Opositsioon üritab “hiiliva riigipöörde” tonti maalida, samas kui valitsus räägib oma sammudest avatult

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Vandenõud tunduvad pärinevat nende uste tagant.

Opositsioon üritab praegust eriolukorda ära kasutada valitsuse vastu umbusalduse äratamiseks, samas kui valitsus on tegutsenud täiesti läbipaistvalt.

Sotsid ja reformarid koos viljakiisleritega serveerivad eriolukorda sellisel moel, et kohe-kohe kasutab valitsus situatsiooni ära ja hakkab kõiki vabadusi piirama, et siis ainuvõimu kehtestada. Umbes nii, nagu oli märtsil keskel levinud libauudises, mille järgi pidi mingil päeval kell 16 tulema pressiteade, et Tallinn suletakse kaitseväe ja teetõkete abiga ning mitte keegi ei pääse enam sisse ega välja. Ehk siis valitsus haaraks võimu nagu Pätas ja Laidoner 1934. aasta 12. märtsil (mis praeguse kolmeparteilise valitsuse puhul ei tuleks kõne allagi ega hakkaks ka tööle).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult tegutseb valitsus küll eriolukorra tingimustes ja piiranguid kehtestades, aga alati avalikult ja ette teatades. Nii teatati juba eelmisel nädalal, et  alates esmaspäevast muudetakse Saaremaal ja Muhumaal inimeste liikumispiirangud rangemaks, et kohapealse kroonviiruse levikut senisest tugevamalt piirata, inimesed peavad püsima kodus – väljas tohib käia vaid loetud tingimustel ja kaasas peab olema isikut tõendav dokument.

Vastavalt siseministri taotlusele kasutab politsei- ja piirivalveamet (PPA) esmajoones kohalikke kaitseliitlasi koos sunni kasutamise õigusega täiendavate liikumispiirangute kehtestamiseks saartel kuni eriolukorra lõpuni, hoiatati uudises.

See näitab, et valitsus ei aseta inimesi üleöö fakti ette, vaid jätab aega nii ettevalmistamiseks kui ka demokraatliku riigi järelvalveinstitutsioonidele reageerimiseks.

Sama oli ka valitsuse hoiatusega Euroopa Nõukogule – Eesti suursaadik saatis 20. märtsil vastavalt Euroopa Inimõiguste konventsiooni 15. artiklile teavituskirja, milles teavitas koroonaviiruse pandeemilise leviku tõttu eriolukorra lahendamiseks kehtestatud piirangutest Eestis.

See uudis leidis tugevat kriitikat opositsioonilt, sellega kaasa jooksvalt peavoolumeedialt ja ideoloogilistelt institutsioonidelt nagu inimõiguste keskus. Tegelikkus oli nende väidetule vastupidine – Eesti ei piira midagi salaja, vaid teatas kogu maailmale avalikult, et tehti selline otsus, millega võivad kaasneda teatud muudatused.

Valitsus tegutseb eriolukorras just nii, nagu peab – raske pandeemia olukorras tehtavad kitsendused jõuavad inimesteni ja laiema maailmani õigeaegselt ja selgitavalt, nagu demokraatlikus ühiskonnas (mida tabavad samuti katastroofid) kombeks on.

Riigipöördest unistab hoopis opositsioon – kui õnnestub, siis nende-poolselt, kui aga mitte, siis valitsust ebademokraatlikuna kujutades ja siis matrossovlikult “demokraatia päästjana” esinedes.

3 commentsOn Opositsioon üritab “hiiliva riigipöörde” tonti maalida, samas kui valitsus räägib oma sammudest avatult

  • Avatar

    On sealt Tõnismäe 9 putkast üldse kunagi midagi kodanike jaoks headtulnud? Ühtegi sellist asja ei meenu, küll aga läheb päike enne looja kui sealt tulnud sigadused, valetamised, pettused, demagoogiad ja manipulatsioonid üles loetud saavad.

  • Avatar

    Viimane “Esimene Stuudio” näitas järjekordselt ilmekalt, kuidas küsija(Ojakivi) on kordades rumalam kui vastaja. Jevgeni Ossinovski pani oma intelligentsiga Mirko poisi(Ossovski on 6-7 aastat noorem) kohe paika ja ei läinud Reformierakonna, Ekspress Grupi ja õiguskantslerite ilkumisega kaasa, vaid ütles Ojakivile selgelt, et see pseudoinimõiguste probleem pole antud hetkel oluline. Vaene Mirko oli küsimuse pannud saate keskmesse, aga jäi pika ninaga ja kõvera suuga otse eetris(ei tohiks rohkem seda Ossinovskit kutsuda). Lisaks puudus kogu intervjuul sidusus, kus saatejuht praktiliselt luges ettekirjutatud ja kohati vaid ideoloogilised küsimused maha, mingit teemaarendust ju polnud ehk kas küsija ikka kuulas vastajat? Raadios suudab Ojakivi oma nõrkused veel eetri taha peita, aga no teles nägi ta välja kui tõeline poisike, kes ei saa pointile absoluutselt pihta.

  • Avatar

    Need inimõiguste rikkumise uudised keset koroonauudiseid on nagu võõrkehad, sorry nagu koroonaviirus, mis seekord ei haaku elava organismiga, küll tekitab oksendamistunde. Eriti kummaline, kuid mitte üllatav on, kuidas reformierakonna sabarakk õiguskanstler Madise inimõiguste teemat ebaproportsionaalselt esitab, samas kui ta ei ole kordagi inimelude ja surmade teemal oma ameti vaatepunkti jaganud. Ülimalt häiriv on lugeda nende inimeste sulest ja sotsreffide suust neid ülespuhutud psuedoprobleeme, kui meid ootab ees südantlõhestav surmasaaga. Mina olen nõus loobuma oma inimõigustest Ülle Madise, kui selle tulemusel inimesed jäävad ellu!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused