Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Päeva sõel (med)2: Eesti Ekspress tänas Venemaad sõja eest; ERR juba jälle lohakas; Isamaa on Rubiku Kubits, WHO keelab geidel seksimise

02.08.2022

Selline sajapäine ajakirjandusettevõte nagu Eesti Ekspress oskab alati üllatada. Kõigepealt õigel ajal avaldatud kompromiteerivate materjalidega õigete inimeste kohta. Kuid mitte ainult. Täna ilmus EE-s lugu „Indrek Lepik: Aitäh rohepöörde eest, Venemaa!“

Paljudel on meeles reklaam, et kobab pimeduses see, kel ostmata Eesti Ekspress. Aga tuleb välja, et hoopis EE töötajad, sõltumata sellest, kas neid on ostetud või ei, on vaimselt pimedad. „Ilma Putini mõrvarliku sõjata poleks Saksamaa end liigutama hakanud.“ Jutt käib vene gaasist.

Loo autori vaimne tase on antud juhul kusagil Hitleri tänamise kõrgusel selle eest, et too juute gaswagenisse ajas ja andis seega tõuke kaasaegsete Tallinna ökoloogilistele gaasibusside loomiseks. Arusaadav, et härra Lepik tahtis olla sarkastiline, aga teatud asjade puhul ei tule see lihtsalt välja. Tänada Venemaad kümnete tuhandete inimeste, sealhulgas laste elajaliku tapmise eest isegi naljana ei ole normaalne.

Paistab, et EE kreedo on toetada kasvõi genotsiidi, peaasi et toimuks rohepööre. Mida vähem inimesi, seda rohelisem ja puhtam. Nagu ütlevad venelased ise – „меньше народу, больше кислороду.“ Aitäh radioaktiivse tolmu üleskergitamise eest Tšernobõlis, Putin!

Tülgastav pealkiri. Võigas mõttekäik. Rumal teostus.

+ + + + + + +

Täna paistis „õnnestunud“ pealkirjaga silma ka ERR, kuigi riigimeedia oli võrreldes EE-ga lihtsalt süütult lohakas. Avaldati uudis „OP“ ja „Terevisioon“ saavad uue saatejuhi“, mille pealkirja all oli naeratava Owe Peterselli mõnus foto.

Ehk võis täie õigusega järeldada, et mõlema ülalmainitud saate juhiks saab härra Petersell ehk ETV läks säästurežiimile. Kuid pealkiri oli eksitav: Owe Petersell saab „OP“-i juhiks, ehk ropu suuga Müürilehe rünnak Margit Kilumetsa ja Margus Tabori saate vastu oli nagu käsk ülevalt avalik-õiguslikule meediale. Kusjuures ERR kirjutab, et „Seni kultuurisaadet juhtinud Margit Kilumets hakkab kaastööd tegema “Pealtnägijale”, samuti on temalt oodata uusi persoonisaateid,“ isegi mitte mainides seda, et „OP“-i juhtis Margit ikkagi koos härra Taboriga. Nagu poleks mees seda teinud. Jälle sai mingi pisike toimetaja teostada oma pisikese kättemaksu talle mingil põhjusel mitte meeldinud kolleegile. ERR nagu ERR ikka.

Veel saame teada, et Owe Peterselli vahetab „Terevisioonis“ välja Juhan Kilumets, mis on vähemalt sümpaatne valik. Jätkab oma tuntud headuses-sõbralikkuses Katrin Viirpalu koos Reimo Sildvee ja Liisu Lassiga.

“Ringvaade” jätkab septembris Marko Reikopi ja Grete Lõbult saatejuhtimise üle võtnud Anna Pihliga, teatab ERR. Marko on muidugi vana muhe professionaal, kuigi viimasel ajal kipub vahel minema natuke lohakaks, sest ilmselt on tema koormus tohutu ja populaarsus kolossaalne. Kuid Anna Pihl sellisesse saatesse pehmelt öeldes ei sobi. Meil täiesti puudub igasugune telemeediakriitika, seepärast keegi ei kirjutagi diktorite kõnedefektidest, lohakast välimusest, keelevigadest jne. A.Pihl on maheda õhtusaate jaoks liiga „Baba Yaga“ häälega ja ta ei ole emotsionaalselt ja intonatsiooniliselt nii avatud ja positiivne, nagu Grete Lõbu, Anu Välba või Margit Kilumets.

Aga loodetavasti ei näe me kultuurisaates Owe Peterselli dressides, maikas ja sussides, nagu juhtus nii mõnigi kord „Terevisioonis“.

+ + + + + + +

Postimees teatab, et Riigikogu kultuurikomisjoni pidi koalitsioonileppe järgi hakkama juhtima Reformierakond. Koalitsioonikaaslastest liikmed jätsid aga Liina Kersna (RE) poolt hääletamata ja liisuheitmisega valiti juhiks tagasi keskerakondlane Aadu Must – L.Kersnast sai aseesimees.

Kersna poolt jättis hääletamata Viktoria Ladõnskaja-Kubits, kes ütles täna AK-le, et eelistaks näha selle koha peal Heidy Purgat. See oleks küll viimane inimene, kes peaks juhtima parlamendi kultuurikomisjoni pärast seda, mida ta koos Reet Linnaga korraldas Anne Veskile. See oli alatu. Ja iga DJ ei sobigi Riigikogu parlamendikomisjoni kohale.

Mis puutub aga Ladõnskaja-Kubitsasse, siis mõni aeg tagasi ei kutsutud Isamaad koalitsiooni just sellepärast, et selle fraktsiooni häälte peale ei saanud kindel olla just VLK pärast. Kes nüüd maksis oma erakonnale kätte selle eest, et jälle ei saanud ministriks. Edaspidi mõtleb Helir-Valdor Seeder üheksa korda, kui kedagi venekeelsetest valimisnimekirja lülitada. No lihtsalt ei saa nende peale kindel olla. Selline rahvuslik iseärasus.

Mitte et mul Isamaast nüüd kahju oleks. Isamaa vedas alt eestlasi, Ladõnskaja-Kubits vedas alt Isamaad – jama tuli ringiga tagasi. Ja tuleb veel, märtsini peate veel tantsima tema pilli järgi.

+ + + + + + +

WHO kinnitas minu poolt UU-s korduvalt väljendatud seisukohta, et geisid tuleks seoses ahvipandeemiaga piirama hakata.

Objektiiv vahendab: „Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa piirkonna juht Hans Henri P Kluge üllitas 26. juulil “karmi” avalduse, milles teatas, et vaktsiinid pole ahvirõugete vastu “hõbekuul” ja meestega seksivad mehed võiksid vähem seksida… Kluge tõdeb lisaks, et haigus on hakanud levima kontingendist „mehed, kes seksivad meestega seksuaalsetest- ja sotsiaalsetest võrgustikest“ väljapoole ning seda on järjest enam avastatud ka selliste meestega koos elavatel naistel ja lastel.“

Ja endiselt teeb muret meie sotsiaalministeerium, mis võib ka muutuda üheks ahvirõugete koldeks.

Suurbritannia peaministri kandidaat Liz Truss, kohtudes oma konservatiividest mõttekaaslastega, lubas neile: „Ma jätkan võitlust Vladimir Putini eest!“ Sellest kirjutab täna Daily Express.

Saades oma keelevääratusest aru, parandas Liz Truss ennast ja väitis, et kavatseb võidelda ikka Venemaa presidendi vastu.

Jõudu talle ja meile kõigile.

Ivan Makarov