Päeva sõel (med.): Raimond Kaljulaidil on mälukas; Raadil tähistati Tartu „vabastamise“ aastapäeva; aafriklane on ka Neevalinnas aafriklane; Klenski võrdles Kersti Kaljulaidi lapsetapjast pedofiiliga; kes tahab näha tuntud muusiku naise kurnatud keha?

Eesti,

Eile õhtul toimus esimene pärast kollektiivpuhkust Tallinna linnavolikogu istung, kus toimus see, mis toimub alati: kõik opositsiooni initsiatiivid ja ettepanekud olid saalitäie keskerakondlaste poolt maha hääletatud ja tagasi lükatud.

Nii kui viimane „vaenlase“ laevuke oli põhja lastud, kargasid enamasti vanad ja väetid kesikud üles ja tormasid Yana Toomi ema kannul istungitesaali uksest välja, nagu oleks tontide rajul peol hommikukukk kirenud. Ja saali jäid ainult opositsioonilised fraktsioonid, et kuulata linnametnike vastuseid oma arupärimistele. Kuna arupärimisi ei olnud võimalust ega vajadust maha hääletada, läks koalitsioon õhtut nautima.

Aga eile juhtus ka paar naljakat asja. Esiteks oli arutusel „Ülesande andmine Tallinna Linnavalitsusele eesti keele õpetamise edendamiseks“, ettekandjaks keskerakonna fraktsiooni liige, koolidirektor Andrei Kante ja kaasettekandjaks haridus- ja kultuurikomisjoni liige Märt Sults. Kuna tegemist oli linnaomanike algatusega, läks kõik libedalt ja Isamaa „kohatu“ parandusettepanekki hääletati maha (Isamaa tahtis lõputu „edendamise“ asemel viia koolid konkreetselt eestikeelsele õppele aastaks 1930.)

Ja kuna viimasel ajal on sotsidel oma suure koalitsioonikaaslasega kana kitkuda, pöördus Andrei Kante poole SDE fraktsiooni juht Raimond Kaljulaid, kes rangelt küsis, et miks te siis seda asja varem ei teostanud, teil oli see võimalus veel 2016. aastal ja teie Mailis Reps oli aastaid haridusminister…

See oli nii naljakas, sest niivõrd nutikal poliitikul nagu Kaljulaid läksid segamini mõisted „teie-meie“, sest ta oli ju ise siis keskerakonnas, ja seda lausa aastani 2019…

Vene keeles öeldakse selle kohta „память девичья“, ehk neitsimälu.

+ + + + + + +

Tartus tähistati eile linna „vabastamise“ 78. aastapäeva.

Nagu teatab rohkete fotode toel baltija.eu, toimus Nõukogude sõdalaste memoriaalil Raadil, kus puhkab üle 2000 nõukogude sõdurit, tankitõrje kraavi juures Lemmatsis, kus oli maha lastud üle 12 000 nõukogude kodaniku, ka Külitsis, Ropkas ja Nevski kalmistul pärgade asetamise ja mälestusküünalde süütamise tseremoonia, milles osalesid veteranide organisatsioonide, Venemaa kaasmaalaste koordinatsiooninõukogu, Vene kogukonna ja Monumentsi esindajad. Sellest rääkis Baltijale Tartu vene kogukonna vanem Gennadi Suhhov.

+ + + + + + +

Tänane päevauudis Sankt-Peterburgist: Fontanka teatab, et 36-aastane vabavõitleja „Tyson“ Kamerunist vägistas Murinos elavat naist öö läbi. Nagu teatab populaarseim Neevalinna uudisteportaal, 31-aastane neegri naaber pole kaugeltki tema esimene ohver.

Aafriklane, kes võitles kogunisti legendaarseima ja skandaalseima Venemaa vabavõitlejaga Vjatšeslav Datsikiga (neegrit peetakse kokkuleppematšide sportlaseks, alfonsiks ja kodutüranniks), tegi naabrinnale komplimente ja meelitas teda konjaki ning kaljaniga, aga naine loobus. Siis palus neeger ei nad tõmbaksid piipu nende ühisel rõdul. Seal haaras ta mingil hetkel naisest kinni ja tiris teda oma korterisse, „peites ära tema ketsid ja võtmed“. Seal ta rebis tema peal kõik riided katki ja tema appihüüete peale keeras valjuks jälki aafrika muusikat, mis seal pidevalt kõlas. Ähvardas noaga, lubas abielluda. Hommikul tuli veel üks neeger, esimese vend. Naisel õnnestus lõpuks sulguda WC-sse ja sealt kutsuda abi.

Tegemist on kindlasti naisrassistiga, kes ei tunnista õilsat põhimõtet „erinevus rikastab“.

+ + + + + + +

Pärast seda, kui Yana Toom avaldas ETV-s kahetsust, et Narvas ei alanud uus pronksiöö, nii mõnigi teine on siin täiesti ära pööranud. Loomulikult on Toomi looduslik liitlane surrogaatdozoorlane Dmitri Klenski, kes läks nii leili Kersti Kaljulaidi Narva loo peale, et vastas igale Kaljulaidi mõttele umbes A4 suuruse tekstiga, mida kõike avaldas Baltija.eu.

„Poliitikasse trügiv endine Eesti president Kersti Kaljulaid kohe pärast tankmonumendi mahatõmbamist Narva lähistel tegi piiriäärsesse venekeelsesse linna visiidi, et lohutada norgu vajunud narvalasi,“ kirjutab Klenski ja tsiteerib Kaljulaidi sõnu, kes ütles, et tanki teisaldamine oli õige otsus, aga tuleb ka aru saada, et selle tulemusena on Narva õhus tõesti tunda teatud annust ehmatust ja päris palju nukrust (Klenski tsiteerib rus.postimeest).

Klenski kommenteerib: „Jumal, milline empaatia! Mis on, tõsi küll, võrreldav sellega, kui last tapnud pedofiil lohutaks lapsevanemaid.“

Väga eredad kujundid: tank on laps, narvalased on teda sünnitanud vanemad ja KK pedofiilist lapsetapja.

Veel Klenski nõuab oma lõputus bõliinas vabandusi Andrus Ansipilt, nimetab eesti võime „russofoobseteks jätisteks“ ja õigustab Venemaa genotsiidi Ukrainas: „Juriidiliselt on Vene Föderatsiooni tegutsemised üsnagi korrektsed.“ Ta nimetab Venemaa tegutsemist „vastulöögiks“ ja väidab: „Venemaa ennetas Kiievit ja NATO-t. Nagu rääkis Putin: tema noorusaastail Leningradis Ligovkal kehtis reegel: kui kaklus on vältimatu, löö esimesena.“

Klenski väidab: „Butša Kiievi lähistel – see pole mitte lihtsalt fake, vaid organiseeritud sõjakuritegu eesmärgiga kompromiteerida Venemaa armeed“ ja nimetab Butša koledusi „Kiievi kuriteoks“.

Selline vahva EV kodanik. Nii et pass ja keeleoskus pole mingi panakeia peaaju putinismi vastu.

+ + + + + + +

Aga tõelist elamust pakub ilmselt nagu alati Buduaar-TV3, kus ilmus lugu „ILUSTAMATA FOTOD: 9 päeva tagasi lapse ilmale toonud Anni Rahula näitas sünnitusjärgset keha“.

Väljaanne kirjutab: „Jalgpallikohtunik Anni Rahula ja tema muusikust abikaasa Tomi Rahula said 16. augustil taas lapsevanemateks.“

Uudis.net portaalis pärast teadet „Anni Rahula näitas sünnitusjärgset keha“ seisab: „vaata lähemalt“.

Miks peaksin ma vaatama kellegi sünnitusjärgset keha, kui ma ei soovinud näha seda ka sünnituseelsena? Miks keegi peaks tahtma vaadata tuntud muusiku naise ja mitme lapse ema keha? Miks tuntud muusiku naine ja mitme lapse ema tahtis oma keha kõigile näidata?

Ma tõesti ei saa sellest aru.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused