Opositsioonierakonnad soovivad Euroopa Kontrollikoja esindaja leidmiseks konkurssi

Eesti,
- Updated
Juhan Parts

Opositsioonierakonnad leiavad, et Eesti esindaja leidmiseks Euroopa Kontrollikojas tuleb välja kuulutada avalik konkurss.

Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Vabaerakonna parlamendifraktsioonide esimehed edastasid reedel peaminister Taavi Rõivasele ühise pöördumise, milles heidetakse peaministrile ette suutmatust leppida valitsuses kokku Eesti järgmine esindaja Euroopa Kontrollikojas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui koalitsioon ühises kandidaadis kokkuleppele jõuda ei suuda, tuleb opositsioonierakondade hinnangul koha täitmiseks kuulutada välja avalik konkurss.

„Viimastel kuudel on Eesti ühiskond saanud osa poliitilisest etendusest, mille sisuks on olnud Eesti esindaja määramine Euroopa Kontrollikotta. Reformierakonna ja IRL-i selgeks valikuks antud positsioonile on olnud endine peaminister ja IRL-i juhtpoliitik Juhan Parts, kes aga ei sobi kuidagi sotsiaaldemokraatidele. Valitsuspartnerite kemplemine naeruvääristab valitsust ning jätab halva mulje ka meie lähematele välispartneritele. Olukord vajab lahendust ning meie hinnangul saab seda teha läbi avaliku konkursi väljakuulutamise. Nii on võimalik antud kohale leida reaalselt pädevaim isik,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme toob välja, et Juhan Partsi senised eksisammud ministrina näitavad ilmekalt, kuivõrd ebasobiv on ta täitmaks niivõrd vastutusrikast positsiooni Euroopas.

Vabaerakond on mures, et Eesti poliitikas valitsev kompromissituse vaim ei lase valitsusel lihtsaidki küsimusi normaalselt lahendada. “Kui ühtemoodi ei tulda ülesandega toime, siis tuleb proovida teistmoodi. Meie poolest võiks ka Juhan Partsil olla võimalus avalikul konkursil kandideerida, kuid konkurss peab olema aus ja kellelegi ei tohi ette eeliseid teha,” võttis opositsioonierakondade pöördumise kokku Eesti Vabaerakonna fraktsiooni esimees Andres Herkel.

BNS

Foto: Jaanus Lensment / Postimees

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused