Päeva sõelmed: igal Eesti linnal peaks olema oma vene tank; ahvirõuged ohustavad sotsiaalministeeriumi; KK-t ülistatakse Kremli instruktsioonide kohaselt; rus.delfi ja kanahinnad; Ringvaate kõutsi torgati näpuga

Eesti,

Meil on geniaalne siseminister, kes oskab kasutada suure naabri rahvatarkust ja humoorikat lähenemist. Rus.err avaldas loo „Läänemets lubab narvalastele kompenseerida tanki teisaldamise uute sotsiaalobjektidega.“

Nagu kirjutas eestikeelne ERR ja näitas AK, „Narvat väisanud siseminister Lauri Läänemets rõhutas taaskord, et Teise maailmasõja mälestusmärgiks püstitatud Vene tank tuleb teisaldada. Ta lubas tanki äraviimisel arvestada nende narvalaste tunnetega, kes käivad seal lähedasi mälestamas.“

Kui ta peab oma sõna ja tõesti arvestab nende tunnetega, kes käivad tanki juures lähedasi mälestamas, siis „see neetud fašist“ laseb ennast ise maha. Sest just sellised soovid ongi nendel, kes käivad lähedaste kalmude asemel tanki juures.

Meie võimude, eriti sotside sektsiooni idiotism on Venemaa tüüpi. Venes on olemas nali „pommitada Voronežit“. See tuli ajast, kui Venemaa pommitas mingit Süüria linna ja siis andis miljardid selle taasehitamiseks. Voroneži linnapea öelnud siis, et pommitage palun ka Voronežit, siis me saame vähemalt oma tänavad ära parandada.

Oma parteibossi võõrustanud meer Katri Raik pidas tanki vahetuskaubaks: “Kui me räägime, et riik plaanib midagi Narvalt võtta, siis riik võiks ka midagi Narvale asemele anda, nii see elu käib.“

Siseminister omakorda lubas: „Teeme valitsuspartneritele ettepaneku, et Narva vajab uut haiglat, üürielamuid spetsialistidele, nagu õpetajad, ja madalat soojahinda.”

Nüüd Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart hakkab veel kahetsema, et tal linnavalitsuse ees tanki ei ole, muidu oleks probleem suurhaigla ehitamisega lahendatud. Haapsalu rahvas kindlasti nutab, et nendel kesklinnas vene tanki ei ole, muidu saaksid selle vastu tagasi oma ihaldatud raudtee.

Lääneraikide ja katrimetsade pärast hakkavad nüüd kõik Eesti paigad nutma, miks neil vene tanki ei ole. Kõigil hakkab anastajate tapamasin assotsieeruma madala soojahinnaga.

Saatku keegi Stenbocki majja kerekate sanitaridega hulluarst, asi on tõsine.

+ + + + + + +

Objektiiv vahendab: „Ühendriikide meditsiiniajakiri The New England Journal of Medicine avaldas uuringu, millest selgub, et 98 protsenti ahvirõugetesse nakatunutest on homoseksuaalsed mehed, kes nakatusid 95 protsendil juhtudest seksuaaltegevuse käigus. Ühtlasi oli 41 protsenti nakatunutest ka HIV positiivsed.

Ega kui ei oleks Objektiivi ja ei loeks meditsiiniajakirja The New England Journal of Medicine“, siis ei teakski seda, sest meie peavoolumeedia tsenseerib informatsiooni ja otsustab, mida tohib eesti lugeja teada ja mida ei tohi.

Siin peab tõdema, et meie sotsiaalministeerium jätab homofoobse asutuse mulje. Ajal, kui WHO lööb ahvirõugete pandeemia ohu tõttu häirekella, ei hooli meie tervishoid meie ohustatud geidest, seda enam et Euroopas on juba inimesi ka surma saanud. Oleks vaja hakata kohe väljastama koroonapasside eeskujul geidele ahvirõugete passe, isoleerida, sulgeda karantiini! Arusaadav, et ministeeriumis ollakse ka ise paanikas, sest mõni pole seal teatavasti ei mees ega naine, aga miks peaks see kottima normaalseid maksumaksjaid ?

Eelmine terviseminister Tanel Kiik vähemalt andis elgebetešnikutele miljoni. Kuid isegi meie peavool+ on kurt kaitsetute surmahirmus geide appihüüete suhtes.

+ + + + + + +

Kreml on väljastanud kaks „metoditškat“ ehk instruktsioonide kogumikku propagandistide jaoks.

Näiteks tuleb kogu aeg korrata massiteabevahendites, et „ukronatsid ohverdavad inimesi ja sooritavad rituaalmõrvu“, kasutades naisi ja lapsi elava kilbina. „Ukronatsistide jaoks ei eksisteeri moraali, nad on tõelised jumalaeitajad. Nad ei karda Jumala karistust oma kireroimade eest. Paljud ukronatsid on avalikud satanistid ja inimvihkajalike kultuste järgijad“ – selliseid teese pakutakse propagandistidele presidendi administratsiooni poolt.

Kreml „soovitab“ massiteabevahenditel ja süsteemsetel poliitikutel tõmmata paralleele Ukraina sõja ja Venemaa ristimise vahel, Vladimir Putini ja Aleksandr Nevski vahel.

Siin tuleb tahestahtmata meelde, kuidas meie peavoolumeedia nimetas Kersti Kaljulaidi „päikesekuningaks“ ja „tulilinnuks“, Kaja Kallast aja „sõjaprintsessiks“.

+ + + + + + +

Vene Delfi klassika: täna ilmus seal selle töötaja artikkel „Semud, kas meil pole muid probleeme peale Narva tanki? Kas te kana ja bensiini hindasid olete näinud?“

Portaal kirjutab: „Ajakirjanik Vitali Bestšasnõi RusDelfi veerus väidab, et valitsus ja ühiskond on fookusest väljas – nõukogude monumentide teisaldamine ei peata hiigelinflatsiooni“.

Ilmselt peaks keegi vene Delfi toimetusele selgitama, et okupatsiooni põlistavate mälestusmärkide teisaldamise eesmärk ei ole inflatsiooniga võitlemine. Ja kraana ning treileri mõneks tunniks rentimine tanki tarvis ei ohusta vanurite pensione. Ja mitterentimine ei langeta kana hinda.

Aga see selgitamine on vist lootusetu üritus.

+ + + + + + +

Ja meeldiv screenshot: sel nädalal juhib ETV Ringvaadet Urmas Vaino. Reklaamiklipp rahuloleva näoga kõutsiga kukkus armsal teleajakirjanikul välja nagu nobedate näppude voor.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused