Otsustatud: Tšehhi jääb ametlikult ÜRO rändeleppest kõrvale

Eesti,
©EPA/ Scanpix
Tšehhid ja slovakid tähistasid just ühisriigi 100. sünnipäeva, nüüd aga on nad ühinemas ohtliku rändeleppe vastu.

Marrakechi lepet hüljatakse, selles kaheldakse ja seda peetakse ohtlikuks üha rohkem.

Tšehhi valitsus otsustas jääda kõrvale ÜRO rändeleppest, millest peaks saama esimene migratsiooni haldamiseks mõeldud ülemaailmne dokument, kuid paljude arvates on see pigem tohutu oht riikide eneseotsustamisõigusele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valitsus langetas otsuse kolmapäeval, peaminister Andrej Babiš oli kindlat vastuseisu väljendanud juba varem, öeldes, et lepe seab ohtu Tšehhi julgeoleku ja suveräänsuse.

Tšehhi peaministri sõnul on lepe mittesiduvusest hoolimata ohtlik juba sellepärast, et “määratleb migratsiooni kui põhilist inimõigust”. Babiš märkis, et leppe vastu on ka USA, Austria ja Ungari. (On ka Poola, Bulgaaria ja Horvaatia – toim.)

ÜRO riigid kiitsid rändeleppe (Global Compact for Migration) heaks juulis 18 kuud kestnud läbirääkimiste järel, kuid nüüd loobutakse järjepannu või ollakse kahtlevad. Ametlikult võetakse lepe vastu 10.-11. detsembril Marokos Marrakechis peetaval konverentsil.

Lepe sisaldab 23 eesmärki seaduslike rändevõimaluste loomiseks ning migreeruvate inimhulkadega paremaks toimetulekuks olukorras, kus maailmas on liikvel umbes 250 miljonit inimest ehk kolm protsenti maakera rahvastikust, kirjutab BNS. Paraku nõuavad kõik need “võimalused” ühiskondadele tohutuid kitsendusi ja sunnivad neid kogu poliitilise, seadusandliku, majandusliku ja sotsiaalse süsteemi migrantidele orienteerima.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused