Päeva sõel (med.): valdsnepp vahutaval joal, diplomaadi uhkus saadetakse eraldi, Välbe ja Tšikatilo, mehed ja Hunt

Eesti,

Postimees teatab täna, et Kirsti Valdstein-Timmer on läinud Ekspress Meedia ja endise Kroonika ajakirjaniku vastu kohtusse. Tuliseks läinud kohtuistungil arutleti muuhulgas Timmeri peegel-kaitsetalismanide valmistamise kui sõna «soolapuhuja» üle.

„Nimelt esitas tarokaarte laduv Kirsti Valdstein-Timmer hagi nii Ekspress Meedia kui endise Kroonika ajakirjaniku Vahur Joa vastu, soovides ebaõigete andmete ümber lükkamist ja mittevaralise kahju hüvitamist,“ kirjutab Postimees.

See lugu on erakordne selle poolest, et kollane peavoolumeedia on ju aastakümneid kirjutanud Kirsti Timmerist igasuguseid teda reklaamivaid lugusid ja Timmer poseeris meediale hea meelega..

Ma ei saa väita, et see on nüüd kõige mõttetum meediategelane, sest seda võib öelda ju ka paljude teiste kollase meedia poolt upitatud ja äraleierdatud inimeste kohta.

Aga ühes nõustuks Kirsti Valdstein-Timmeri hagiga küll: ajakirjandus peakski paluma vabandust lugejatelt selle eest, et aastaid tegi sääsest elevanti ja avaldas igavaid üksikasju igava persooni kohta.

Ja hüvitada kahju tuleks ikka auditooriumile, sest see on kannatanud ikka kõige rängemalt.

Veel kohtuskäijatest: Eesti üks usinaim hagijat Indrek Tarandit lõppude lõpuks saadetakse.  

Välisministeeriumi pressiesindaja Kristina Otsa teatab, et Tarand on juba määratud uuele ametikohale ja käivad tema saatmiseks vajalikud ettevalmistused. Tavapärane pikaajalise välislähetuse (pikalt saatmise) kestvus on kolm aastat.

Tarand saadetakse Valgevenesse ja 1. augustist alustab ta suursaatkonna asejuhina tööd Minskis. Mees keeldus teatamast Postimehele üksikasju, aga temast võib ka aru saada: üks asi kui sind lähetatakse Rooma Paavsti lähedusse, ja hoopis teine – kui sind saadetakse Lukašenkosse.

Siin tahaks pöörata järjekordselt tähelepanu ainuvalitseva reformierakonna jõhkrusele: alles saadeti valitsusest minema kõik keskerakonna ministrid ja nüüd saadetakse Tarand Valgevenesse. See on ebainimlik, kuna Indrek Tarand võib ju seal harjumuspäraselt ilmuda Aleksandr Lukašenka auks korraldatud miitingule, ronida tribüünile ja haarata batka käest mikrofoni.

Tarandit ära tooma kutsutakse Minski „Eesti 200“ esindus,  p..se saadetakse kodumaale eraldi diplomaatilise postiga.

Delfi avaldas täna loo „Jelena Välbe: erioperatsioon on näidanud, kes on tegelikult meie sõber.“

„Juba ainuüksi olukord erioperatsiooniga näitas palju: kuidas meisse tegelikult keegi suhtub. Kes meid armastab ja kes on siiras ning kes naeratab võltsilt, annab käe ja hoiab samal ajal selja taga teritatud nuga,“ ütles Välbe, kes näeb foto peal eriti veetlev välja.

Sama võiks ju öelda Tšikatilo, et olukord tema „erioperatsiooniga“ näitas, kes teda armastab ja kes on siiras ning kes naeratab võltsilt.

Mõni eestlane oskab ikka endale naist valida.

Loodetavasti on eesti naised mehe otsinguil pädevamad. „Esmakordselt jõuab Eestisse maailmakuulus telesari „Vallaline kaunitar“, kus otse TV3 vaatajate ees saab elu armastust otsivaks printsessiks Brigitte Susanne Hunt,“ kirjutab Delfi. Ja loo pealkiri on „Brigitte Susanne Hunt avaldas, milliseid mehi ta oma saatesse ei oota.“

Kui see „printsess“ tõesti mõtleb oma tulevikule, siis peaks teda kõigepealt huvitama see, millised mehed ta saatesse tulla ei taha. Ja miks nad seda ei soovi.

Ja kas mehed TV3 üldse vaatavadki.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused