Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Päeva sõel (med.) „vene eri“: Narvas saunatavad budjonnovlased; eesti keel on repressioon; kas Toomile viirastub Narva sild?

19.06.2022

Täna jätkub Narvas esimene eesti saunakultuuri festival.

Selleks püstitati Narva muuseumi territooriumile 8 mobiilset sauna, mis toodi Eesti erinevatest kohtadest, ja korraldati saunatamise meisterklassid.

Eesti riiklik portaal ERR illustreeris meeldiva uudise sama toreda fotoga, kus mingi koll istub tünnis, punase viisnurgaga valge budjonnovka peas. Ju siis teistsuguseid peakatteid seal ei nähtud. Eesti saunakultuur ju!

Saunata hunti niipalju kui tahad…

Täna ilmus organisatsiooniga „vene kool Eestis“ ja Klenskiga seotud siinse „vene maailma“ portaalis dokole.eu lugu „INIMÕIGUSED. Mstislav Russakov: „Eesti keel kui repressioon“.

 Russakov on eesti riigiga sageli kohut käiv ja eurostruktuuridesse palju kaebusi Eesti vastu esitav tegelane. Aga isegi temalt ei oleks oodanud eesti keele nimetamist Eestis repressiooniks. Venemaa mõrvarid, vägistajad ja marodöörid on juba keelanud Ukraina okupeeritud territooriumidel ukraina keele ukraina koolides kui „repressiooni“. Aga Eesti Vabariigi võimurite hinnangul on russakovi taolised „meie inimesed“.

Miks küll öeldakse selliseid komplimente eesti keeles? See on ju represseerimine!

Yana Toom avaldas loo “See tuleb ära lõpetada, nii ei tohi kohelda inimesi!“, kus ta lubab, et hakkab taguma kõiki kellasid ja kirjutama proteste.

Kui te arvate, et jutt on ukrainlastest, keda iga päev kütitakse ja vägistatakse (nagu ütles Toom Kanal 2-le, vägistamine on vältimatu, loogiline ja relv), siis te eksite: Toom lubas kaitsta kohtus järjekordset Eestist välja saadetud riigivastast provokaatorit Ramil Usmanovit, nagu kaitseb enne 9. maid deporteeritud „surematu polgu“ aktivisti Aleksei Esakovi. Toom kaitseb oma aparaati kasutades ka kurikuulsat medõde Fjodorovat, kes vallandati Venemaa sõjakuritegude tulise toetamise eest, kuna mõned vanemad kartsid juba tema kätte oma lapsi usaldada.

Tõenäoliselt on Yana Toomi sedalaadi aktiivsus tingitud ka arusaamisest, et tema enda tegevus ei erine põhimõtteliselt ülalmainitud eestivaenulike isikute omast. Ja kuna Toomi kodakondsus on saadud olematute teenete eest Eesti ees, võib tulla päev, kui see Savisaare läbisurutud otsus vaadatakse üle ja ees hakkab paistma Narva sild.

Venemaa meedia on täis uudiseid ja pilte sellest, kuidas USA president Joe Biden kukkus ratta seljast.

Õnneks ei juhtunud midagi hullu, v.a. see, et Kremli telekanalid kasutavad seda vahejuhtumit oma ameerika vastase naeruvääristamiseks, nagu kasutasid intsidenti, kui Biden kukkus lennuki trepil: vanamehe koperdamist näidati küll aegluubis, küll kiirendatult, küll tagurpidi, mida kõike saatis välisministeeriumi koksilembeste hobusenägude hoogne hirnumine.

Eesti seisukohalt on see aga hoopis teise tähendusega lugu: esiteks ei lõheneks Eesti praeguse masendava tasemeni, kui mõni Kadrioru pedaaliväntaja oleks endale samal teel muhu ette saanud ja sel moel mõistust juurde kasvatanud.

Teiseks on Tallinna volikogus järjekordselt aetud iba kõigi pealinlaste jalgrataste selga istutamisest, lasteaialastest raukadeni, nüüd ka kenasti illustreeritud: just nii hakkavadki välja nägema Tallinna tänavad. Siit ka Tallinna superhaigla ehitamise plaanid.

Ivan Makarov