Oravapartei, Mihkelson ja Bloomberg – lolluste rääkimine jätkub ka valimiste järel

Eesti,
- Updated
©Andres Putting/Ekspress Meedia
Vabaduse väljakul jagati Reformierakonna valitsemise ajal 2014. aastal tasuta piima – oravate majanduspoliitika selline vaesusele viiv just ongi.

Meediakajastustest võib valimiste kohta leida päris naljakaid momente, kus must räägitakse valgeks.

ERR-i loos “Välismeedia Eesti valimistest: EKRE jääb ilmselt võimust eemale” on info, et uudisteagentuur Bloomberg tõi esile ettevõtjasõbraliku Reformierakonna võidu ning poliitilise maastiku ümber kujundada ähvardanud populistliku EKRE ohjeldamise riigikogu valimistel.

“Samal ajal kui Euroopat on haaranud natsionalism ja Ungarist Itaaliani naudivad valimisedu euroskeptilised parteid, keskendusid Eesti valijad suuresti sisepoliitilistele teemadele ja andsid peavoolu jõududele selge mandaadi valitsuse moodustamiseks,” kirjutas Bloomberg.

Miski ei saa olla ekslikum kui selline arvamus! Bloomberg eirab täiesti fakti, et valijad kasvatasid just Eesti “euroskeptilise” ja “natsionalistliku” partei toetuse ja kohtade arvu peaaegu et kolmekordseks. Peavoolu jõud peavad seevastu vangerdama venemeelsuse ja sotsialismi vahel. Bloomberg jätab ilmselt teadlikult märkimata, et veel üks maa asus Ungari ja Itaalia suunas teele.

Jutt Reformierakonna ettevõtjasõbralikkusest on vana Kapa-Kohila linnalegend, millel pole ju ammugi erilist tausta – oravapartei on üks sulide ja skeemitajate kamp eesotsas kümne-miljoni-dollari-mehega!

Äramärkimist väärib veel üks lause: “Reformierakonna poliitiku Marko Mihkelsoni hinnangul võitis tema erakond tänu oma majandusprogrammile, kuna eestlased mõistavad, et globaalsete majandustrendide tõttu on taas ees ootamas rasked aastad.”

Mihkelson jätab targu mainimata, et eelmistel rasketel aastatel ehk majandussurutise aegu jättis just Reformierakond eesti rahva omapäi raskustega vaevlema, või ladus hoopiski nende turjale kogu raskuste koorma juurde. Ilmselt saab see nii olema ka uue majanduskriisi saabudes. On uskumatu, kuidas suur hulk eestlasi taas “peenhäälestajate”, VEB Fondi ja Danske tondi küünte vahele ronis!

Nii et meedia jätkab ka pärast valimisi s…st saia vorpimist, kus kõike tõlgendatakse omatahtsi. Kartellipoliitikud aga said taas võimaluse sigatsemistega edasi minna, kuigi nüüd on juba EKRE veelgi valvsamalt nende igat sammu jälgimas ja vajadusel jalga ette panemas.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused