Päeva sõel (med.): Jäneda Talupäevad, Heinode ja Maalide Eesti; kirju president kahekordistas endaga Viljandi Folgi vaatajaskonna; Nukka mingu nurka; karu elab loomaaias, matsakas ja muidu maias; Evelyn läheb jälle vette!

Eesti,
- Updated

Täna algasid Jäneda Talupäevad, mis toimuvad imelises kohas, imelise ilmaga ja kus on saadaval kõik eluks vajalik, elusatest tiigikaladest suitsutatud rääbiseni, virsikute istikutest eesti värske kartulini, saunasuitsusest pekist tervendava meeni, riietest mööblini, aiamasinatest mammograafiabussini ja tasuta koroonasüstideni.

Aga kõige hinnalisem asi on sealjuures tuhanded rahumeelsed eesti inimesed – noored pered lastega, vanaemad-vanaisad, sõbralikud keskealised valged eesti mehed, kenad naised, kõik need armsad Heinod ja Maalid, kelle õlgadel püsibki meie Eesti koos rohkearvuliste nõudlike ja riiakate „vähemustega“.

Mõni tuli lausa koos koerakesega – tillukesed rebaselaadsed olevused, heasüdamlikud kuldsed retriiverid, tasakaalukad mustad labradorid, bolonkad ja paljud teised inimese elu paremaks tegevad olevused, kõik ilusti kammitud, viisakad ja rõõmsameelsed.

Mingil hetkel mind tervitati valjuhäälselt ja juurde astus mesinik, kes kinkis mulle kui UU esindajale meekärje. See oli Jänedal elav intelligent Aivo Sildnik, mesinik ja atesteeritud mesinduskonsulent, eestimeelne mees ja Sven Kivisildniku vend.

Kuni su rahvas veel elab, elad sina ka…

+ + + + + + +

Vahel tundub, et eesti peavoolumeedias on kõige huvitavam asi mitte lugude sisu, vaid see, kuidas lood asetatakse veebis. Vahel sattuvad kõrvuti nekroloogid ja meie hooramisstaaride kirglikud üleskutsed ning nende siledaks triigitud töövalmis tselluliit.

Mulle isiklikult meeldib, kui mõni vasakule kõver truualamlik väljaanne paneb nõndaviisi ebamugavusse olukorda isandad, keda truult teenib.

Nii ka käesoleval kuvatõmmisel Postimehe portaalist võib ülevalt alla liikudes näha loogilist seost pealkirja „Viljandi Folgi teiseks päevaks oli värvikas seltskond kahekordistunud“ ja vahvas riietuses EV riigipea foto „President jõudis folgile“ vahel.

Põhjus ja tagajärg: president jõudis folgile ja värvikas seltskond kohe kahekordistus. Iga üritus peaks siis riigipead külla kutsuma, sest siis lendaksid tema fännid kohe peale ja auditoorium kahekordistuks.

Sellise populaarsusega võiks ju ka lausa ausatele presidendivalimistele minna, kui juba rahva armastus on nii suur. Jääb ainult üks küsitavus – kas presidenti ja tema sviiti on ikka kombekas nimetada „värvikaks seltskonnaks“? Kuid põhiline on see rahu, mida sisendatakse praegu eestlastesse: peaminister puhkab, president väisab vahvates kostüümides meelelahutusüritusi, „president“ sõtkub pedaale. Nagu ei olekski Ukrainas sõda, nagu ei oleks siia tulnud 50 000 põgenikku ja x-arv lambanahas rašiste, nagu ei oleks Eestis 23-protsendilist inflatsiooni, nagu ei ootaks meid külm talv ja kullahinnaga küte. Matsirahvale aga soovitatakse mitte tarbida elektrit, mitte süüa, mitte autoga sõita ja panna ette maskid.

See viimane soov on arusaadav: valitsejatel läheb juba endilgi süda pahaks nendest rumala ilmega nägudest, kes oravatel ja muudel mölakatel kogu saabunud „õnne“ eest käsi ilastavad ja neid reitingutes upitavad.

+ + + + + + +

Aga mõned ongi lihtsalt õnnelikud ja tunnevad elust rõõmu. Õhtune leht avaldas kell 9.02 hommikul loo „EVELIN ILVES: Milline õnn ja ülemlaul! Südamest tänan mind maadligi kutsumast ja armastust täis laadimast!“

Mis siis juhtus Andres Lapeteusega, vabandust, Evelin Ilvesega? „Sätin end kohe hommikul ujumisretkele. Olin nõnda oma koer Schubertile lubanud… Meil on temaga tegelikult kokkulepe, et iga päev peab ta saama jalutada vähemalt 10000 inimesesammu mõõtu maad ja kui vähegi võimalik, siis ka korra vees käia,“ kirjutab Ilves, kes on Toomas-Hendrikulegi lubanud altari ees truu olla.

Siin köidab muidugi see, et inimene lubas Schubertile ja inimene tegi. Hea eeskuju poliitikutele, kes valimiste eel lubavad ja pärast ainult haugatavad igale meeldetuletusele vastu.

Aga armas Evelyn, kui Te lähete koos Schubertiga vette, vaadake üle õla, et Vahur Kersna teid tagant jälle kaameraga ei filmiks. Schubert võib ju vastu olla.

+ + + + + + +

Venemaa Juurdluskomitee ülem Aleksandr Bastrõkin isiklikult andis korralduse algatada kriminaalasi seoses Leningradi oblastis asuvas Murinos toimunud migrantide massikallaletungiga kahele lastega perekonnale.

Tosin migrante, kes kutsusid kohale ka abiväge, tulid kallale lastevanematele, kes seisid kõrghoone kõrval koos lastega, ja hakkasid neid armutult peksma. Ja kõrghoone akendest viskasid ründajate hõimukaaslased venelasi veel ka munadega, mis tekitas eile laialdast vastukaja üle Venemaa. Muidu ei ületaks see uudiskünnistki, sest seal iga jumala päev migrandid kedagi peksavad ja vägistavad.

Konflikt tekkis sellepärast, et peredest möödunud migrantidele tundus, et nendest räägiti hukkamõistvas toonis. Hiljuti juhtus selles tornelumajas põleng, mille tekitajad on väljaselgitamisel.

Millal hakatakse Mustamäel eestlasi ja ka venelasi akendest jaanalinnu munadega pilduma, on selliste valitsejatega ainult aja küsimus.

+ + + + + + +

Täna ilmus Postimehes Berit Nukka lugu „Itaalia valitsuse kukutamise taga võib olla Kreml“.

„Eelmisel nädalal Mario Draghi juhitava Itaalia valitsuse kukutanud paremäärmusliku erakonna Liiga juhi Matteo Salvini meeskond arutas väidetavalt hiljuti Vene saatkonna esindajaga partei lahkumist võimukoalitsioonist… esindajad mõtlevad ehk taandada end Draghi valitsusest. Kui algselt väitis La Stampa, et info pärineb riigi luureteenistuse raportist, siis eile täpsustas ajaleht, et tegemist oli luuretegevuse mitteametliku kokkuvõttega,“ kirjutab toimetaja Nukka.

Loo lõpus ta tunnistab, et eile selgus: tegemist võib olla ka mingi hämaga, aga häma tõstmine pealkirjadesse ongi meie peavooliku kenake traditsioon. Peaasi et saaks parempoolsed nimetada äärmuslasteks ja Kremli käsilasteks. Toimetaja Nukka, minge nurka, kaks. Me võime ju samuti oletada, et „väidetavalt“ võib Teie hetkelise ebaprofessionaalsuse taga olla see, et Te olete näiteks rase. Võib-olla olete, aga võib-olla ei ole. Andmed on ju mitteametlikud. Aga oletada võib? Ja pealkirja panna?

Meie seda siiski ei tee, me pole vasakäärmuslik väljaanne.

+ + + + + + +

Ja desserdiks buduaar.tv3 tänane pommuudis „VAPUSTAVAD KAADRID: SEKSIKA figuuriga Kristina Suuroja särab minikleidis nagu miljon dollarit“.

Seda tuleks küll originaalis vaadata, sest UU peab arvestama sellega, et meid loevad ka üsna noored inimesed ja seal kaadritel on seda seksikust tõesti vapustavalt palju, nii et kaadrissegi ei mahu.

Seepärast on meie pakutav pilt paraku illustratiivne.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused