Opositsioon kasutab samu infosõja võtteid, mida kasutavad demokraadid USA-s Donald Trumpi vastu

Eesti,
©EPA/Scanpix
Oma Ameerika-visiidi ajal kohtus president Kaljulaid kõigepealt Trumpi-vastase opositsiooni juhi Nancy Pelosiga (pildil).

Kes jälgib tähelepanelikumalt välismaailmas toimuvat, see leiab palju ühist Ameerika demokraatide võtetes oma presidendi vastu ning sotside ja Reformierakonna kampaanias EKRE osalusega valitsuse vastu.

Ameerikas võetakse pidevalt ette üha uusi süüdistusi Trumpi ja temaga seotud inimeste vastu ning meedia räägib sellest, kuidas presidenti hakatakse kohe-kohe maha võtma – ometigi on juba algamas uute presidendivalimiste aktiivsem kampaania. Trumpi pole siiani suudetud kõigutada ja kogu see kisa käib tegelikult selle nimel, et teda tagasi ei valitaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestis võtab opositsioon samuti ette üha vihasemaid rünnakuid EKRE ministrite vastu ja räägib sellest, kuidas valitsus olevat lõhestunud ja kohe langemas – ometigi kõrbevad poliitoravad ja sotsid ise oma ülepeakaela ette võetud umbusaldusavaldustega, valitsus aga püsib nende laimurünnakutest hoolimata.

Nagu Ameerikas nii ka Eestis on opositsiooni taga kogu peavoolumeedia, kes kaevab võimulolijate, eriti EKRE vastu üles väiksemaidki “skandaale” ja puhub need ülisuureks. Eesti ajakirjandus on ka varjamatult Trumpi-vaenulik. Ka Ühendriikides on võimult kukutatud opositsioonil selja taga korrumpeerunud jõustruktuurid ehk süvariik.

Nii nagu Ameerikas algatati suur skandaal Ülemkohtu kohtunikukandidaadi Brett Kavanaugh` vastu väidetava keskkooliaegse käperdamise pärast, nii võeti ka Eestis ette minister Marti Kuusiku väidetav vägivallasus naise vastu. Täiesti sarnased on muudki võtted, alates väidetavatest vabariiklaste rünnakutest demokraatide vastu (meil Kaja Kallase juhtum) kuni provokatsioonideni a la Mary Kross.

Tundub, et Eesti opositsioonil on head õpetajad nii Brüsselist kui ka Washingtonist. Opositsiooniga tiiba ripsutav president Kaljulaid kohtus märtsis Ameerika-visiidi ajal kõigepealt demokraadist esindajatekoja spiikri Nancy Pelosiga ja alles siis president Donald Trumpi julgeolekunõuniku John Boltoniga.

Otsest seost Eesti opositsiooni ja USA demokraatide vahel näitas suvine uudis: “Murelik USA senaator tuli uurima EKRE mõju Eestile: tuleb tagasi tõrjuda EKRE levitatav vihkamine ja ebaõiglus,” kirjutas Delfi, lisades: “USA senaator Ron Wyden tuli Eestisse, et oma silmaga näha EKRE valitsusse võtmise ja “pehme fašismi” mõjusid Eestis.”

Tegu oli opositsiooni otsese katsega määrida Eesti mainet USA demokraadi abiga ja ilmselt saadi ka nõu, kuidas efektiivsemalt valitsuse tööd segada. Pole kahtlustki, et liberaalne ja vasakpoolne opositsioon RE ja sotside näol saab toetust ja õpetusi oma mõjuvõimsatelt liitlastelt Läänes.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused