Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Opositsioon lõhkise küna ees: keda umbusaldada, Mart Helmet või kogu Jüri Ratase valitsust

22.10.2020
Kaja Kallas on sama kahekeelne nagu kogu tema erakond.
© Uued Uudised

Opositsioonipingil istuvad Reformierakond ja sotsid saatsid kumbki välja erineva sõnumi ja nüüd on kellelgil vaja sõnu süüa.

Sotsiaaldemokraadid edastasid teisipäevasel kohtumisel peaminister Jüri Ratasele sõnumi, et valitsus peab loobuma referendumist abielu üle, vastasel korral algatavad nad valitsuse umbusaldamise, kirjutas BNS.

„Mart ja Martin Helme viimaste ülesastumiste valguses on päevselge, et EKRE muudab järgmisse sügisesse kavandatud rahvahääletuse vihareferendumiks, kus valimatult rünnatakse ja solvatakse Eesti inimesi,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar pressiesindaja teatel.

Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme ning Isamaa Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder tegid neljapäeval ühisavalduse, milles teatasid, et rahvahääletus riigielu küsimusena abielu mõiste üle on plaanis läbi viia 2021. aasta kevadel.

Seega siis tuleb sotsidel umbusaldada kogu valitsust (referendumi toomine kevadesse vist nende vastuseisu ei muuda, sest nad pelgavad rahvast nagunii), Reformierakonnal aga on teised plaanid.

Reformierakond plaanib järgmisel nädalal siseminister Mart Helmet umbusaldada, kirjutab Postimees.

Reformierakonna juhi Kaja Kallase sõnul tuleks tegeleda äsjase kriisi algpõhjustega, milleks on siseminister Helme seisukohad. Kallase sõnul on need ohuks nii sise- kui ka välisjulgeolekule.

Õhus on seega kaks umbusaldusvaldust, üks ainult ministrile, teine aga kogu valitsusele. Üldiselt aga võib arvata, et ega koalitsioon seepärast ära ei leppinud, et lasta umbusaldusel läbi minna, seega ootab opositsiooni uus läbikukkumine. Kui just tuulelipud vahepeal suunda ei muuda…