Päeva sõel (med.): argpükslik president koob võrku; Maaleht pakub vaesematele eestlastele kuivatatud koerajunne turbabriketi asemel; Kroonika ongi diagnoos; Neeme Lall on eesti Maresjev; Venemaal tapetakse sõjavastaseid otse tänaval

Eesti,

Meie estofoobne sülemeedia, argpükslik poliitiline ladvik, valitsus eesotsas peaministri ja presidendiga ei tee piiksugi selle kohta, et eurosaadik Yana Toom ässitas Venemaa kodaniku juhitud eesti riigikanali ETV+ saates siinseid inimesi uue pronksiöö vägivallale.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas aga valmistub tantsusaateks ja ei tee väljagi, et tema parem käsi, tema enda poolt äsja keskerakonna aseesimeheks määratud Toom avaldas kaks korda kahetsust, et Narvas löömaks ei läinud. Kusjuures ajal, kui ta seal räuskas, ähvardas tema kolleeg ja püsivõõrustaja Vladimir Solovjov Eestit vene vägede invasiooniga „vene elanikkonna“ kaitseks ja tuumarelva kasutamisega Eesti vastu. Kuidagi sünkroonselt kukkus see neil välja, nii et eestivenelaste mittemäratsemine ajas kaardid segi ja tekitaski Toomi raevuka pettumuse eetris. Kas ei läinud plaanipäraselt?

Reeturlikult vaikib ka Isamaa, mis on sümptomaatiline. Kes reedab kord, reedab kaks ja kolm. Te olete kõvad mehed kritiseerima Ungarit ja rikkuma suhteid selle sõsarrahva ja tema rahvusriigiga, aga putinistlik ässitaja on teie jaoks nagu püha lehm, kes võib roojata kõikjal teie vaikival nõusolekul.

„President“ Alar Karis tegeleb mingi „pakazuhhaga“ ja koob kaamera ees koos oma mõttetute kantseleitöötajatega kaitsevõrku, mida saaks tellida või osta nende enda palga raisatud tundide eest sada korda rohkem. Järgmisena näeme me riigijuhti laupäevakul palki kandmas.

Karis avaldas küll nördimust seoses sellega, et Mart Helme küsis, millega hakkavad tegelema Eestis rohked töötud põgenikud, aga vaikib Toomi ässitamise teemal nagu mats kubjast nähes.

„Et tank meid tülli ei ajaks“, „Tõmbame nüüd tanki-loole joone alla,“ räägib Alar Karis nagu kõuts Leopold tuntud vene multifilmis, kes muudkui kordas, et „davaite žitj družno“.

Mis joone te tahate alla tõmmata, kui üks tuntumaid poliitikuid kutsub eestlastevastasele vägivallale ja umbkeelne „linnavolikogu“ ähvardab valitsust ja riiki kohtuga selle eest, et EV pealinn nende järelt koristas? Kas see vaimsete santide tsirkus kunagi üldse lõppeb?

See, et teisaldati tank, on õige, surmatoova masina koht ei ole rahulike elanike seas. Aga seni kuni ei teisaldata eesti poliitikast Toomi, Raigi, Stalnuhhinit ja muid ennast ja Eesti riiki täis teinud viimse piirini jultunud putiniste ja muidu aferiste, kuni riigi jaoks äreval ajal peaminister püüab kala ja korjab seeni, spiiker tantsib ja president aerutab ning koob, on see tank tõesti mitte kõige suurem meie mure. Ta vähemalt ei mölisenud.

Kelle peos on teie munad, seltsimehed? Tegelikult?

+ + + + + + +

Vahel imestan, kust tuli Maalehe töötajatesse sisse selline piiritu põlgus maainimeste vastu? Küll avaldatakse feministide tigedaid pajatusi, kord lesbide lugusid, mis elutervet maal elavat inimest ei huvita, sest seal peavad kõik tegema tööd, sõltumata east ja soost ning lehmad ja lambad poegima, seal keegi ei hakka ülal pidama näiteks kaht omasooiharat pulli – lähevad siis kohe lihaks ja kogu lugu.

Aga kui maainimesele pakutakse debilfi huumorit, siis hakkab häbi linnavurlede pärast, kes sellist jama välja mõtlevad. Täna ilmus Maalehe rubriigis „Elu“ lugu „Naeris / Ukraina vajab kaastunnet, Euroopa aga gaastunnet“. On see vaimukas? Kas te praegu naerate?

Edasi kisub aga juba lausa Kivirähaks kätte: „Inimesed, kes arvavad, et koer käib õues ikka loomulike vajaduste pärast, ei peaks muretsema, sest majanduslikult mõtlevad inimesed on ka selle peale mõelnud… Kodust väljumata saaks teha nii, et korjate koerakaka kokku ja kuivatate rõdul värske õhu käes ära. Saadud toodet võib müüa näiteks Kesk-Aasiasse jurtade ehitamiseks või siis Eesti vaesematesse piirkondadesse turbabriketi asemel.“

Kas selle vaimusünnituse autor Andrus Tamm ja seda avaldanud toimetaja peavad ennast teravmeelseteks inimeseks?

+ + + + + + +

Meie meediategelased oskavad ikka pealkirju soperdada. Täna avaldas delfi-kroonika loo õõvastava pealkirjaga „VIDEO/53-aastaselt surnud Anne Heche ärkas kanderaamil veel korra üles. Selgus tema surma põhjus.“

Ütlen ausalt, et kuna ma pole ei satanist, sadist ega patalogoanatomist, ei hakanud ma artiklit lugema ja inimese viimseid krampe vaatama.

+ + + + + + +

Hispaanias elav kunstnik Neeme Lall pöördus juba neljanda videoläkitusega Eestis elavate venelaste poole.

Ta rääkis tanki teisaldamisest, väitis taas, et Eestis vohab fašism ja neofašism, lasi oma jutu alla võimsas kooriesituses Aleksandrovi „Püha sõda“, mis räägib sellest, kuidas roiskunud fašistlikule saatanale lastakse kuul laupa, ja lõpetas oma humoreski 22. juunil 1941. aastal Molotovi poolt öeldud sõnadega „победа будет за нами“, mida aastakümneid hiljem kordas Heinz Valk: „Me võidame niikuinii!“, mida koos ajalooliste kaadritega kasutati hiljem laiatarbekauba telereklaamiks.

Vene meedia serveerib Lalli nii, nagu oleks tegemist silmapaistva eesti kunstniku ja antifašistiga, suure algustähega Eestlasega, aga meie jaoks siin on aina eskaleeruva härra Neeme Lalli teema ammendatud. Kui ta soovib korrata Matrossovi kangelastegu, siis lasku käia.

+ + + + + + +

Ukrainale kaasatundmise eest tapetakse Venemaal otse tänaval. Kommersant teatab, et Doni-äärse Rostovi garnisoni sõjakohus arreteeris kaheks kuuks 33-aastase kapteni Aleksei Krõlovi (sõjaväeosa nr. 82717), kes hakkas kohviku Mir juures vaidlema Ukraina sõja teemal 51-aastase aserist taksisti Roman Govasariga. Mitmes Venemaa sõjaoperatsioonis (loe: agressioonis) osalenud Krõlov tappis taksisti nelja(!) lasuga Makarovi püstolist.

Mediazona teatab, et Bolšaja Martõnovkas Rostovi oblastis peksid kaks kohalikku elanikku surnuks 49-aastase Ukraina sõja vastase baikeri Viktor Galdobini.

Rostovi oblasti juurdluskomitee teatab, et kallaletung toimus piljardisaalis Lenini nimelisel tänaval, kus 18- ning 28-aastane kohalikud elanikud peksid ohvrit käte ja jalgadega pähe ja teistessegi kohtadesse, kuni ta oli hinge heitnud. On algatatud kriminaalasi paragrahvi alusel „tapmine ettevaatamatuse (!) tõttu“.

Mõrva tunnistaja avaldas sotsiaalvõrgusikus tapmisstseeni video, mis oli mõne päeva pärast eemaldatud. Kuid on olemas kõlanud hüüatuste stenogramm. Mina seda tõlkima ei hakka, see on võigas, kuna selliseid asju on ka meie kandis kuuldud, selle loo lõpus lugege soovi korral originaalkeeles.

Venemaal on paljud inimesed verejanulisest ajupesust täiesti loomastanud ja peavad kõiki Ukraina sõja vastaseid reeturiteks ja vaenlasteks, keda tuleb tappa kohapeal. Mida ka tehakse.

Ivan Makarov

В слободе Большая Мартыновка Ростовской области двое сельчан избили 49-летнего байкера Виктора Галдобина, после чего мужчина скончался. Об этом сообщает «Верстка», в распоряжении которой оказалось видео с избиением.

Запись опубликовал во «ВКонтакте» и «Одноклассниках» свидетель. На видео, утверждает издание, один из нападавших кричит: «Слава ебаная! На те, на те, сволочь! Украина, да? Украина нравится? Украина те нравится? Пидор, бля! На те, Украина! На!», а за кадром слышен голос женщины, которая добавляет: «Муж, убей его, нахуй, убей!».

https://verstka.media/ubijstvo-baikera-v-rostovskoi-oblasti/?tg_rhash=86cf5f61f61288

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused