Opositsioon kutsub jätkama erikomisjonide moodustamise senise tavaga

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Korruptsioonikoalitsioon tegi esmaspäeval Riigikogus taasterahastuse osas ebaseadusliku otsuse. Pilt on illustratiivne.

Isamaa, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehed saatsid ühise pöördumise koalitsiooni erakondade esimeestele, milles kutsusid neid loobuma plaanist muuta erikomisjonide moodustamise otsust selliselt, et koalitsioon saaks neis komisjonides enamuse, kirjutab Postimees.

«Riigikogu eri- ja probleemkomisjonide töö on seni põhinenud pariteetsuse põhimõttel, kus vastavas komisjonis on igal riigikogu fraktsioonil üks esindaja olenemata fraktsiooni suurusest. Nii on see olnud ka varasemal ajal, kui riiki juhtis kahest erakonnast koosnev koalitsioon ja opositsioonis oli neist arvuliselt enam erakondi. Nüüd on Reformierakond ja Keskerakond asunud seda pikaajalist tava aga toore jõuga muutma,» kirjeldasid olukorda ühises pöördumises Indrek Saar, Helir-Valdor Seeder ja Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nende sõnul on koalitsiooni algatatud otsuste muudatused, millega muudetakse korruptsioonivastase erikomisjoni, riigieelarve kontrolli erikomisjoni, julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni ja eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni moodustamise põhimõtteid, mis nõrgestavad olulisel määral riigikogu järelevalvevõimekust ja rikuvad pikaajalist parlamentaarset head tava.

«Koalitsiooni soov ennast häälteenamusega nendes komisjonides kehtestada on eriti kahetsusväärne olukorras, kus ühele koalitsioonipartnerile on esitatud korruptsioonikahtlustus. Isegi, kui koalitsioon jätab eri- ja probleemkomisjonide juhtide kohad opositsioonile, siis häälteenamusega saab koalitsioon täielikult nende komisjonide tegevust dikteerida ja opositsiooni kõik ettepanekud tasalülitad,» selgitasid opositsiooni erakondade esimehed.

Kuna korruptsiooni uurimist ja riigieelarve sihipärast kasutamist puudutavad küsimused on alati olnud suure avaliku huvi all ja siin ei saa lubada olukorda, kus valitsuserakonnad ennast häälteenamusega kehtestavad ja opositsiooni lämmatavad, leiavad nad.

Opositsioon teeb ettepaneku võtta menetlusest tagasi eelpool nimetatud eelnõud ja jääda eri- ning probleemkomisjonide moodustamisel senise õigusliku regulatsiooni juurde. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused