Paet ja Kaljurand kaitsevad “huulepulgavalitsust”, kuid on vait, kui Ungarit laimatakse

Eesti,
- Updated
©EPA/Scanpix
Soome “huulepulgavalitsus” on riigile Pilt on illustratiivne.

Opositsioonilised sotsid ja reformierakondlased võtavad sõna ainult siis, kui on vaja valitsusele “ära teha”.

Euroopa Parlamendi saadikud Urmas Paet ja Marina Kaljurand taunisid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna siseministri Mart Helme öeldut, kelle sõnul on soomlaste naisterikas valitsuskabinet “huulepulgavalitsus”, kirjutab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kus olid Paet ja Kaljurand siis, kui rahvusringhäälingu reporter Astrid Kannel solvas Ungari välisministrit intervjueerides teist meile hõimurahvast ja -riiki? Miks ei tulnud siis hukkamõistu?

Eurokraatide seltskond ise oli varmas kritiseerima Brüsseli “musta lammast” Poolat selle eest, et nende piir oli umbes, aga kui Soome vasakvalitsus mõtles lühikese aja jooksul Eesti töötajate pendelrände osas ümber, siis on kõik justkui hästi?

Opositsioonil ongi suhtumine kahekeelne – “omade” tegudest vaikitakse, “võõrad” saavad seevastu topelt. Milline moraalne õigus kellegi kritiseerimiseks on üldse Paetil, kes soovitas kriisi lõdvalt võtta, tuues seejuures näiteks Saksamaa ja Soome, kes aga loetud päevad hiljem täie rauaga piirangud kehtestasid?

Naistest ja pehmest poliitikast rääkinud ning “huulepulgavalitsust” kritiseerinud Mart Helmel oli taas õigus: Soome „Iltalehti“ avaldas pühapäeval uuriva artikli sellest, kuidas valitsus vaatas nädalaid tegevusetult pealt Hiina taudi vohamist riigis seni, kuni paremerakondade hoiatustele lisandus president Sauli Niinistö sekkumine ja sisuliselt eriolukorra jõuga läbisurumine.

Uute Uudiste kaasautor Paul Oja võrdles Soome ja Eesti valitsuste eriolukorra-eelseid pressikonverentse, kus esimese ministrid lugesid tekste paberilt maha, Eesti ministrid aga rääkisid meetmetest peast.

“Minister Helme teatas juba nädalajagu tagasi, et Eestil on võimekus kahe tunniga oma piirid valve alla võtta. Minister Marin teatas täna, et Soome hakkab ette valmistama oma piiride kontrolli alla võtmist, pidades rangelt silmas rahvusvahelisi lepinguid, millest Soome on lubanud kinni pidada. Soome ehk küll, kuid koroonaviirus…?” lisas Paul Oja.

See annab aimu, kuidas erinevad valitsused reageerisid – Soome siseminister Maria Ohisalo on lisaks öelnud, et migrantide vastuvõtmist tuleks jätkata. “Huulepulgavalitsus” teebki pehmeid otsuseid.

Helmede sõnapruuk ei ei pruugi küll meeldida, aga nende jutul on alati sisu taga.

5 commentsOn Paet ja Kaljurand kaitsevad “huulepulgavalitsust”, kuid on vait, kui Ungarit laimatakse

 • Avatar

  No jah, kõik, mis üheski riigis endas välja mõeldakse ja Helme jutuks võtab, lendab sotsoravatel kohe EKRE kaela. Nagu valvekoerad, iga piiksu peale räuskama, mis sellest, et vale puu all.Ju on euroviirus oma töö ära teinud enne malet ja kabet, coronast rääkimata.

 • Avatar

  Mitte “huulepulga” vaid “huulePUNA” valitsus, kus rõhk on sõnal PUNA.

 • Avatar

  Tuletage meelde

 • Avatar

  Olen aru saanud, et tööliste pendelränne peatatakse, aga arstidel-medtöötajatel mitte… minu meelest peaks meie valitsus selle otsuse üle vaatama. Oleks õige ja õiglane, et ka nemad peavad otsustama, kas jäävad siia või lähevad Soome. Seda enam, et Eestis koolitatud. Miks meie pool nii pehme on? Teised võtavad õiguse oma riigi kodanikke kaitsta, nii ka meie.

 • Avatar

  Tarja Haloneni kutsuti punatukka. Soomlastel on omamoodi kihvt huumor. Tulevahetus meelde Raikkoneni vastuseid ajakirjanikele. Helmega pole siin mingit pistmist.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused