Otsedemokraatia konverentsil Tartus astuvad üles Mart Helme, Jaak Valge, Leo Kunnas, Anti Poolamets ja teised

Eesti,
- Updated
©Karli Saul/Scanpix
EKRE esimees Mart Helme

Laupäeval, 14. detsembril kell 13–16 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis konverents „Eesti valik: demokraatia või demokratuur?”

Ajaloolane Jaak Valge kõneleb demokraatia tähenduse kujunemisest ja levikust 20. ja 21. sajandil. Siseminister Mart Helme küsib, kas ametnikkonna võimuküllus ohustab Eesti demokraatiat, Anti Poolamets kõneleb teemal välismõju ja Eesti kodanike otsustusõigus. Vaimulik Veiko Vihuri ettekanne kannab pealkirja „Vaba ühiskond versus liberaalne demokraatia“.

Konverents lõppeb aruteluga teemal „Otsedemokraatia vajadus ja võimalused” ning sellel osalevad Jaak Valge, Mart Helme, Anti Poolamets, Veiko Vihuri ja Paul Puustusmaa. Arutelu juhib Leo Kunnas.

Konverentsi ühe korraldaja Jaak Valge sõnul võib demokraatiat määratleda valitsemisvormina, kus võim ja valitsemine kujunevad kodanike tahte alusel ausate valimiste tulemusena.

„Demokratuur seevastu on aga demokraatia ja diktatuuri vahevorm, mille puhul toimuvad riigis küll valimised ning ka sõnavabadus on formaalselt olemas, kuid poliitikakujunduses ja meedias domineerib ainult üht tüüpi arvamusi esindav eliit. Teiste arvamuste esitamine on poliitiliselt ebakorrektne, vaba arutelu piiratud. Kodanike valitud esindajate võimu pärsib bürokraatia ning kärbitud on riigi suveräänsus ja seega ka kodanike otsustusõigus kujundada oma riigis poliitikat,“ selgitab Valge.

„Konverentsil arutleme selle üle, kas tänapäeva Eestis on rohkem demokraatia või demokratuuri elemente, kas liikumine demokratuuri suunas vastab kodanike enamuse tahtele ning kas ja kuidas aitavad rahvaalgatus ja -hääletus demokraatiat kindlustada.“

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused