Opositsioon on muutnud koolikiusamise elemendid Riigikogu töö osaks

Eesti,
©UUed Uudised
Keit Pentus-Rosimannus on Riigikogu saalis peaaegu nähtavat, aga tegelikult peitub temas tippteadlane.

Reformierakond ja sotsid harrastavad juba mõnda aega massiivset tülinorimist Riigikogu esimehe kallal, kasutades selleks ära niinimetatud protseduurilisi küsimusi.

Asja iva seisab selles, et Riigikogu esimees ujutatakse istunginädala või-päeva alguses üle tühiste küsimustega, mis puudutavad näiteks järelpärimisi, sõnavõtte, küsimuste menetlemist ja muud, siis köetakse ennast üles ja raisatakse tohutul hulgal väärtuslikku tööaega vihase lõrisemise peale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lihtsatest asjadest tehakse suur tüli ja enesenäitamise šõu, seda lihtsalt selleks, et viia eesistuja endast välja ja rikkuda normaalset töörütmi, et pärast öelda Taavi Rõivase kombel: “Näete, Henn Põlluaas ei saa tööga hakkama!” Üks netikommentaator ütleb selle peale, et Rõivas ei saanud ise peaministri tööga hakkama – miks ta muidu lahkuma pidi.

Opositsioon on seega asunud Riigikogu tööd blokeerima lihtlabase koolikiusamise abiga. Mis aga puutub eesistujasse, siis tema ei peagi opositsiooni pilli järgi tantsima.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ise toimunut järgmiselt.

“Opositsioon raiskas esmaspäeval poolteist tundi Riigikogu istungi algusest nn protseduuriliste küsimuste esitamiseks. Mind süüdistati sajas surmapatus, sh neile mittemeeldinud päevakorra esitamises ja opositsiooniga mittearvestamises. Tegelikkuses arvestas juhatus lihtsalt komisjonide ettepanekutega, nagu tavaks on, ja komisjonides on liikmeteks ju ka needsamad opositsiooni saadikud. Lisaks olevat ma soovinud isegi päevakorda muuta, milleks ei olnud mul küll mitte vähimatki soovi jne. Soov muuta eelnõude järjekorda tuli ikka reformierakonnalt endalt.

Kui järgmise nädala päevakord on avalikustatud, siis saab seda suures saalis nädala alguses muuta, kuid kui mõni fraktsioon on selle vastu, siis see ettepanek hääletusele ei kuulu. Nii selle ettepanekuga ka läks. Selle peale algas aga suur pahameel ning nn protseduuriliste küsimuste laviin ja korduvad küsimused, miks ei anta neile võimalust küsimusi esitada.

Paraku ei ole sugugi nii, et kõik see, mis minu austatud kolleegidele opositsioonist ei meeldi, oleks reeglite rikkumine, näitaks istungi juhataja ebakompetentsust või oleks see mingi opositsiooni vaigistamise püüe.

Tegelikult said võimaluse esitada oma küsimusi eranditult kõik saadikud, kes seda soovisid ning sõltumata sellest, kas oli tegemist sisulise või mittesisulise küsimusega, said eranditult kõik küsimused minu poolt ka vastuse koos konkreetsete viidetega Riigikogu kodu ja töökorra seaduse paragrahvidele.

Opositsioon võiks endale ehk paremini selgeks teha meie protseduurid, kuidas toimub avalikustatud päevakorra muutmine ja hääletamine, mis vahe on nädala päevakorral ja ajakaval, mis puhul erinevaid ettepanekuid saab arvestada ja millal mitte, mida kujutab endast redaktsiooniline küsimus jne. Kas me tahame või mitte või kas see meile meeldib või mitte, me peame järgima riigikogu tööle ja protseduuridele ette nähtud reegleid. Just seda ma tegingi.

Opositsioonil on muidugi õigus obskurantistlikule käitumisele, kuid ausalt öeldes, ega see neile au küll ei tee. Me oleks saanud selle pooleteise tunni jooksul päevakorras olnud eelnõusid menetledes hea hulga sisulist tööd ära teha.”

Opositsioon kurtis varem, et Riigikogu on eriolukorras justkui teisejärguliseks muudetud – kui aga tööpäevad on taas paigas, jätkub neil aega tülinorimiseks ja seega mittetöötamiseks küllaga.

10 commentsOn Opositsioon on muutnud koolikiusamise elemendid Riigikogu töö osaks

 • Avatar

  Keit on lihtsalt tegija!

  Kesklinna vanem, jõulukaunistuste komisjoni esimees Keit Pentus.
  “Loomulikult on palju tehnilisi küsimusi, mis tuleb lahendada – kas ja kuidas lindid majadele kinnitada, millised hooned valida ning mis materjalist lindid teha,” tõi Pentus näiteid.

  “jõulukaunistuste komisjoni esimees”- see on väga suuri teadmisi nõudev amet ja sellega ei saa teps mitte igaüks hakkama!
  Küllap olete lihtsalt kadedad!

 • Avatar
  Reino Lõhmus

  Lugupeetav artikli autor, miks te jälle kirjutate valet ja viha õhutavaid anonüümarvamusi. Kui seaduses on kirjeldatud kuidas riigikogulased käituma peavad ja nii on, kehtib see nii koalitsioonile, kui ka opositsioonile. Ja stenogrammilt on ju selgelt kirjas millised sündmused ja ei pea olema väga geenius, et aru saada, et Põlluaas eksis ja tegutses spiikrina kallutatult. Lugupeetavad kaaskommentaatorid, enne kui hakkate midagi kirjutama ja vihaseid repliike loopima, palun kontrollige kas siin kirjutatu on ikka õige, ärge käituge nagu külakrantsid, kes eeshaukujaga koos valimatult iga asja peale klähvivad, arvestamata kas tegemist on õige või valega.

 • Avatar

  Nii kaua kui sotsliberist ebapädev kallas teisele kaldale ei uju ei muutu reformsotsid kasutuskõlblikuks rahvale.

 • Avatar

  Eesti riigile vastutöötajate koondnimetus on RE. See on tore,et seal puuduvad helged pead. Isegi Siim,kellest kunagi lugu pidasin,ei suuda rusikaid taskus hoida. Nii tehakse massiliselt lollusi ja seda näeb terve riik. Kui nad tahaksid võimule saada lähima kolme aasta jooksul,teeksid nad usinalt koalitsiooniga koostööd,et pilt võimalikult segane oleks. Sogases vees on lihtsam kala püüda. RE aga raiub jõhkralt vastu millest on näha,et põhjamudast nad kõrgemale ei tõuse. Mudas priskeid kalu aga pole. Pärast järgmisi riigikogu valimisi kaob tähekombinatsioon RE aga nimed,kes praegu esile tükivad, valitakse poliitilisest elust väljapoole.

 • Avatar

  Väikese raha eezt leiab inimese kes koolikiusaja korrale kutsub.

 • Avatar

  Jah, ongi nii. Reform kasutab täiega enda produtseeritud laste puutumatuse printsiipi, laps võib kõike, õpetaja mitte midagi. Nagu hullukari, kes tunnetab puutumatuse oreooli ega tea eetikast halligi. Vastik vaadata seda vananevat vingus Ligit, Kajat, kui kasvatamatut titat-mina tahan. Riigikogu saal on kui Kaagvere eriõppele suunatute võitlusväli, kes peale jääb. Yoko paneb täitorni pähe, et viimast aruraasu koos hoida,millal siis hulludel käed käiku lähevad, ei imestaks mitte.

 • Avatar

  Ei see ole mingi koolikius. Me kõik ju mäletame oma kooliajast, et igas klassis oli oma hampelman. Tema viis tähelepanu püüdmiseks olgigi veiderdamine, sest oma sisemuselt oli ta laisk või teda lihtsalt ei huvitanud teadmised, mis koolis pakuti. Ainus viis tunda end “tegijana” oli lollitamine, mis ühtedele paistis äge, teistele häiriv ja kolmandatele just sellena, mida taotleti – lollusena. Mulle on juba ammu tundunud, et osa neist istubki nüüd Riigikogus ja jätkab oma vana malli s.t. lollitamist. Minu kadunud äial oli selliste jaburate korduvate küsimuste puhuks hea vastus “Miks aga Eedu laskis kassi kuurist välja?!” ja nüüd soovitused: 1. Head töökad ja tegusad saadikud, ärge laske end häirida ega kulutage oma energiat inimestele, kelle võimed lihtsalt ei küüni rohkemaks
  2. Head sariküsijad: ega rumalus ei ole häbiasi – kindlasti teate seda ütlust, nii et ärge häbenege küsige ikka,ehk kunagi ikka hakkate aru ka saama. Ja lugege, lugege, lugege – alustuseks püüdke iga lause lõpuni mõttega läbi lugeda, siis juba lõik- ikka mõttega ja sealt edasi juba terve tekst – jätkuvalt mõttega. No kui kuidagi ei suuda, siis tehke nagu Tootsile soovitas õpetaja Laur: No tee siis pool rehkendust, aga õigesti! Jõudu ja pealehakkamist! 3. Hea valija, vaata, loe ja mõtle Sinagi, keda valida, et Riigikogu tootaks efektiivselt ja et sinna ei pääseks eputrillad, kes ainult oma jaburate küsimustega suudavad end pildile upitada (koolimall). 4.Lp. hr. Spiiker – Astuge õpetaja Lauri kingadesse, Te ju teate, et suurema osa opositsiioni näol Te ei pea töötama mitte lihtsureliku valijaskonna valikuga vaid rikkiläinud arvuti praaktulemusega. Olete tubli, andke tuld!

 • Avatar

  See ju vana tõde, et üks loll võib rohkem küsida , kui sada tarka vastata.

 • Avatar
  Opositsiooni Ülemvõimu lõpp

  Miks ei eemaldata Riigikogu istungi töörikkujaid saalist. Ka kooliajal läksid ukse taha koolitundi rikkujad ja korduvad rikkujad kooli Direktori juurde ja sealt juba kutsuti lapsevanemad vestlusele. Kui see jätkus pidevat siis tuli kokku komisjon ja sellised korduvad korrarikkujad saadeti Puiatusse ja Kaagverreja sealt noortevanglatesse. Miks saab Eesti riigis olla sedasi, et opositsioon või üleüldse riigitöötajad, kes saavad ja kulutavad tühja maksumaksja raha saavad seda raha üleüldse kuritarvitada. Opositsioon ju täiesti selgelt kulutab tühja maksumaksja raha ja me kõik vaatame seda pealt negu poleks midagi valesti. Jabur ja labane olukord riigis. Tehke ometi midagi, et see lõppeks.

  • Avatar

   See oli vanasti niimoodi. Nüüd on teistmoodi – lapsed, lollid ja opositsiooni saadikud on süüdimatud, neid ei tohi karistada.
   Kahjuks ei tohi esimesi ja viimaseid ka hullumajja saata. Erinevalt keskmistena minitutest.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused