Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Päeva sõel (med.): Kaljulaid sai savieurod tagasi, peavoolikute peristaltika perutab, Libe ei olegi seksikaim, Õhtulehe lõi emakaga mees

-
10.06.2022

Äripäev teatas täna: „Raimond Kaljulaid sai sõber Edgar Savisaarelt tagasi 35 000 eurot“.

Nagu artiklist selgub, laenas Savisaar Kaljulaidilt raha 2015. aastal ja nüüd lõpuks tagastas. Loodetavasti ei kasutatud selleks vägivalda. Arvestades pärmina kerkivat inflatsiooni tüssas poliitveteran veidi oma nooremat kolleegi, sest selle raha eest saab nüüd osta palju vähem, kui seitse aastat tagasi. Kuid Raimond Kaljulaid võiks nüüd selle summa kiiresti kellelegi teisele edasi laenata ja nõuda 2029. aastal tagasi, kui euro on taas palju kallim, kui praegu.

Kuigi Euroopa Liidu riikide pugejalikkust ja gaasilembust arvestades võib Euroopa Komisjon tolleks ajaks nõuda rubla käibelevõtmist teise eurovaluutana. Ja siis saaks laenu tagasi rublades.

Tallinna linnavalitsus andis Ukraina väljaku nime platsile Lembitu pargis Tallinna kesklinnas Sibulaküla asumis.

Eesti rahva pealinna tubli eestimeelne linnavalitsus ei tahtnud omistada Ukraina nime Lasnamäel asuvale Moskva puiesteele, sest ei tahtnud kurvastada oma Venemaa kodanikest põhivalijaid. Kõik on õige: nagu ütleks tuntuid plagiaator Kivilehk, kõik asjad käivad Eestis praegu Lutsu järgi ja Lembitu parki niikuinii ei oleks sünnis tekitada mingi eesti nimega väljakut.

„Ütle mulle üks ilus poisslapse nimi!“

„Kui juba, siis ikke eesti nimi. Veel ilusam on mõni vana eesti nimi, nagu Lembit, Kaupo, Vambola.“ Vipper jääb imestades vait, sest Heinrich Georg Aadniel vehkleb kätega ja taganeb seina poole nagu paharet risti eest.

„Mitte neid, need, mis nad on, need eesti nimed või!“ vastab Kiir. Tal on väga hästi meeles, kuidas mamma tema vennale Friedrich Viktor Ottomarile nime otsides papale lausa ära oli ütelnud, et: „Kõik muud, aga mitte eesti nime!“

Sellest võiks saada Tallinna linnavalitsuse hüüdlause.

„Müürileht“ avaldas täna päevakommentaari „Halvim suvelavastus pealkirjaga „Valitsuskriis““.

Loomulikult oli loos tavakohaselt juttu neetud „ekreikest“ ja kiidetud Kaja Kallast silmapaistva välispoliitilise tegevuse eest. See on iga vasakliberaalse väljaande päevasupp, ilma selleta muutuks peavoolikute normaalne peristaltika kohutavateks krampideks.

„Kirjutamise hetkel pole veel selge, missuguses koosluses hakatakse uut valitsust moodustama, aga fakt, et neid ridu tuleb siin üldse kirjutada, tekitab üksikisiku tasandil sügavat letargiat ja pohmelust,“ pajatab loo autor.

Selle „üksikisiku“ nimi on Aleksandr Tšapov, kes loodetavasti ei ole siiski alhoholisõltlane. Kuid igaühe enda asi, kuidas ta oma pohmeluse kätte saab. Pioneeridel ENSV vene koolides oli käibel nali, et kõige lollim asi on olmesüüfilis: tüdruk ei anna, aga haiguse saad.

Samamoodi selle Mürka Tšapajeviga: viina ei saa, aga pea järgmisel päeval ikka valutab.

Ja kui juba faktide kallal natuke norida, siis lehetoimetaja peaks ikka teadma, et olukord „tekitab sügavat letargiat ja pohmelust“ on bioloogiliselt võimatu: „sügavasse letargiasse“ ehk varjusurma vajunud inimene ei tunne mitte mingit „pohmelust“, kuna ta ei tunne üldse mitte kui midagi.

Juba kaks päeva tunneb Eesti õhus tugevat naftaliini lõhna: „Kroonika“ korraldas oma tuntud „glamuurset“ meelelahutusauhindade galat, kuhu tulid kokku kõik, keda mõnda aega ei tahaks küll näha.

Oli välja antud igasuguseid tiitleid, isegi „aastamudija“ aunimetus, mis kõlaks vene keeles nagu „мудак года“, aga kõige suurem huvi oli muidugi selle vastu, kes saab aasta seksikaimaks meheks – kas Mihkel Raud või Taavi Libe. Aga sai keegi kolmas ja see oligi selle aasta tähtsaima kultuurisündmuse suurim üllatus.

Õhtulehel on uus kolumnist Mai Brit Vardja, kes tuli välja looga „Et luua vägevalt, kasuta keha tarkusi läbi emaka. Seda saavad teha ka mehed“.

Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, te lõite vägeva toimetuse!

Ivan Makarov