Oravapartei mõõdutundetu ülistamine ei anna talle mingit edupositsiooni eurovalimistel

Eesti,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Tõenäoliselt täidavad britid esialgu oma europarlamendi kohad ise ja seetõttu jääb Eestile kuus saadikukohta, millest kaks lähevad EKRE-le. Pilt on illustratiivne.

Kuigi numbrid näitavad oravaparteile vaid suhtelist populaarsust, tõstab meedia Reformierakonda ikka ja jälle mõõdetundetult esile, tegelikkuses aga ei tähenda paljud arengud seda, mida nende kohta väidetakse.

Uued Uudised on juba kirjutanud sellest, et RE suhtelise populaarsuse taga on Eesti lõhestumine uue valitsuse poolele või tema vastu, ja oravapartei on lihtsalt opositsiooni eestvedaja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samas aga on Reformierakonna ülistamine just sellel tasemel, nagu oli kord Marina Kaljuranna üleskiitmine enne presidendivalimisi – mida aga polnud, oli tema võimulepääs.

Mingi poliitilise jõu esiletõstmine ja mõõdetundetu kiitmine on alati seotud valimistega – enne hääletamiskastide juurde minekut luuakse talle populaarsusefoon, mõjutamaks valimisi, sest tavaline valija annab hääle kaotsimineku vältimiseks selle eeldatavale võitjale.

Reformierakonna kandidaati lubab Euroopa Parlamenti valida 32 protsenti Eesti valijatest, mis tähendab vähemalt kaht mandaati ka juhul, kui Eestile jääb kuus kohta europarlamendis, vahendab ERR.

Kui Eestile jääb Euroopa Parlamendis kuus kohta, tähendaks see Reformierakonnale kindlalt kahte ja Keskerakonnale pigem kahte kohta. EKRE saaks arvestada vähemalt ühe mandaadiga. Viimasele, kuuendale mandaadile, jääksid pretendeerima Isamaa, sotsiaaldemokraadid ja Eesti 200, väidab ERR.

Tegu on väga meeleavaldse ennustusega. Praeguses jõudude polariseerumise olukorras on EKRE-l ilmselgelt olemas potentsiaali võtta kaks kohta.

Tasub meeles pidada, et europarlamendi valimistel on osalusprotsent traditsiooniliselt väike – “sooks” nimetatav elektoraat pole neist eriti huvitatud, sest Euroopa Parlamendi otsustest endale otsest kasu ei nähta. Seepärast tuleb tavaliselt välja poliitiliselt aktiivsem valijaskond.

Eesti poliitikamaastikul aga ongi kõige aktiivsem EKRE toetaja – tema läheb alati rahvuskonservatiivse maailmavaate eest välja, nagu on näidanud nii valimised kui ka tõrvikurongkäik. Reformierakond seevastu saab alati suure osa häältest just kõikuvalt valijaskonnalt. Seega pole mingit põhjust riigisisese populaarsuse põhjal eurovalimiste tulemused nii kindlalt paika panna!

Nii nagu 3. märtsil tegi EKRE Riigikogu valimistel tugeva tulemuse, nii läheb ta ka 26. mail võtma vähemalt kahte europarlamendi mandaati, sest ka EP on vaja muuta rahvusmeelseks, konservatiivseks ja immigratsioonivastaseks! Ja me saame sellega hakkama!

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused