Osad kaitseväe vaktsineerimata teenistujad said juba sel nädalal sule sappa

Eesti,
©UU
Eesti Kaitsevägi vajab suuremat tähelepanu kui ta seni on saanud. Pilt on illustratiivne.

Viimane vaktsineerimistärmin kaitsevaldkonnas on 19. november, ent kaitseväest kinnitatakse, et osa vaktsineerimata töötajaid peab ametist lahkuma juba enne seda. Ots on lahti tehtud. Delfile ütles üks toetuse väejuhatusega seotud inimene, et mainitud üksuses lõpetati eile mitmed töölepingud vaktsineerimisest keeldunud teenistujatega.

Ametist priiks saanud teenistujatele antud dokumendis oli viidatud, et töölepingu seaduse paragrahvi 88 järgi võib tööandja töölepingu erakorraliselt üles öelda töötajast tuleneval põhjusel, mille tõttu ei saa mõlemapoolseid huve järgides eeldada töösuhte jätkamist. Just sellest lähtuvalt öeldi töölepingud erakorraliselt üles. Lepingute lõpetamise kuupäevaks oli 30. september.

Toetuse väejuhatus allub vahetult kaitseväe juhatajale. Erinevate allüksuste abil korraldatakse kaitseväelaste väljaõpe ja mobilisatsioon, tagatakse kaitseväele varustus, toitlustus ja logistika, samuti meditsiinivarustus, -väljaõpe ja -materjalid.

Leitnant Taavi Laasik kaitseväe peastaabist selgitab Delfile, et kaitseväe juhataja andis kaitseväes läbi viidud COVID-19 riskianalüüsile tuginedes 31. augustil kõikidele teenistujatele korralduse esitada vaktsineerimiskuuri lõpetamise või selle puudumisel kuuriga alustamise või haiguse läbipõdemise tõend hiljemalt 13. septembriks. Tõendi mitteesitamisel anti inimestele lisaaega selle esitamiseks või mitteesitamise põhjendamiseks.

“Nõutava dokumendi või selle puudumise põhjuse esitamata jätnud teenistujatega lõpetatakse tegevteenistuse nõuetele mittevastavuse tõttu teenistussuhe eelneva etteteatamisega. Vastavasisulised menetlused ei toimunud ega toimu üheaegselt ning on individuaalsed. Sama kehtib ka teenistussuhte lõpetamise korral – selleks ei ole ühist kuupäeva vaid see on juhtumi ja menetlusepõhine.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused