Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Päeva sõel (med.): halb Eesti virsikuaasta; venekeelne meedia saab valitsuselt järjekordse miljoni; ERR-i Narva korrespondent räägib eri keeltes ka risti vastupidiseid asju; las Jüri Ratas tantsib!

01.10.2022
Eesti virsikud 1. oktoobril. Gerli Tali foto

Täna on 1. oktoober ja nüüd võib vist kindlalt öelda, et see oli Eesti jaoks halb virsikuaasta. Vähemalt Kõrvemaa kandis.

Nii kolossaalset virsikute kogust ühe puu kohta polegi siinmail veel näinud, oksad ei jaksa vilju kanda ja maa on kukkunud vilju nii täis, et pole kuhugi astudagi, aga võras on ikka veel rasked virsikute girlandid. Ja tegemist ei ole mitte kribalate, vaid kopsakate viljadega. Kuid nad on alles poolküpsed ja vajaksid veel vähemalt nädalat päikeselist ilma.

Kui keegi hakkab selle põhjal tegema mingeid kaugeleulatuvaid järeldusi kliima kohta, siis on see asjata vaev. Öelda, et virsikute küllus Eestis on kliima soojenemise tõestus, on sama ennatlik, kui väita, et virsiku viljade küpsematus on kliima jahenemise või paigaltammumise märk. Aastad pole vennad ja väga võimalik, et aasta pärast annab sama puu vaid mõne, aga see-eest väga küpse vilja.

Eesti põhikultuurideks jäävad ikka kartulid, kapsad ja rukis. Kui peame kinni oma põllunduse traditsioonidest, siis ei laosta meid ei Laar ega kliima.

+ + + + + + +

Eesti valitsus eraldas jälle raha venekeelsele meediale: nagu teatavad BNS ja vene Postimees, saab erameedia järgmise aasta kultuuri eelarvest miljon eurot kvaliteetse venekeelse sisu loomiseks, et ühendada venekeelsed elanikud ühises kommunikatsiooni- ja infoväljas.

Kultuuriministeeriumi pressiteenistus märgib, et see peaks aitama venekeelsetel massiteabevahenditel toota ja transleerida professionaalset ja balansseeritud aktuaalset informatsiooni vene keeles.

Tore, et näiteks vene Delfi saab nüüd veelgi kvaliteetsemalt levitada Losi, Juffereva-Skuratovskit, Toomi, Soboli ja teiste eestikriitilisi avaldusi, sest rõhuv kvantiteet on nende isikute osas juba ammu saavutatud. Tšeljabinskist tulnud kirjatsurade tsunft saab hea rahasüsti, ja seni kuni venekeelne elanikkond on rahulolematu, saavad ajakirjanikud ka regulaarseid rahasüste.

Nii et Venemaalt sisserännanud ajakirjanike heietused saavad paisumiseks miljonilise pärmikäntsaka, aga see-eest lõpetati Balti jaamas rongide väljumiste venekeelne väljakuulutamine ja Tapa leht ei ilmu enam vene keeles.

No et normaalne apoliitiline asjalik linnaleht vene keeles kaob, aga putinistlik propagandaleht Stolitsa ilmub ja levib üle maa. Kui keegi saab sellest loogikast aru, kirjutagu meile. Või veel parem peataolekus valitsusele.

+ + + + + + +

Täna avaldas rus.delfi loo „Nikolajev: Narva on venekeelne Eesti ja eestlastel on vaja selle mõttega harjuda“.

Jutt läks jälle ka Narva tankile, aga tähelepanuväärne on ehk see, et Jüri Nikolajev eestikeelses AK-s ja Jüri Nikolajev venekeelses meedias on nagu kaks erinevat inimest – erineva intonatsiooni, iroonia ja ka hoiakuga. Äkki ongi erinevad, sest Nikolajev on ju väga levinud perekonnanimi.

„Väga paljud narvalased on kõvasti solvunud. Eestlased ju kartsid, et kordub „pronksiöö“, et „nad tulevad välja ja hakkavad kõike lõhkuma“. Narvalased ütlesid, et me seda tegema ei hakka, meil kõik saab olema vastavalt seadusele. „Me ei hakka midagi lõhkuma teie kiuste“, ütleb Nikolajev.

„Teie“ ehk siis „eestlaste“ kiuste, härra Nikolajev? Aga äkki ikka Yana Toomi kiuste, kes kurjustas ja kahetses ETV+ saates, et miks küll Narvas ei plahvatanud uus pronksiöö?

„Selle loo peale solvusid erinevad linlased. Olukord, kui sinu linna sisse murrab väljamõeldud ettekäändel sisse eriüksus, paneb kinni pool linna, purustab kõik, mis oli – ja siis sõidavad ära ja küsivad: no kuidas teil seal? Äkki räägime? Ma väga hästi saan aru inimestest, kes solvusid“, tsiteerib Nikolajevit rus.delfi.

„Väljamõeldud ettekääne?“ „Eriüksus purustab kõik, mis oli?“ Kas „aasta parima reporteri“ auhinna nominent ei tahaks seda korrata eesti AK-s? Aga see ongi riiklik ERR: riigikeeles nurrutakse, vene keeles valetatakse ja ässitatakse.

+ + + + + + +

Äripäev, mis on igal sobival ja ebasobival juhtumil üritanud tegeleda ka poliitikaga, kusjuures valinud seal poole ja agiteerinud selle kasuks, avaldas täna loo „Tippjuhtide koolitaja Jüri Ratasest: siin ei aita enam tantsusaated ka“.

Portaal kirjutab: „Tänaseks on Jüri Ratas ennast lõplikult maha mänginud ja ei aita need tantsusaated tõenäoliselt ka, rääkis professor ja koolitaja Mare Pork uues raadiosaates „Äripäeva juhtimiskool“.

No kus nüüd alles öeldi. Olen keskerakonna veendunud kriitik, aga Jüri Ratas on veel piisavalt noor poliitik, et teda maha kanda. Ta on olnud Tallinna linnapea, peaminister, on praegu Eesti Vabariigi juhtide hierarhias teine ehk Riigikogu esimees. Ta võttis Edgar Savisaarelt üle suurima erakonna, mis oli valsk, kahepalgeline, üdini korrumpeerunud ja reeturlik, ning suutis seda eestimeelsemaks muuta (paraku mitte pealinnas) ja vähemalt sõnades loobunud lepingust Jedinaja Rossijaga.

Algusest peale oli keskerakond toetunud nii eestlaste kui ka venekeelsete valijate häältele ja mõte ise ei olnud ju paha – ühendada põliselanike ja „vene kogukonna“ poliitilised huvid ja seega lähendada ka inimesed. Kahjuks see lähenemine ei teostunud ja erakond kasutas seda mudelit üksnes võimul püsimiseks – saada mõlemalt valijategrupilt hääli ja muretseda selle eest, et nende vahel jääksid lahkhelid. Selleks puhuvadki siiani Pealinn ja Stolitsa riigi purjedesse erinevalt poolt.

Jüri Ratasel ei olnud otsustavust saada lahti sõjakatest putinistidest – Velmanist, Stalnuhhinist, Tšernogorovast, Toomist ja teistest estofoobidest, aga see ei ole Ratase süü. Väljakannatamatu poliitiline olukord Narvas ja juba ka Tallinnas on tingitud sellest, et linnavõimus otsustavad seal asju põhiliselt vaenuliku riigi ehk Venemaa kodanike poolt valitud tegelased. Seni kuni võimu lubatakse valida putinimeelsetel välismaalastel, peab nendega arvestama ka Tallinnas võimul oleva keskerakonna juht Jüri Ratas, kuna EV kodanike ja Venemaa kodanike hääled on ju meil seaduse järgi ühest kaalukategooriast. Ning eestlaste hääled mattuvad võõrkodanike häälte alla.

Jüri Ratas juhtis aasta aega kõige eestimeelsemat valitsust uuemas Eesti ajaloos koos EKRE ja Isamaaga, mida üritati lõhkuda igal võimalikul viisil ja eriti Euroopa kontrollkuja poolt Kadriorgu saadetud „presidendi“ poolt. Toda valitsust Ratasele globalistid seni ajani andeks ei anna ja Kaja Kallas igas oma esinemises ja vastuses kogu aeg süüdistab kõigis hädades „toda“ valitsust. Aga härra Ratas oli valmis naasma sama koosseisu juurde, kuid Isamaa sõlmis liidu hoopis vasaksuisete rahvusriigi lõhkujatega.

Aga see jutt ei ole Äripäeva jaoks, sest naeruvääristada mõjukat poliitikut tantsusaatele viidates ei ole tark tegu, kui muidugi teada, kui paljud maailma tipp-poliitikud armastavad tantsida ja ei häbene seda avalikult ka teha.

Ivan Makarov