Päästjad nõuavad valitsuselt palgatõusu

Eesti,
Stenbocki maja Toompeal
©Uued Uudised
Sellest majast juhitav koroonavõitlus vajab põhjalikku ja kriitilist analüüsi Pilt on illustratiivne.

Praegune valitsus on tekitanud üldsie rahuolematuse. Eile korraldas Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing (EPTAÜ) Tallinnas Stenbocki maja ees piketi, et tuletada valitsusele taas meelde lubadust väärtustada päästjate tööd õiglaselt.

EPTAÜ hinnangul on päästeameti eelarve kärpimine ja päästjate palgaprobleemi lahendamisega viivitamine kujunemas julgeolekuriskiks, mille ärahoidmiseks peab valitsus viivitamatult ning otsustavalt tegutsema.

Päästjad on olukorras, kus madal töötasu muudab vabade ametikohtade täitmise üha keerulisemaks. Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse (Reformierakond) lubatud palgatõus, pole päästjate murede leevendamiseks ilmselgelt ebapiisav.

Kui 2018. aastal jäi päästja palk Eesti keskmisest maha 357 eurot, siis 2021. aasta teises kvartalis oli vahe juba 470 eurot, märkis EPTAÜ.

Ja kuigi peaminister Kaja Kallase (Reformierakond) ja siseminister Kristian Jaani (Keskerakond) kinnitusel ühtegi päästekomandot ei suleta, on jätkuvalt jõus päästeametile kavandatud tegevuskulude kärbe, mis vähendab asutuse eelarvet hinnanguliselt ca 1,2 miljonit eurot.

Ühendus kutsub valitsust sõna pidama ja tegutsema, et likvideerida päästjate aastaid kestnud ebaõiglane kohtlemine.

Allikas: Postimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused