Päeva sõel (med.): Mesikepp erutus; keskerakond kahe igavese tule vahel; Postimehel jälle miski upakil

Eesti,

Täna sai Eesti esimene naispeaminister Kaja Kallas 45-aastaseks.

 

Loomulikult õnne ja tervist efektsele naisele ja tublile eesti emale! Ja kuigi suur osa opositsioonist nimetab Kaja Kallast praegu valitsejaks, ei puutu poliitika hetkel asjasse. Kindlasti tuleb suurema poliitilise kogemusega ka riigimehelikkus, sallivus ja arusaamine, et Riigikogu saalis on küll poliitilisi vastaseid, kuid pole mitte ühtegi vaenlast. Sama kehtib ka kõigi eestlaste suhtes.

Delfi ja Vilja Kiisler teatavad: „Loomingu peatoimetaja Indrek Mesikepp: EKRE-st hullem on ainult sõda“.

Vilja Kiisleri puhul olekski kummaline, kui kasvõi üks tema töödest ei külvaks vihkamist. Tegemist on niivõrd brutaalse ja algelise stiiliga autoriga, et ta ammu meenutab varalahkunud Vladimir Žirinovskit, kes iga esinemise ajal küttis ennast emotsionaalselt üles seni kuni hakkas karjuma, nagu Lenin: „Maha lasta! Maha lasta! Maha lasta!“ Ainult et Kiisleri ja tema külaliste temperament on hoopis teine – umbes nagu uimasel kevadkärbsel settekaevu kaanel.

Seekord olid vestlejad teineteise väärilised ja Kiisler ergutas Mesikeppi seni, kuni too erutus ja sellises olekus hakkas panema segast. Kurb, et pika traditsiooniga, kuid juba pikemat aega varjusurmas Loomingut juhatab niivõrd piiratud inimene. Oli muidugi hullemaidki aegu, kui selle peatoimetajateks olid hävituspataljonlased Mart Raud ja Paul Kuusberg. Mine tea – kui lähebki kunagi sõjaks (jumal meid sellest hoidku), siis on ka Mesikepp nende oma eelkäijate vääriline. Sest luuletajana „fs“ isegi nende tasemeni ei küündi.

Nagu teada, kestis Tallinna linnavolikogu viimane istung 25 tundi kuni hommikuni ja lõppes alles kell 5.

Vastu pidasid vaid vähesed, kõik pensionärid olid nii uimased, et neid viidi ära veel neljapäeval, esimesena kadus Yana Toomi ema, kes enne seda avaldas paha peenikese häälega mingit protesti, mille sisust ei saanud aru isegi tema erakonnakaaslased mitte. Aga kõige naljakam oli kakskeelse meedia reageering ühele opositsiooni initsiatiivile.

Eesti väljaanded kirjutasid, et eelnõu okupantide mälestusmärkide eemaldamisest nurjas keskerakond.

Venekeelsed väljaanded kirjutasid, et eelnõu vabastajate mälestusmärkide eemaldamisest nurjas keskerakond.

Ehk esimesel juhul olid ninasarvikud kaabakad ja teisel kangelased.

See ei lõppe kunagi.

Soliidne rahvusleht Postimees avaldas täna loo „Kristel Aaslaid: mõnel on suhtes vaja kogu aeg plahvatusi ja kirehoogusid“.

Tore lugu, aga järjestus vale: kõigepealt ikka kirehoog, ja alles siis tugeva pauguga plahvatus, mitte vastupidi. Aga mine tea, mõnel võib see käia ka vastupidises järjekorras.

Postimees kirjutab: „Padjaklubi» tüdrukutest on sinu Ameerika mäed olnud ilmselt kõige pöörasemad. Võib vist öelda, et su tähelend sai alguse just nimelt selle Mustamäe korteri vannitoa põrandalt.

Vannitoa põrandalt tõepoolest, perse upakil…“

Nii mõnegi tähelend just sellest positsioonist Hollywoodis algaski. Postimehest rääkimata.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused