Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paet ja Kaljurand kaitsevad “huulepulgavalitsust”, kuid on vait, kui Ungarit laimatakse

-
24.03.2020
Isegi pandeemia ajal rännet ergutav Soome “huulepulgavalitsus” on näiteks migratsiooniküsimustes ka ise Eesti poliitikast kõvasti eemaldunud. Pilt on illustratiivne.
© EPA/Scanpix

Opositsioonilised sotsid ja reformierakondlased võtavad sõna ainult siis, kui on vaja valitsusele “ära teha”.

Euroopa Parlamendi saadikud Urmas Paet ja Marina Kaljurand taunisid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna siseministri Mart Helme öeldut, kelle sõnul on soomlaste naisterikas valitsuskabinet “huulepulgavalitsus”, kirjutab BNS.

Kus olid Paet ja Kaljurand siis, kui rahvusringhäälingu reporter Astrid Kannel solvas Ungari välisministrit intervjueerides teist meile hõimurahvast ja -riiki? Miks ei tulnud siis hukkamõistu?

Eurokraatide seltskond ise oli varmas kritiseerima Brüsseli “musta lammast” Poolat selle eest, et nende piir oli umbes, aga kui Soome vasakvalitsus mõtles lühikese aja jooksul Eesti töötajate pendelrände osas ümber, siis on kõik justkui hästi?

Opositsioonil ongi suhtumine kahekeelne – “omade” tegudest vaikitakse, “võõrad” saavad seevastu topelt. Milline moraalne õigus kellegi kritiseerimiseks on üldse Paetil, kes soovitas kriisi lõdvalt võtta, tuues seejuures näiteks Saksamaa ja Soome, kes aga loetud päevad hiljem täie rauaga piirangud kehtestasid?

Naistest ja pehmest poliitikast rääkinud ning “huulepulgavalitsust” kritiseerinud Mart Helmel oli taas õigus: Soome „Iltalehti“ avaldas pühapäeval uuriva artikli sellest, kuidas valitsus vaatas nädalaid tegevusetult pealt Hiina taudi vohamist riigis seni, kuni paremerakondade hoiatustele lisandus president Sauli Niinistö sekkumine ja sisuliselt eriolukorra jõuga läbisurumine.

Uute Uudiste kaasautor Paul Oja võrdles Soome ja Eesti valitsuste eriolukorra-eelseid pressikonverentse, kus esimese ministrid lugesid tekste paberilt maha, Eesti ministrid aga rääkisid meetmetest peast.

“Minister Helme teatas juba nädalajagu tagasi, et Eestil on võimekus kahe tunniga oma piirid valve alla võtta. Minister Marin teatas täna, et Soome hakkab ette valmistama oma piiride kontrolli alla võtmist, pidades rangelt silmas rahvusvahelisi lepinguid, millest Soome on lubanud kinni pidada. Soome ehk küll, kuid koroonaviirus…?” lisas Paul Oja.

See annab aimu, kuidas erinevad valitsused reageerisid – Soome siseminister Maria Ohisalo on lisaks öelnud, et migrantide vastuvõtmist tuleks jätkata. “Huulepulgavalitsus” teebki pehmeid otsuseid.

Helmede sõnapruuk ei ei pruugi küll meeldida, aga nende jutul on alati sisu taga.