Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Päeva sõel (med.) vol.2: Postimees upitab diversanti; kogu maailma moslemid, putiniseeruge; Isamaa kasutab eestluse nimel tõukejalga; kes tuli koalitsioonidiivanile kolmandaks?

09.07.2022

Tänaseks parimaks poliitikakommentaariks võiks pidada Õhtulehes keskpäeval avaldatud loo „SEKSNUKK VOODISSE KOLMANDAKS?! Üks ei välista teist! Nukuomanikud ei ole tingimata vallalised ja üksikud.“

Leht kirjutab: „Teda saab asetada erinevatesse poosidesse ja võimalik on valida tavaliste jalgadega või seisva seksnuku vahel. Soovi korral on saadaval ka kehasoojendus ning häälitsused. Nukul on realistlikud kehaõõnsused, mida saab soovi korral soojendada komplektis oleva soojendusvardaga. Komplekti kuulub ka pesu.“

Jah, koalitsiooni kutsuti kolmandaks Isamaad, et ülalmainitud soojendusvarrast katsetada, aga ju selle rolli võtavad vabatahtlikult üle sotsid, sest selline positsioon on nendele maailmavaateliselt ja tehnoloogiliselt lähedasem.

Tõenäoliselt oli garanteeritud kehasoojendus varda abil see viimane argument, mis aitas kolmikkoalitsioonil sündida. Ülejäänud kodanikud ja mittekodanikud vaadaku ise, kuidas talvel hakkama saavad.

Aga Eestis on isikuid, kes võitlevad järjekindlalt meie riigi energeetilise toimetuleku vastu. Postimees esitles täna „nädala persooni“ loos „Kliimastreikija Kertu Birgit Anton: meile tundub talutav, kui keegi elab halvemini, et meie saaksime paremini elada“ energeetikakriisi seisukohalt eriti pahatahtlikku tegelast.

Pealkiri on muidugi ehtkarnaulik: kui „nädala persoonile“ tundub talutav, kui teised elavad halvemini, et tal endal oleks parem elada, siis sümpaatiat selle personaaži suhtes see ei tekita. „Eesti oma Greta Thunberg, 19-aastane juuratudeng Kertu Birgit Anton käib igal reedel Tallinnas või Tartus protestimas. Kui ta oli 17-aastane, esitas ta koos mõttekaaslastega kaebuse Ida-Virumaa uue Auvere õlitehase ehitusloa tühistamiseks. Noored on kaks korda kohtus kaotanud, aga nad viivad vaidluse riigikohtusse,“ kirjutab Postimees.

Huvitav, kus me praegu oma elektrihindadega oleksime, kui omal ajal EKRE ei takistaks meie põlevkivitööstuse ja -energeetika hävitamist. Ei saagi meie rahvuslehe nädala kangelase välimuse järgi aru, on ta rohkem Kertu või siis enam Anton, aga see polegi nii tähtis: põhiline, et praeguses sõja- ja majandusolukorras võitlevad need isikud selle vastu, et Eesti oleks rohkem energeetiliselt iseseisev ja inimestel oleks tööd. Ehk tegutsevad, nagu diversandid vaenlase tagalas. Venelased pommitavad ja hõivavad ukrainlaste elektrijaamu, meie elektritõuksidega kihutavad aktivistid teevad midagi sama sihtotstarbelist.

Mis aga puutub võrdlusesse „Eesti oma Greta Thunberg“, siis see on üsna kahtlane kompliment. Nagu teada, ei ole Greta päris terve laps ja teda kasutatakse poliitikute poolt kuritegelikult ära, transportides sponsorite raha eest erinevatesse maailmapaikadesse ja raisates tonnide viisi kütust.

See Kertu-Anton käib igal reedel Tallinnas või Tartus protestimas ja tema peale nii palju bensiini ei kulu, aga ta ikka säästaks loodust rohkem, kui käiks pealinnas jala või istuks kohal ja tegeleks õppimisega. Äkki saab isegi teada, mis juhtub lastega, kes veedavad talve kütmata korteris ja vitamiinivaesel pajukil.

Täna varahommikul kogunes Eesti lähistel Sankt-Peterburgi mošee Sobornaja metšetj juurde pidulikule palvlusele üle 120 000 moslemi, keda turvas politsei, kokku tuli tänavatele palvetama välja üle 200 000 inimese.

Kuram-bairami puhul pöördus Venemaa moslemite poole õnnitlustega Venemaa president Vladimir Putin. „Islamimaailm toetab massiliselt Venemaad tema tegutsemises nende vastu, kes saadab korda hirmsaid tegusid“, ütles Venemaa moslemite vaimuliku kogu mufti Albir Krganov piduliku jutluse ajal, mis leidis aset Moskva kesklinna Sokolniki pargis.

„Täna on meie maa koos moslemi maailmaga, kogu moslemi maailm on meiega. Räägin seda sellepärast, et olin kümme päeva tagasi Indoneesias, mis on suurim moslemi riik ja kus elab 250 miljonit moslemit – ja nemad, nagu ka teised moslemid, toetavad Venemaad,“ ütles täna Krganov, kelle sõnul alandasid lääneriigid kõigi viimaste aastakümnete kestel moslemeid. „Kas tõesti meie, moslemid, ei ole solvunud selle pärast, kuidas moslemi maailma häbistatakse ja solvatakse?“ küsis mufti, tuletades meelde ka Saddam Husseini ja Muammar Gaddafi alatut mõrvamist.

Ja laupäeva parimaks humoreskiks võib pidada Postimehes õhtupoole ilmunud BNS-i loo „Solman: Isamaa soovib alustada koalitsiooni õige jalaga“.

„Isamaa kvaliteedimärk on Solmani sõnul selgus ja kokkulepete pidamine,“ kirjutab Postimees ilmselgelt hirnudes. „Meie põhimõte on olulised sammud eestluse jaoks ära astuda nüüd…“ ütleb Riina Solman.

No kui eestluse jaoks, siis alustage tõukejalaga.

Ivan Makarov