Päeva sõel (med.): Maaeluministeerium võttis vägisi neitsilikkuse; mida Kajar Lemberilt tegelikult ära lõigati; miks Ojochide Obidi teeb põrandale kükke

Eesti,
- Updated

Neitsiõli võib sõltuvalt oliivisordist ja kasvupiirkonnast olla mõrudama, magusama, puuviljasema või rohusema maitsega.“ 

Eesti 200 fraktsiooni juht Tallinna linnavolikogus Marek Reinaas kirjutab täna EPL-is: „Tallinn vajab uut eestimeelset võimuliitu, aitab bütsantslikust Keskerakonnast“.

Kuna eestimeelsus on tema erakonna juhi Kristina Kallase ettekujutuste kohaselt see, kui eestlastele jäetakse kannel ja pastlad, siis parem juba jäägu intelligentne Mihhail Kõlvart, kui provokatsioonierakonna janitšarist pealik.

Eilne Tallinna linnavolikogu istung lõppes täna kell 5, seega kestis 25 tundi järjest, kuigi kõik sotsidest ja keskerakondlastest pensionärid olid sealt ammu sugulaste poolt ära viidud.

Kolm kuulsat ministrit-kapitalisti olid istungil nagu viis kopikat, surudes sealt välja kolm asevenelast, natsionalistid niisugused. Aktiivne oli ka Riigikogu esimees Jüri Ratas, kes ilmselt aimab Toompeal halba, mis pole ka mingi ime pärast usurpaatororava soovitust hakata haamrit pakkima.

Eriti jäi meelde reformierakonna fraktsiooni halastamatu võitlus laulja Kirkorovi ja Stolitsa peatoimetaja Tšaplõgini vastu, milles oravatele ei saa mitte kaasa tunda. Kirkorov sai lüüa, Tšaplõgin jäi alles. Mõlemad putinistid, kuid Tšaplõgin on meie putinist. Nagu ütles Churchill, „ta on kaabakas, aga ta on meie kaabakas“. Loomulikult ei öelnud ta seda Stolitsa toimetaja kohta, kes polnud tol ajal veel sündinudki. Õnnis aeg oli.

Tulles istungilt paistes peaga, märkasin netis ERR-i uudist „Maaeluministeerium leidis sõnale “neitsioliiviõli” sobivama vaste“.

“Maaeluministeerium jõudis nii keeleameti kui ka Eesti Keele Instituudiga ühisele otsusele hakata edaspidi kasutama “neitsioliiviõli” asemel nimetust “väärisoliiviõli”, kirjutab ERR. Kui nad kõik hakkavad kasutama “õli asemel nimetust”, siis surevad mõne aja möödudes välja. Sellised on karmid loodusseadused – kui oled napakas, siis suredki välja.

Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban raporteeris sektori esindajatele saadetud kirjas, et rohkem kui aasta kestnud “neitsioliiviõlidele” keeleliselt sobivama nimetuse otsimine on jõudnud lõpusirgele.

Nii et näiteks virgin olive oil  on nüüd väärisoliiviõli, ja virgin lampante olive oil – lambiõli. Ehk Kiir jootis kunagi Tootsile koos kohviga sisse virgin lampante olive oil’i.

See on hea, et meie maaeluministeeriumi süvariiklastel on tööd ja tegevust, sest nagu ütleb eesti (ja mitte ainult) rahvatarkus, kui koeral pole midagi teha, lakub koer mune. Parem võtku vägisi neitsilikkus oliivõlil, kui oma ligimestel. Järgmisena nimetab mõni meie ministeerium ümber ka Tallinnas asuva Neitsitorni ja meil populaarse Virginia Woolfi. Pole siin midagi.

Veel ühest kaua kestnud protsessist: Tartu Postimees kirjutab, et „Kajar Lemberi juuksuriskäik jõudis kuue aastaga kohtus lõpusirgele“.

Tunnistajaid, prokuröre ja advokaate kuulati mitu päeva. Selgus, et Kajar Lember lasigi endal tutvuse poolest juukseid lõigata. Tekkib muidugi üks küsimus: kallid sõbrad, vaadake kuvatõmmist ja öelge palun – mida seal siis lõigata oli? Kuus aastat juurdlust, eelistungeid, ekspertiise ja muud jama… Kas te ei tahaks natuke uurida, kuhu need 10 miljonit dollarit Põhja-Eesti pangast kadusid? No huvitav ju! Ja kui juba karvadesse uppunud Lemberist jagu saite, siis mitte ükski vunts teie vastu ei saa!

Postimees kirjutab, et Tartu ülikooli magistritudeng Ojochide Obidi protestib tehnoloogiainstituudi fuajees oma lõpuhinde pärast. Neeger kahtlustab, et kehva hinde põhjus on rassism.

Ametkondlik rassism peab lõppema, seisab oma magistritöö hinde vaidlustanud Ojochide Obidi plakatil. Ja et kõik mustad õpilased on olulised.

Siin meie külaline küll eksib, sest mitte kõik „mustad õpilased“ei ole olulised, eriti veel meil siin Eestis, kuhu pole Obidit ei vägisi toodud ega külla kutsutud. Hästi õppivad „mustad“, nagu ka valged, on küll olulised, sest nad pole loodrid, mida seljas ka ei kannaks. Alles saadeti Eestist välja juba kolmas meie riiki laimanud ja provokatsioone korraldanud valetaja, seekord nimega Usmanov. Kuna Ojochide Obidi tegeleb sisuliselt samaga, millega tegeles Usmanov, siis oleks pidanud saatma tema välja koos sellesama Usmanoviga. Muidu saadame muudkui valgeid inimesi välja, aga just valged on ehitanud ka maja, kus Ojochide teeb oma plakati ja BLM-i matemaatikaga peegelpõrandale kükke.

Ivan Makarov

.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused