Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Päeva sõel (med.): Hundisilmal puud otsas; Kašpirovski, transsooliste isa; eesti laibameedia pidu ja pillerkaar; Kaja tallas, Kaja kallas; kumminukk ministriks! Ela ja sära, Huimerind!

05.07.2022

Edgar Savisaar pani uuele valitsusele ette teha elekter Eestis tasuta teenuseks nii reatarbijate kui ka ettevõtete jaoks.

Ilmselgelt on Hundisilmal küttepuud otsas, hinnad on aga mitmekordistunud ja Savisaarel meenus, kuidas ta Tallinnas pensionäridele pehkinud puunotte muidu jagas. Aga Lasnamäel on keskküttega kortermajad ja seetõttu põrus heategija viimastel valimistel seal haledalt.

Kuid kindlasti peaks elekter elektrišokkerite jaoks olema politseile tasuta.

On ajakirjanduslik hapukurgi hooaeg, ja täna avaldas Õhtuleht kordusena loo „Anatoli Kašpirovski – Venemaa teleravitseja, kes kinkis eestlastele tervist.“

Foto on tehtud Tallinna linnahallis toimunud Kašpirovski seansil, ja juba sellelt on näha, et polnud ta mingi ravitseja, et saalisviibijatel olid kallid piletid (niipalju siis kinkimisest) ja et niipalju kui ma eestlasi 60 aastat tunnen, ei olnud seal mitte ühtegi eesti nägu.

„Pealtnäha tavaline psühhiaater, kelle publikurohked seansid 1989. aastal Kesktelevisiooni vahendusel ka siinset rahvast vaimustasid,“ kirjutab Õhtuleht, nimetades tüüpi veel ka „vene telehüpnotisööriks“, mis on topeltvale, sest polnud ta ei venelane ega hüpnotisöör.

Paljud venelasedki naersid nende šarlatanide üle, tuntud telesarjas „Naša Russia“ on episood, kui kodujoodik, tohman ja „telekaga rääkiv“ Taganrogi linna elanik Beljakov istub teleka ees, vaadates mingi Kašpirovski tüüpi imetohtri saadet ja naerab tema lolluste üle, kuid kui teletegelane ütleb, et teeb praegu vaatajatele peenisepikendust ja selleks on vaja suruda suguti vastu ekraani, kargab Beljakov üles ja jookseb teleka poole… Pärast selgub, et see oli tüng, aga Õhtulehel läheb sellest arusaamiseks ilmselt rohkem aega, kui Eesti taasiseseisev on.

Kašpirovski lemmiktermimiteks oli „kasvab kinni“ ja „resorbeerub“: et pealtvaatajate haavandid kasvavad kinni ja paistetused resorbeeruvad. Ükskord läks tal midagi valesti ja kõigil naistel saalis kasvas kinni vales kohas ja kõigil meestel samas kandis resorbeerus. Mis tegelikult ongi praeguste soovõrdsuslaste lõppeesmärk. Pangu see tukaga nägu enda vapile.

Ülalmainitud hapukurgi hooaeg sai täna leevendatud superuudisega sellest, et Paides pudenes matuseautost tänavale kirst koos kadunukesega.

Sellest pasundavad täna kõik eesti- ja venekeelsed väljaanded, edetabeli esikümnes on 10 laibauudist, sest see on meie pimesoolikameedia jaoks nagu nisutera pimedale kanale. Pool sajandit tagasi laulis sellisest olukorrast Vladimir Võssotski:

Вот вам авария: в Замоскворечье
Трое везли хоронить одного —
Все, и шофёр, получили увечья,
Только который в гробу — ничего.

Ehk Zamoskvoretšjes juhtus avarii: kolm inimest vedasid ühte, et ta matta – ja kõik, sohver kaasa arvatud, said kehavigastusi, ja ainult too, kes oli kirstus, jäi terveks… Kusjuures meie KK paravalitsuse praeguse poliitika juures saavadki kõik kehaliselt ja hingeliselt viga, v.a. need, kes on juba teises ilmas. Ja muidugi ei saa viga mannekeenid ja kumminukud.

Õhtulehe lugu „MIKS VALITAKSE NAISE ASEMEL SEKSNUKK? Lihtsam on otsustada elutu kaaslase kasuks, kuna sealt ei tule hinnanguid, pettumusi ega ootuseid“ räägib sellest, kui kalleid lõbunukke ostetakse Eesti poodidest. Ja taas kiidetakse „elutuid“ kehasid.

Kolleegid kirjutavad: „Diskreetne, kuulekas, soe, häälitsev… Miks kulutab üha rohkem inimesi sadu või isegi tuhandeid eurosid, et sellise nuku omanikuks saada?“

Tegemist on mitme üheülbalise retoorilise küsimusega, millele on ainult üks konkreetne vastus: sõjakad feministid ja võrdsuslased on meie ühiskonda juba niivõrd paranoiliseks terroriseerinud, et mõned mehed kardavadki intiimseid suhteid naistega, kuna tagajärgedeks võivad olla süüdistused šovinismis, ärakasutamises, vägivallas jne. Ja räuskav naisaktivist on ise niivõrd ebaseksikas, et üksnes tema vaatamine võib inimese psüühikat kahjustada, nagu ahistamine lapseeas.

Seepärast mõni ostabki nuku. Riik ja meedia poputavad nihestatud seksuaalsusega aktivistidest fanaatikuid ja sotsiopaate, lubades nendel solvata normaalseid inimesi ja nende peresid.

Ka meie praegust „valitsust“ võiks vabalt asendada kumminukkudega, nii oleks kõigile parem.

Täna on 5. juuli, pensionipäev ja Kaja nimepäev.

See on, lapsed, meie Kaja,

Kaja kestab läbi aja,

Ja veel kauemgi, kui vaja,

Tallab oma isa rajal.

Meie kallis Kaja Kallas

EKRE-t tallas, tallas, tallas,

Tallas, tallas, tallas, tallas,

Kuid jäi Ratas talla alla.

Tallas Eestit nagu kraana,

nagu kukk, kes tahab kana,

nagu koide kari kanga,

nagu isa tallas panka.

Alla jäid ka põllud-järved,

Pimedaks jäi Kohtla-Järve,

Tallas linnu, tallas valdu,

Metsad kriipisid ta taldu.

Tallas merd ja tallas kallast,

Tallas kõike, mida haldas,

Tallas tuult ja tuulikuidki,

pillimeeste huulikuidki.

Ütles: tuleb vene vägi,

Ei meist ükski ellu jäägi,

Kuid me Eestit nad ei saagi,

Tallan surnuks nende saagi!

Ja lõpetuseks eriti hea uudis: ERR teatab, et teisipäeval kinnitas Kultuurkapitali nõukogu „Ela ja sära“ stipendiaadid 2022.-2032. aastaks.

Stipendium “Ela ja sära” suurusega 18 000 eurot aastas pakub kõrgvormis loomeinimestele võimalust pühenduda oma erialale. Stipendium makstakse välja kord kvartalis, alates jooksva aasta oktoobrist. Stipendiumile võisid kandideerida kõikide Kultuurkapitalis esindatud valdkondade professionaalid. Kokku valiti 159 kandidaadi hulgast välja 16 stipendiaati, igast valdkonnast 2.

Tore, et mõni raha ka saab. Kogu nimekirja 16 nimest tuli tuttav ette ainult üks – Kadri Voorand, keda hiljuti mingi pilliga tühikargaja maha jättis. Aga esimene nimi nimekirjas oli see-eest atraktiivseim: kerge slaavimaiguga perekonnanimega arhitekt Jaak Huimerind. Kirillitsas väljendatuna siis Хуймеринд.

See on lohutav venelastele, sest mitte ühtegi venelast, kes peaks elama ja särama, nimekirjas ei leidu. Aga vähemalt seda stipendiaati õnnitledes on venelastel mugav skandeerida tema nime.

Ivan Makarov