Päeva sõel (med): kas eesti õpetajad peavad teesklema venekeelsust, et raha saada; kõik punapead ei ole Toomid; EFTA gala, igav filmi- ja teletöötajate kapustnik; Neevalinna saabusid sabaga immigrandid

Eesti,
- Updated

Olen ammu kirjutanud sellest, et kuna ka tasuta keelekursused ei pane põikpäiselt umbkeelseid elanikke eesti keelt õppima, siis mingil hetkel jõuame me selleni, et hakkame maksma inimestele selle eest, et nad õpiksid eesti keelt. Ja hoiatasin, et ka raha vastu võttes ei hakka nad seda õppima. Mõnes kohas nii juba juhtuski, aga see on alles algus.

ERR-i vene portaal avaldas suure loo „Jevgenia Volohhonskaja: ma maksaksin venekeelsetele õpetajatele peale eesti keeles õpetamise eest“.

Nagu Siret Kotka mängis kodutut, et lunida välja rahalisa korteri üürimiseks, nii ka eestlastest õpetajad peaksid siis imiteerima venekeelsust, et saada palgalisa. Sest meie riigis kavatsetakse peale maksta nendele, kes on aastaid eiranud keeleseadust, ja lolliks siin jäävad just eestlased.

Nagu ikka viimasel ajal.

+ + + + + + +

Kui mõni „diskrimineerimise“ teema on sallivlastel ajutiselt otsa saanud, „juhtumeid“ produtseeriv fantaasia on kokku jooksnud, siis hakkab aju tootma juba päris rumalaid episoode: täna avaldas Delfi ärileht loo „Punapeadel mitte tülitada! Korterite üürikuulutused on tihti diskrimineerivad“.

Portaal kirjutab, et „Nii kinnisvaraportaalidesse kui ka tänavapilti on ilmunud korterite üürikuulutused, kus on kirjas „Punapeadel mitte tülitada!“ või „Vasakukäelistel mitte tülitada!“.

Selle näpust imetud jama alusel pajatatakse sellest, et ei tohi diskrimineerida rassi, rahvuse ega nahavärvi alusel, mida me juba ammu teame. Aga selle „punapea“ naljaga on nüüd viljastatud terve kampaania, millel on muidugi ka rahastajad, milles mõte oligi.

„Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku nõunik Siiri Grünbaum sõnas kõigepealt, et üüriturul ebavõrdse kohtlemise teemal on voliniku poole pöördutud ka varasematel aastatel, kuid seoses sõja eest põgenenud ukrainlastega tuli see probleem veelkord teravamalt esile. „Leiame, et ebavõrdse kohtlemise lõpetamiseks on vajalik teavitus ja veelkord teavitus, see oli ka eesmärk sotsiaalkampaania käivitamisel,“ ütles Grünbaum.

Mis iba te muidusööjad ajate? Mis puutub siia Ukraina? Kas sealt põgenevad ainult punapead ja vasakukäelised? Aga jälle raisatakse raha ja inimressurssi mingi pakazuhha peale, mõeldakse endale aina uusi ja uusi tegevusi, peaasi et tööd ei oleks vaja teha.

Ja punapäisus ei ole ju ei rahvuse ega rassi tundemärk. Täna värvivad paljud naised ja isegi meeshinged enda juukseid üle päeva üle. Kuigi antud juhul võis üürileandja just olla äärmiselt delikaatne – aga kuidas teisiti oleks ta pidanud märku andma, et ei soovi oma kodus näha Yana Toomi. See oleks ju palju hullem skandaal rahvusvahelisele üldsusele apelleerimisega.

+ + + + + + +

Muide, eile toimus Alexela kontserdimajas traditsiooniline Eesti filmi- ja teleauhindade gala, kus jagati auhindu nendes valdkondades töötavatele inimestele. Toimus ka otseülekanne ETV-s ja kogu peavoolumeedia lendas oma blogide ja galeriidega peale sellele vanavara edevuselaadale.

Ega seda otseülekandes vaadata ei ole kerge, seepärast piirdusin fragmentidega, mis mahtusid teise telekanali reklaamiplokkide aja sisse, mida oli isegi vähem mõtet vaadata, seega tuli appi inimkonna geniaalne leiutis ehk telepult.

Nii laval kui ka saalis olid kõik tuttavad näod, mis ilmuvad meie ette iga päev ja igast triikrauast. Nii et sisuliselt valiti kõikidest televaatajaid äratüüdanud nägudest tüütumaid. Muidu oleks see üritus ju täiesti õigustatud – no miks mitte – kui viimsegi mõtteraasu saalis ei tapaks see kopitanud glamuur, kui paksu meigi ja kalli rõiva all ei peituks võlts sisemaailm ja, nagu kunagi ütles analoogse vene „staaride“ kogunemisest eesotsas Filipp Kirkoroviga Putini poolt tagaotsitav mõtleja Aleksandr Nevzorov, „kõiksugused dermatiidi vormid“.

Saali kogunes nii palju igavaid inimesi, kelle eraeluga on meid juba aastaid vägisi kostitatud, et tundus, nagu oleks galale tulnud peaaegu sama palju tegijaid, kui nendel endil vaatajaid.

„Tõeline staaride paraad EFTA-l!“ – nii oli pealkirjastatud Delfi-Kroonika galerii-otseblogi või mis see iganes oligi. Seda said kommenteerida ainult registreeritud ehk Kroonika truud lugejad, kuid üldpilt oli õõvastav. Siin mõned leebemad:

„Samad näod, kes viimased 20 aastat“

„Jah, enamus neist tahaks olla igas pulmas pruut ja matusel kadunuke“

„Sopameedial kõik on lausa staarid!!! Saab ikka südamest naerda selle haiglasliku eneseupitamise üle“

„Mis kuradi loll komme see on nn „staaridel“ poseerida kaamera ees pokaal pihus. Kuradi staarid väljas“

„See aasta oli nii kehv, et auhindu keegi ei saagi. Lihtsalt ollakse koos ja lakutakse kärakat“

„Kärss toobis ja kaamera ees – edu saladus ja kiirtee staariks saamisel“

„Saabus kari neid, kes ilma tähelepanuta elada ei saa“

„Ja siis on veel kari maakaid, kes neid imetlevad ning Kroonika, kes neist elatub“

„Konnatiigiglämm?“

„Pooled osalejad loodavad, et neid hakataksegi kroonikas staarideks kutsuma!“

„Jummel küll, naised! Kui panete mini selga, siis käige enne kodust väljumist ometi peegli ees läbi! Täitsa halb vaadata!“

„Konnatiigi staarid! Naera puruks“

„Parim päevakajaline saade, parim erisaade jpt. Kui mingi saate teed, ükskõik kui jama see on, ikka mingis kategoorias saab glamuuri ette“

„Eks ta ole… Ise patsutame õlale, ise auhindame, ise teeme sisenalju… Ja kõik jätkub samamoodi“

„Selle staariiba võiks küll Eesti kontekstis jätta. Halekoomiline“

Ja nii edasi. Loomulikult ei ole isegi registreeritud kasutajate kommentaarid lõplik näitaja, aga kui 99 % arvajatest irvitavad ürituse üle, on see kindlasti mingi näitaja.

Mind isiklikult häiris kõige rohkem mitte niivõrd kõik eelkirjeldatu, isegi mitte see väljakannatamatult ebasiiras standardne läägus, mis kostus „laureaatide“ suust, vaid suursugune massiivne monumentaalne muusika, mis hakkas mängima iga kord, kui lava poole hakkas sammuma järjekordne auhinnasaaja.

Korraldajad on vist unustanud, et tegemist pole mitte mingi maailma suursündmuse, „Tähtede sõdade“ ega Putini inauguratsiooniga, provintsiaalsus lööb meil välja just sellistes suurushulluse episoodides ja „superstaaride“ tiitlite jagamises. Mängige siis juba pärast igat autasustamist EV hümni.

Aga üldjoontes ei ole eelnevatele kommentaaridele suurt midagi lisada. Ainult et Egon Nuter on tõesti armas intelligentne näitleja ja et Pealtnägija oleks võinud pühendada oma võidu Mati Vetevoolu mälestusele.

+ + + + + + +

Ja lõpetuseks kahemõtteline uudis Sankt Peterburist: „Rosselhoznadzori inspektorid kontrollisid dokumente Krasnodari kraist kohale lennanud külalistel. Jutt käib ahvidest, kes hakkavad elama Leningradi oblastis. Üheksa makaaki maandusid Pulkovos reedel, nende seisundit hindasid spetsialistid kui rahuldavat, dokumendid olid ka korras. Pärast meditsiinilist ülevaatust sõitsid elukad Leningradi oblastisse.“

Teatatakse, et aasta algusest on Pulkovo kaubaterminali läbinud 13 reesusmakaaki (macaca mulatta) ja veel kolme alaliigi esindajad – ei oska nende nimesid siin eesti keelde tõlkida, aga vist macaca siberu, macaca nigriscens ja macaca nigra.

Uudise pealkiri on „Üheksa makaaki lendasid Peterburgi Venemaa lõunaosast“ ja see tekitas kohe neevalinlaste kahemõtteliste kommentaaride jada:

„Lisage pealkirjale: „ja see pole see, mida te mõtlesite““

„Üheksa? Neid on ju siin tuhandeid!“

„Nad mitte ainult lendavad, vaid ka rongidega saabuvad nende lõputud kolonnid“

Erinevus rikastab ka meie naabreid.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused