Opositsioon lasi koosolekult jalga, jättes teised asjatult ootama

Eesti,
Põhiseaduskomisjoni üleeilne istungAnti Poolamets

Kuigi Reformierakonna esimees Kaja Kallas ja mõned teised opositsiooni liikmed riigikogu põhiseaduskomisjonist hädaldavad meedias, et neile ei anta sõna, siis tegelikkus on selline, et nad lihtsalt jalutasid istungilt minema ja jätsid teised neid asjatult ootama.

Põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets istus riigikogu ruumides nimetatud komisjoni veebikoosolekul laupäeval juba lõunast saati kuni õhtul kella seitsmeni välja, et anda võimalus vastavas järjekorras anda sõna abielureferendumile parandusettepaneku teinud saadikutele, et oma ettepanekut põhjendada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paraku enamik seda võimalust ei kasutanud, vaid tormasid meediasse kaebama, et neile ei anta piisavalt aega.

Komisjoni aseesimees Lauri Läänemets (SDE) ütles, kui tal mikrofon välja lülitati, et tal lihtsalt ei jätku enam sõnu. Huvitav, milleks sel juhul talle üldse mikrofoni vaja.

Anti Poolamets kirjeldas, et ta istus riigikogu ruumides veebikoosolekul juba kella ühest peale ja ootas opositsioonisaadikuid oma rahvahääletuse eelnõu muudatusettepanekute kohta selgitusi andma. „Ma pole kaks päeva isegi lõunale jõudnud, et neid arvuti taga ära kuulata. Täna kadusid opositsiooni esitajad nagu tina tuhka. Juba eile ootasin pikisilmi Laaneotsa, Kruuset ja Jaansoni, et küsida, miks nad Venemaaga liitumist kaaluda tahavad,“ kirjeldas Poolamets. „Aga ennäe, lõpuks võtsid hoopis selle Eestit rahvusvaheliselt häbistava ettepaneku tagasi.“

Kaja Kallas ja Hanno Pevkur teatasid kohe veebikoosoleku algul, kui nägid, et täna ei saa kümnetest ettepanekute tutvustajatest üle rääkida, et nemad ei saa oma seiskohti tutvustada, sest neil olevat tehnilised takistused ja neile sõna ei antavat.

Poolamets: „Riigikogu IT spetsialist ütles, et neil on arvutitega kõik korras. No saatsin siis nõuniku reformierakonna fraktsiooni, kes andis neile täiesti korras arvuti. Kallas ja Pevkur teatasid, et nemad ei ole nõus selle toimiva arvutiga koosolekule tulema ja oma ettepanekuid selgitama. Selle asemel tormas Kaja Kallas meediasse ja teatas, et tema ei saa koosolekul osaleda.“

Poolametsa sõnul anti kõikidele opositsioonisaadikutele võimalus rääkida, kuid nad seda ei soovinud. Igaks juhuks oodati kella seitsmeni õhtul, aga ikka vaikus eetris.

Põhiseaduskomisjon hakkas sellel nädalal arutama rahvahääletuse eelnõu muudatusettepanekuid. Komisjoni istungitest kujunes koalitsiooni ja opositsiooni terav vaidlus protseduurireeglite üle.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused