Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Päeva sõel (med.): eesti kultuur, umbkeelsete oaas; eesti meedia, neokommunismi allikas; F1 rauk, Putini Matrossov; eesti kantsler, parim heidutus

30.06.2022

ERR tänane rõõmusõnum: „Alates juulist asub vene näitleja ja lavastaja Julia Aug tööle Vaba Lava Narva loovjuhina. Julia Augi peamised tööülesanded on Narva Vaba Lava kunstilise tegevuse juhtimine ja teatrielu rikastamine. Eesmärk on pakkuda Narva inimestele rohkem Eesti kultuuri ja teatrit.“

Ju siis saab eesti kultuuri kõige tõhusamalt pakkuda umbkeelne võõrriigi kodanik. No näed sa, terves Eestis ei leidunud loovinimest, kes oskaks eesti keelt, ei käiks eesti riigiga kohut ja oleks meie riigi kodanik.

“Mäletan oma eesti vanaema meenutusi sõjaeelsest Narvast. Narvast, mis kadus 1944. aasta pommitamise ja Nõukogude okupatsiooniga,” räägib uus loovjuht ja lisab murelikult: “Praegu on Eesti Narvat mentaalselt kaotamas. Viimane aeg on midagi teha, muidu me kaotame ta täielikult.“

Mulle meeldib see „me“. Palju teid seal siis on? Taani TV rääkis, et kõik.

Aga „eesti vanaema“ on armas kujund. Võiks veel mainida vanaisa, sest et Julia Augi isapoolne vanaisa oli Eesti Rahva Narva Kommuuni üks juhte, ja siis jõuti tappa oi kui palju palju eestlasi. Kommuuni langemise järel põgenes Augi vanaisa koos perega Petrogradi, kus oli parteitöötaja ja seejärel NKVD agent.

Enne siiatulekut jõudis Aug põhjalikult ja detailselt rääkida Novaja Gazetale Moskvas, kuidas eestlased hävitasid juute ja tegid Eestist „judenfrei“.

Aga just nii aetakse meil täna Eestis asju. ETV+ juht on ju samuti Venemaa kodanik. „Eesti“ meedias on neid veelgi.

Veel sarnasel teemal: täna ilmus Objektiivis Jüri Tiiduse artikkel „Miks on neokommunistlik propaganda nii edukas?“

Autor muuhulgas kirjutab: „…kuidagi märkamatult on kogu meie arvestatav meedia muutunud ühe partei häälekandjaks. Mitte isegi niivõrd ühe ideoloogia, kui just ühe partei hääletoruks. Arvan, et see muutus hakkas eriti märgatavaks saama umbes 2014-2015 aastal. Erameedia võib olla ükskõik millise ideoloogia või partei esindaja, aga kui ERR sama teed läheb, on kuri karjas.

Kogu meedias pole juttugi sellisest üldisest valitsuse- ja ühiskonnakriitilisest hoiakust nagu oli nõukogude ajal. Valitsus saab ajakirjanduses turmtuld vaid siis, kui omad on opositsioonis. Muul ajal tuleb ainult läila kiidulaul ja ilmselgete eestivaenulike otsuste õigeks- ja heaksvaletamine ja häma. Ülimalt ohtlikke muutusi ühiskonnas ei nähta, õigustatakse täiesti ennekuulmatuid seaduserikkumisi omade poolt ja näritakse mõnuga iga tähte, mis vastaspool kuuldavale julgeb tuua.

Näiteid on palju toodud, kuid midagi ei muutu. Üle kogu Eesti meediamaailma laiub hiiglaslik katedraal. Sinna alla on aastate jooksul kokku kogutud seltskond, keda pole enam vaja suunata. Nad teavad täpselt ja sõnadeta, keda kiita, keda laita ja keda täiesti tühistada. Toimetajad teavad täpselt, ilma suunisteta, milliseid kolumniste avalda, milliseid mitte. Keda kutsuda AK-sse poliitkommentaari andma, keda mitte. Keda intervjuul küsimustega silitada, kellele lajatada sarkasmi, põlguse ja viha nuiaga otse lagipähe.

Maailma uudiste avaldamine käib läbi ideoloogilise filtri. Kui süsteemi sattubki tööle teiste vaadetega inimene, siis ei saa ta sellises õhkkonnas töötada. Teda pole vaja vallandada, ta lahkub ise. Kogu see katedraal on ebardlik ja täiesti viltu, kuid nii ta valitsejate huve kõige paremini teenibki.“

Just nii see ongi. Eesti peavoolumeedia on muutunud propagandamasinaks valitsevate vasakliberaalide „jutupunktide“ ja seejärel otsuste tutvustamiseks „sallimatutele“ Maalidele ja Heinodele. Diskussiooni ei toimu, toimub vaid võimalike oponentide stalinistlik materdamine ja tühistamine, õnneks seni veel mitte füüsiline, kuigi vanglakambrid juba paistavad tärkavate „vihamõtlemise ja vilepuhumise“ seaduste punases valguses. Kõige perverssem ja rumalam otsus ei ole mitte arutamiseks, vaid teatamiseks.

Veel perverssustest: endine F1 pealik Bernie Ecclestone andis intervjuu telekanalile ITV. 91-aastane Ecclestone pidas kaitsekõne Venemaa presidendi Vladimir Putini kohta.

„Ma astuksin endiselt tema eest kuuli ette. Ta on esmaklassiline inimene, kes arvas, et teeb Venemaa jaoks õige käigu,“ ütles kirglikult Ecclestone, kritiseerides samas Ukraina president Zelenskit. F1 saatis kohe pärast Ecclestone’i sõnavõttu pressiteate, kus kinnitati, et nemad ei kanna endise juhiga samu väärtusi.

No nende väärtused on ikkagi võrreldavad – Pink Bullshit, LGBT ja BLM-i ideoloogia., kogu see roiskuv neomarksism. Mis aga puutub Bernie Ecclstone’i, siis meest sõnast: Putinit on vaja kaitsta võimalike atentaatide eest, nii et rauk kõndigu oma südamesõbra, sadistist diktaatori ees ja ärgu pangu selga kuulivesti. Ja tema unistus täitub.

Ja vahetult enne kella 21 avaldas Delfi uudise „Kantsler Kusti Salm käest läinud restoraniõhtust: tunnen piinlikkust ning vabandan“.

Pärnu kohvik-restoranis Ferro väidetavalt häiris möödunud laupäeval einestajaid ja personali üks lärmakas seltskond, kus teiste seas oli ka kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm

No mida te jälle urgitsete: kaitseministeeriumi kantsler (KK), teades, et meie väepealik tunnistas Eesti heidutusvõimekuse puudumist, üritas seda lünka täita. Putini sõjardid, saades teada, kui sõjakad on Eesti kaitseministeeriumi ametnikud, jäävad mõttesse: kui juba kantsler läks nii hoogu, siis kuivõrd raevukad võivad olla professionaalsed NATO väed.

Ivan Makarov