Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Päeva sõel: vene Delfi võltsis Venemaa räppari sõnu eestivaenulikeks; Venemaa anastas Jaapanilt nime; Kõlvart kogub eestlastelt punkte; laeval rünnati vene laulu pärast tuntud eesti DJ-d; kas Karise kõuts on Putini tiiger?

-
07.09.2022

Vene Delfi on oma Venemaa meediast siia tulnud peatoimetaja Šumakoviga muutunud nii pahatahtlikuks, et kogunisti võltsib intervjueerivate sõnu selleks, et riivata eestlasi ja eesti keelt.

Eestis elav Venemaa räppar st1m (a.k.a. Billy Milligan), Togliattist pärit Nikita Legostev avastas, et meie kohalik tabloid on tema nime kuritarvitanud kõige perverssemal moel. Muusik kirjutab: „Andsin kohalikule venekeelsele väljaandele intervjuu, poolteist tundi rääkisime muusikast, spordist, kinost, elust. Muidugi puudutasime eetilist küsimust, ma rääkisin, et 15-aastase Eestis elamise kestel ei tundnud ma ennast ahistatuna ja diskrimineerituna, ja vähe sellest – siin suhtutakse vene keelde nii vabalt, et mul isegi ei tekkinud vajadust õppida eesti keelt, sest kui keegi ei saa aru vene keelest, siis ma võin ennast vabalt arusaadavaks teha inglise või saksa keeles,“ kirjutab Venemaa räppar.

Ja tsiteerib pealkirja, mida rus.delfi toimetajad panid tema intervjuule: „Pealkiri – „15 aastat Eestis elav räppar ST1M: mul pole mitte kunagi tekkinud soovi õppida eesti keelt“. Saidi eestikeelne versioon lobeerib venemaavastast päevakorda, saidi venekeelne versioon aga eestivastast. P…. ajakirjandus, MINGE NAHUI oma intervjuudega.“

Veel üks näide selle kohta, millega tegelevad Eestis Venemaalt imporditud „euroopameelsed“ meediajuhid. Praeguseks on intervjuu pealkiri muudetud ja kõlab nii: „Räppar St1m: Eestis 15 elatud aasta jooksul pole ma kunagi tundnud ennast diskrimineerituna“.

Kuid eestivastane efekt oli juba saavutatud. Siin paar kommentaari selle kohta, et räpparil polevat kordagi tekkinud tahtmist õppida eesti keelt:

e45н: „Tubli! Õige suhtumine! Eestlased, nagu ka nende keel on surnud. Milleks piinata ennast roiskunud asjaga. Õppige vene keelt. Varsti läheb teil seda oi kuidas vaja!“ (see oleks nagu tuntud Yana Toomi väite parafraseering – IM).

Aleksandr: „Olen varsti 60 ja seda jälki keelt pole nahhui vaja“.

Nii et pealkirja oldi sunnitud pärast muusiku protesti muutma, kuid loomulikult ei koristanud rus.delfi moderaatorid sellega provotseeritud eestlasi vaenavaid ja solvavaid kommentaare.

+ + + + + + +

Putin tahab hävitada Ukrainat kui riiki ja ukrainlasi kui rahvast ja ei varja seda. Aga Jaapanilt on ta juba praegu, ilma igasuguse sõjata võtnud selle iidse riigi traditsioonilise nimetuse „Tõusva päikese maa“.

Esinedes Valdais ökofoorumil, ütles sõjaroimar järgmist: „Jaapanit nimetatakse Tõusva päikese maaks. Kuid Jaapanist idapoolsem on, minu arvates, just Kamtšatka või Sahhalin. Ja seal on kõigest 60 kilomeetrit väin, aga edasi juba Ameerika kontinent. Nii et selles mõttes Tõusva päikese maa on Venemaa.“

Järgmisena võetakse ette ilmselt Soome, kuna Soomet nimetatakse Tuhandete järvede maaks, aga Venemaa on nii suur, et seal on järvi ikka kordades rohkem, eriti kui tiigid ja muud mudamülkad kaasa arvata.

Peterburi portaali Fontanka sajad kommentaatorid olid kõik iroonilised, aga ka hästi ettevaatlikud. Mõni ehmatas, et tema nagu ka kõik teised venemaalased on nüüd jaapanlased; teine väitis, et peale selle, et Venemaa on tõusva päikese maja, on ta veel ka elevantide kodumaa; üks kasutaja kirjutas aga: „jumal tänatud, et mitte Tõusva päikese maja!“

House of the rising sun” on popmuusika ajaloo üks põhilugusid ja selles räägitakse lõbumajast.

+ + + + + + +

Kogu selles inetus tankiloos räuskavate Losi, Stalnuhhini, Toomi jpt foonil nägi hoopis väärikas välja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, ka seetõttu, et ei näinudki välja, selles mõttes et ei paistnud suurt silma ja distantseerus kogu jamast. Enamgi veel, Postimees avaldas väga sümpaatse loo sellest, kuidas Kõlvart oma noore naisega Eesti korvpallikoondisele kaasa elab.

„Näib, et tänavu aasta alguses abiellunud Anastassia Kovalenko ja Mihhail Kõlvart on suured korvpallisõbrad, sest üheskoos elati kaasa Milanos toimuvate korvpalli Euroopa meistrivõistluste mängule. Teisipäeval jagas naine ühismeedias armsat fotot, kui oli abikaasa Mihhail Kõlvartiga jälgimas Milanos toimuvaid Euroopa meistrivõistluseid korvpallis. Nimelt toimus 6. septembri õhtul korvpalli Euroopa meistrivõistluste mäng, kus platsile astus ka Eesti rahvusmeeskond. „Meie korvpallimeeskonda Euroopa meistrivõistlustel toetamas,“ kirjutas Anastassia postitatud klõpsu juurde,“ teatab Postimees.

Noortel on seljas ilusad pusad eesti lipu ja suure kirjaga „Eesti“. Ja seda ajal, kui Tallinnas lendasid kulunud välimusega professionaalsete keskerakondlaste suust „natsid“, „fašistid“ ja muud „bljaadid“.

+ + + + + + +

Tallinna ja ühe Põhjamaade pealinna vahel kursseerival reisilaeval taheti kuulsale eesti diskorile kallale tulla selle eest, et ta mängis Venemaa ansambli „Ruki vverh“ lugu.

Plaadikeerutajast artist helistas mulle täna hommikul ja kurtis, et talle astusid ligi mingid tursked vennad ja tahtsid „molli anda“. Ta küll üritas selgitada, et tegemist on kõigest muusikaga, aga keretäis oli juba soolas, kui millegipärast nimetasid kapid muusikut „ekrelaseks“, mille peale too küsis: „mis see EKRE on?“ Ründajad peatusid nõutult ja läksid siis ära.

Siin koputaks peavoolumeedia südametunnistusele, kui seda on neil üldse jäänud: te ajate eestlasi omavahel tülli, EKRE taga on ikka väga palju eesti inimesi, ja teie umbluu, et „natsionalistlik“ erakond olevat veel ka „kremlimeelne“, on haige. Venestamisega tegeleb Eestis reformierakond, vaadake statistikat.

Mis puutub vene sültpoppi, siis see on küll nadi, kuid ei ole siiski olemas sellist seadust, et vene muusika mängimine oleks rahvusvahelistes vetes omakohtu korras kehaliselt karistatav.

+ + + + + + +

Ja lõpetiseks piltmõistatus: Postimehe ühe loo pealkiri on „Esimeses stuudios“ on peaminister Kaja Kallas“ ja teise loo pealkiri kõlab nagu „Karilaid: pean tõdema, et meil ei ole praegu peaministrit“.

Kes siis esines eile õhtul „Esimeses stuudios“? Keda siis sõimas fašistiks Stalloneuhhin? Kas tank oli üldse olemas? Kas Karilaid eksisteerib, olete te teda oma käega katsunud? Kas keskerakond on ragnarkond? Kas 10 miljonit dollarid oli miraaž kaugetel kallastel? Kas kõuts Karise süles oli Putini tiigri telepateem?

Kas ma olen Ivan? Milleks see kõik? Kas on elu enne surma? Kas see siin on Eesti? Aaaaaa…

Ivan Makarov