Päeva sõel (med.): valitsus täitis EKRE programmi; vene saatkonnas elab Andropovi zombi; Alar Karisel on hea inimese silmad; tosina näpuga naisterahva kallale!

Eesti,

„Viimaste erakondade reitingu tulemuste järgi kasvas nädalaga EKRE toetus, samal ajal langes veidi Reformierakonna toetus.  Enim muutus nädalaga reitingutabelis teisel kohal oleva EKRE toetus, mis tõusis 1,5 protsendipunkti võrra,“ teatab ERR.

See on täiesti loogiline, sest EKRE esimesena tegi avalduse kõigi punamonumentide eemaldamise hädavajalikkuses ja kaitses järjepidevalt seda seisukohta, selgitades ja nõudes. Vahevalitsus võttis selle programmi lõpuks täitmisele, ja kuigi selle realiseerimine oli mõnevõrra konarlik, ei saa ajutist valitsust laita selle eest, et see juhindus EKRE tahtest. Edu edaspidiseks!

+ + + + + + +

Vahel on tunne, et suurepärane hoone suurepärases kohas Tallinnas on inimkonna jaoks lootusetult kadunud. Mis kasu on Venemaa saatkonnal Eestile ja üldse inimestele? Kas me pole siin siis vähe kuulnud stalinistide sajatusi ja Kobzoni laule?

See asutus tegeleb siin spioneerimise, laimamise, ähvardamise ja räuskamisega. Aga kõik me ilmselt saame aru, et kinni panna seda ei tasu. Las ta olla, nagu kärn ilusa näo peal, sest selle väljaopereerimisel võib tekkida vähk. Aga vastik on.

Järjekordne siinse Venemaa saatkonna avaldus oli nii mage, et seda avaldasid vene uudisteagentuurid kuidagi „pikkade hammastega“, isegi teist sorti FSB  filiaalid.

Nautigem avalduse stiili: „Võimalik, et eesti võimud ei adu, et oma tegevusega faktiliselt (фактически) soodustavad nad natsismi rehabiliteerimist, kuid sellest nende ajalooline süü ja vastutus tulevaste põlvkondade (грядущие поколения, my ass…) ees ei vähene…

Fašistliku terroririigi esindajad väljenduvad räiges seisakuaja sovetlikus kantseliitstiilis.

Regnum teatab, et „dipmissioonis konstateeriti, et on mõttetu apelleerida (взывать) memoriaalide kukutajate (ниспровергатели) ja hauakaevajate aule, südametunnistusele ja väärikusele, kes joovastuvad oma „kangelaslikkusest“ ja „otsustavusest.“

Vabas maailmas kasvanud inimesed ei suuda tunnetada, mida tähendab see vanadusnõdra Brežnevi paatos kuubis.

Järgnevad väljendid „haledad katsed varjata ajaloolisi fakte ja sundida inimkonda unustama“, „oma elu hinnaga päästsid maailma fašismi koledustest“, „määratud läbikukkumisele“, „mälestus põlvest põlve“, „sõdalased-vabastajad“, „maailma ajaloo häbitahvel“ jne.

Sellest hakkavad hambad valutama. Maria Zahharova on selles mõttes küll talutavam, kuna tema kõnepruugis tunnetad alkoholist ja koksist tingitud siirust.

+ + + + + + +

Eesti president Alar Karis on soovinud, et me läheksime oma eluga edasi. „Soovitan tänasega tanki-loole joon alla tõmmata“, kõlas Kadriorust.

See on hea, et riigipea pärast kõiki neid sõudmisi ja folke tuli jälle oma esindusfunktsioonide juurde tagasi. Absoluutselt õige ja rahulik arvamus, nagu ilmselt igal rahumeelsel Eesti inimesel.

Kurvaks teeb vaid see, et Delfi kasutas illustratsiooniks Alar Karise pilti, kus president kannab meelelahutusüritusel musti prille.

„Hetke vaid mõni mälestus kestab, kuid on neid, mida minna ei lasta…“ – kusagilt sügavast mälusopist tuli seoses selle pildiga äkki välja nõukogudeaegne episood: Jaanus Nõgisto (loodetavasti ei pane ta seda meenutust mulle pahaks) kurjustab Ruja kitsas ringis Allan Kullaste teemal, öeldes, et te vaadake seda pilti, ta on mustades prillides, silmi ei ole näha, kas selline inimene tekitab teis usaldust? No umbes nii.

Kullaste oli ENSV Televisiooni ja Raadiokomitee esimees, komsomoliliider (nagu kunagi Valdo Randpere), EKP KK propaganda ja agitatsiooniboss jne. Loomulikult oli Rujal temaga kana kitkuda ja tol päeval ilmus kommunisti „mustaprillitatud“ pilt lehes, päris vastik pilt oli tõesti. Kahjuks on praeguse presidendi pilt tolle kaadriga sarnane, kuigi värviline.

Seepärast peaks meie presidendi laisk ja lohakas kommunikatsiooniosakond hoolitsema selle eest, et kõik levitatavad presidendi pildid oleksid esinduslikud. Muidugi on ka sundimatuid rahva- ja perefotosid, aga paluks nii, et riigipea silmad oleksid nähtavad. Ja Alar Karisel on ju hea inimese silmad.

Vanas nõukogude komöödias „Mimino“ on episood, kui üks peategelastest, üüratu ninaga armeenlane Hatšikjan (näitleja Mkrtchjan) tahab aidata oma grusiinist sõpra Miminod (Kikabidze) ja kutsub valetunnistajaks mingi tüübi, keda miilitsad just kohtusaalist välja lohistasid ja kongiautosse toppisid . „Sõber, sul on head silmad. Kohe näha, et hea inimene. Aita!“

„Heaks inimeseks» oli siis retsidivist, keda mängis geniaalne näitleja, kõõrdsilmne juut Saveli Kramarov, kes ütles, et „vabanda, genatsvale, umbes 5 aasta pärast aitan!“

Aga see on ju ka EV presidendi tähtaeg…

https://www.youtube.com/watch?v=Tm5k0dR0RQI

+ + + + + + +

Eile teatati Moskvas toimunud  vägistamiskatsest: 19-aastane kahtlusalune ründas Zelenogradis tänaval naist ja üritas teda ära vägistada. Juhuslik mööduja päästis õnneks daami au.

Tavaline asi, agaVenemaa juurdluskomitee teatab, et vägivallatseja peeti kiiresti kinni.

Asi on sellel, et kannatajale jäi meelde, et kaagi mõlemal käel oli 6 sõrme per käelaba.

Noormees tunnistas oma süü üles. Aga see pole ju veel kõige vingem sensatsioon. Vat kui vägistajal oleks kaks… kaks sõrme, see oleks juba pommuudis!

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused