Päeva sõel (med.): jalgpall only the black; KK ja suvi; Repsil on kaalu; Kõlvarti naisalluvad pisarais; Õhtuleht ajab luuaga päästjaid taga

Eesti,

Ma nüüd ei tea, mis meie eesti riigis äkki toimuma hakkas, aga äkki on need keskealiste valgete eesti meeste viimsed krambid: Virumaa Teataja avaldas täna spordiajakirjaniku Tauno Tihti repliigi „Rassism valgete suhtes“.

„Äsja Londonis lõppenud Euroopa meistrivõistlused naiste jalgpallis kulmineerusid vinge finaaliga Inglismaa ja Saksamaa vahel kodunaiskonna võiduga. Üldse oli kogu turniir aegade populaarseim ja vaatajarohkeim, staadionitel täismajad. Inglise meedias on turniiri vältel olnud suureks teemaks Inglismaa naiskonna rassiline koosseis. Võistkonda kuulub ainult kolm tumedanahalist ja needki pääsevad harva platsile. Teemat on kajastanud pikalt ja põhjalikult The Athletic, The Guardian jt. Üldse olevat naiste jalgpall liiga Lääne-Euroopa-keskne ja ka teiste riikide võistkondades rassilist mitmekesisust vähe. Probleemiga on igasugused asjapulgad lubanud tegeleda. Kas tõesti peab treener varsti jälgima mängijate nahavärvi, mitte mänguoskust? Ja vaesed inglannadest Euroopa meistrid, kes peaks ennast nagu süüdi tundma, et on riigi parimatena valgenahalised. See ei ole rassism?“ esitab retoorilise küsimuse Tauno Tihti.

Sellised lood võiksid meie meedias ilmuda tihti. Autor muidugi teab, et „mustad elud loevad“ on õilis põhimõte, aga „kõigi elud loevad“ on rassism. Valgeid selles kontekstis üldse et tasu mainida. Mindki paneb imestama, miks praeguses EV „valitsuses“ on ainult kahvanäod, ilmselt just sellepärast nad impordivadki Eestisse nii palju „rassilist mitmekesisust“. Vääriline vahetus kommarite peredünastiale.

Mis aga puutub „vähesesse rassilisse tasakaalu“, siis näiteks meie Paide linnameeskonnas on see balanss tõesti rikutud. Kui eelmise jalgpallimeeskonna foto peal oli kolm neegrit, siis viimase peal juba neli. Võib-olla on neid seal rohkemgi. Pärismaalased, aborigeenid ja muu kohalik valge matsirahvas varsti sinna ei pääsegi.

+ + + + + + +

Ajal kui Narvas möllab ennast tankiga samastav Putiniga ühine muukodakondne ja umbkeelne kesikute ja sotside valijaskond, puhkab EV isevalitsev peaminister Kaja Kallas täiega, korjab seeni ja pretendeerib nimele „Paljassaare seeneline“.

Rus.postimees avaldas loo „Kaja Kallas näitas, kuidas ära toita peret läheneva kriisi tingimustes“. Pildil on KK kolossaalsetes kalamehe saabastes on välja õngitsenud kedagi särje taolist.

Võrreldes Vladimir Putini fotodega, kus ta saab kätte kord suure haugi, kord kopsaka ahvena, on see tagasihoidlik, aga vähemalt peakangelane ei ole eemaletõukav sadistist botoksinägu, vaid nägus nooremapoolne naine. Ja veel eestlane ka. Kusjuures vaevalt et rohelised ja muud ajuvähemlased hakkavad praegu särje pärast kisama nagu nad tegid seda Erki Savisaare kinnipüütud haugi puhul.

Nii et mõni ei lase häirida end ei sõjast, põgeniketulvast, energiakriisist, kohutavast inflatsioonist ja värskelt määratud valitsusjuhi kohustustest.

Eesti rahvas, korja seeni, püüa kokri ja näri muru! Kõik on kontrolli all.

+ + + + + + +

Aga Postimees podiseb truualamlikult edasi: kui vene versioon pakkus palju pilte seeriast „Suvi ja KK“ ja tsiteeris ka arvamust, et Kaja Kallas on maailma parim peaminister, siis selle eestikeelne kogukond kirjutas küll Jaan Tootsist, aga reklaamis ikka ja jälle Kaja Kallast.

KK nimi pandi kogunisti pealkirja sisse: „Esimeheks kandideeriv Jaan Toots Keskerakonna opositsiooni kukkumisest: Kaja Kallasele ei saa küll midagi ette heita“. No kui lugu on Tootsist, mida te seda Kallast siis jälle pealkirja sisse kandite. Muidugi on hea küsimus ka see, miks pildiallkiri eestikeelses variandis vene keeles on. Nii ilmselt näeb välja valitsuse plaanitav „üleminek“ eestikeelsele haridusele.

Veel kohtlasem on ehk Delfi lugu „Mailis Reps Keskerakonna juhiduellist: Jaan Tootsi ei tasu alahinnata. Janek Mäggi: olen talle nõu andnud“, kus öeldakse lausa järgmist: „Delfile on vihjatud, et Jaan Tootsi teed Keskerakonna liidriks aitavad sillutada tõelised raskekaallased, endised ministrid Mailis Reps ja Janek Mäggi. Otsesõnu nad end Tootsi meeskonnaks ei tunnista, kuid nendivad, et on talle tõepoolest nõu andnud.“

Ehk Delfi jaoks on „raskekaallased“ kohtu all olev kleptomaani moodi aastaid käitunud isik ja oma maailmavaate boonusena koos ministriportfelliga saanud meelelahutustegelane. Äkki on nad tõesti ennast raskeks söönud. Huvitav, et Tootsile pole veel Avo Viiol nõu andnud. Kuigi me seda ju ei tea.

Kui te nii ka edasi jätkate, siis teie keskerakonnal on varsti kriips peal. Aga äkki nii olekski kõigile parem.

+ + + + + + +

Keskerakond jääb ka pärast riiklikul tasemel opositsiooni surumist klassiks omaette. Nagu ka Eesti Ekspress, kus ilmus täna rubriigis „Perseoon“ nartsissistlik lugu „Andrei Novikov: kui naised valavad su lahkudes pisaraid, tegid midagi õigesti“.

No on erinevaid pisarate valamise põhjusi – nutetakse mitte ainult kurbusest, vaid ka rõõmust. Ja sõltub muidugi ka naistest: kui Novikovi lahkumise pärast nuttis näiteks kogu aeg homoseksualismi vohamise eest võitlev “öönõunik” Mets, siis on asi natuke kahtlane, sest äkki olid tal plaanid Novikov kuidagi sellesamusesse asjasse kaasata. Kui aga nuttis Yana Toomi ema, siis eks ta on vanake, alati on võimalik viiruslik või bakteriaalne konjunktiviit ning sellest johtuv pisaravool.

+ + + + + + + +

Aga Õhtuleht on ilmselt otsustanud päästjate kulul kestvalt nalja teha. See on ju nii naljakas, kui kohale tormavad kiivrites mehed ja hakkavad peavoolikut lahti harutama. Mõni isegi hüppab kedagi päästma tulle, äkki jääb veel varisenud põleva lae alla ja saab surma, nalja nabani.

Viimastest ÕL-i šedöövritest võib ära mainida pealkirjad „Päästja vehkis luuaga“ ja „Pritsimees märgas voodit“. No nii naljakas oli, kahju ainult et nii vaimukat väljaannet enam esmaspäeviti poest osta ei saa.

Aga see pidigi raske päev olema.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused