Ossinovski maksumaksja vaenlaseks — nõus; Kaljulaid sõbraks — lubage kahelda!

Eesti,
Kaljulaid ja Ossinovski
©Liis Treimann
Kaljulaid ja Ossinovski

Kui maksumaksjate liidu värskelt mahahõigatud vaenlasega võib sajaprotsendiliselt nõusse jääda, siis sõbra tiitel tekitab küll mõtteainet ja küsimusi.

Nimelt kuulutas Eesti Maksumaksjate Liit (EML) kolmapäeval 2017. aasta maksumaksja sõbraks president Kersti Kaljulaidi ning maksumaksja vaenlaseks tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Maksumaksja vaenlase tiitli sai minister Jevgeni Ossinovski ebaõnnestunud aktsiisipoliitika eest. Alkoholiaktsiisi ülemäära järsk tõus on toonud kaasa massilise piirikaubanduse, mis kahjustab Eesti majandust ja riigieelarvet, soodustab salakaubandust ja musta turgu ega ole pannud eestlasi vähem jooma – pigem vastupidi.

Lisaks odavale alkoholile ostavad Eesti elanikud Lätist rohkelt ka muid kaupu ja teenuseid. Veelgi enam võib Eesti maksutulusid aga vähendada soomlaste ostureiside lõppemine, vahendab BNS Eesti Maksumaksjate Liidu hinnangut.

Maksumaksja sõbra tiitli sai president Kersti Kaljulaid magustatud joogi maksu seaduse väljakuulutamata jätmise eest. Uue maksu lisandumine oleks väidetavalt andnud piirikaubandusele veelgi rohkem hoogu ning süvendanud kahjulikke tagajärgi riigi majandusele ja Eesti inimeste tervisele.

Selline hinnang paneb küsima, kas tegu pole mitte presidendi mainekampaania osaga, kus tema rolli maksumaksjate kaitsmises võimendatakse kõvasti üle? Kõnealuse maksuseaduse väljakuulutamata jätmine oli ehk tõesti positiivne samm, seda just kahju ärahoidmise suhtes Eesti majandusele, kuid kahtlema paneb teine põhjendus — kas see ikka oleks piirikaubandust tuntavalt mõjutanud? Kui, siis komplekselt kogu Lätis käimisega, kuid kindlasti mitte eraldi võetuna. Inimeste tervise säästmine magusamaksu ärajätmise taustal on samuti ülimalt kaheldav.

Pealegi pole president piirikaubanduse küsimuses just eriti valjuhäälselt sõna võtnud, mis paneb uskuma, et ilmselt oli presidendile seda tiitlit siiski seenelkäijast euroametniku maine muutmiseks vaja. Ei maksa unustada ka äsjast momenti, kus president tõstis tuntavalt oma kantselei ametnike palku, samas kui Kagu-Eesti piirivalvurid jäeti riigi poolt lisatasudeta — viimastele riigipea küll vaevalt sõbrana tundub. Kaljulaidi võiks pigem panna ühte vaenlastepatta käpardliku ministri Ossinovskiga.

Samas tuleb toetada EML-i seisukohta, et ei piisa tulevaste aastate aktsiisitõusude ärajätmisest, vaid 2017. aasta aktsiisitõusud tuleb tagasi pöörata. EML arvates on valitsuskoalitsioon asunud liiga agaralt Eesti maksusüsteemi ümber korraldama. Maksuseadusi muudetakse liiga kiiresti ning ilma mõjusid hindamata ja asjatundjaid kaasamata.

Liit kutsub kõiki erakondi üles vaoshoitusele ning teeb ettepaneku loobuda 2019. aasta Riigikogu valimiste eel uute suuremahuliste maksumuudatuste lubamisest, sest Eesti elanikud vajavad praegu kõige enam maksurahu ja stabiilsust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused