaste ja töötavate tudengite seas kõige populaarsem erakond EKRE. Rahvuskonservatiive toetab neist 23,3%. Sotside toetus noorte hulgas on 21,1% ja Reformierakonnal veelgi madalam – 17,9%.

EKRE edu on tõenäoliselt tingitud suuresti noorte huvi kasvust rahvuskonservatiivse maailmavaate vastu. Sügisestel töövarjupäevadel oli soov EKRE tegemistega tutvuda tuntav ja paljud noortegrupid on külastanud rahvuskonservatiivide Riigikogu fraktsiooni. Mõnedki noored on tunnistanud, et kui senini räägiti neile “pahast” EKRE-st, siis tutvumine erakonna inimeste ja tegevustega pani neid toimuvale hoopis teistsuguse pilguga vaatama.

Tõenäoliselt on paljud noored aru saanud ka sellest, et EKRE ei soovi maailma nende ees sulgeda, vaid toetab nende tutvumist maailmaga, kui nad seejärel koju naasevad. Kodumaal tahab EKRE säilitada nende jaoks olukorra, kus maailmalinnadest tagasi tulevad eesti noored tulevad just nimelt koju, eestikeelsesse Eestisse ja Tallinnasse. Ainsasse riiki, mis on loodud eestlaste ja eestluse kaitseks.

Noored mõistavad, et EKRE hoiab nende jaoks kohta, kuhu neil on alati võimalik tagasi tulla, kui suur maailm ei paku seda, mida võõrsilt otsima mindi.

Märkimisväärne on EKRE möödumine sotsidest naiste seas: kui rahvuskonservatiivide populaarsus õrnema soo hulgas on 14,8%, siis sotsidel 13,5%.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused