“Pagulaseksperdid” Käsper ja Žibas kutsuvad üles rahvuslikule enesetapule

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Ali Bashar, Iraagi pagulane, kes vägistas ja tappis saksa koolitüdruku ning põgenes siis tagasi oma “ohtlikule” kodumaale, kust ta siiski välja anti.

ÜRO pagulasameti “eksperdid” Kari Käsper ja Karolis Žibas avaldavad (mõistagi) Delfis arvamust, et kuna Eestisse tahtvate pagulaste hulk väheneb, peaksime me nende vastuvõtmiseks rohkem pingutama.

See on küll märk multikultihullusest – isegi kui meie rahvusriiki tulla ei taheta, peaksime pingutama, et saada granaadiplahvatuste-Rootsiks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Vastupidiselt sageli levitatavatele müütidele on enamus oma kodudest lahkuma pidanud inimesi põgenenud naaberriikidesse, mitte Euroopasse. /…/ Ainult väga väike osa sundümberasuma pidanud inimestest liiguvad lõpuks arenenud riikidesse,” kirjutavad “eksperdid” EPL-is.

See protsess ongi õige – ainult nii, naaberriikides oodates, saavad pagulased kord koju naasta. Ongi hea, et nad ei liigu edasi, sest iga pagulase soov (erinevalt majandusmigrantidest), on võimalikult kiiresti koju naasta. Palestiinlased ootavad oma aega juba 70 aastat.

Need ideoloogilised tegelased rõhuvad taas eestlaste pagulasaastatele, jättes märkimata kaks asja:  meie inimesed lootsid koju tagasi jõuda, keegi neist ei mõelnud vanaduspõlvele kodust kaugel, nagu see kujunes; ja eestlasi ning teisi II maailmasõja-järgseid emigrante ei poputatud kuskil, nagu seda tehakse tänastega, ühiskondade arvelt.

“Tänapäeva pagulased, näiteks pered, kes on pidanud põgenema Süüria sõja eest, või need, kes on põgenenud Afganistanist inimõiguste rikkumise eest, võivad samuti sageli tunda, et nad ei kuulugi kuhugi. Uues ühiskonnas sidemete loomise toetamine aitab neil kuuluvustunnet tekitada ning kõige paremini uuesti oma elusid üles ehitada ning unistusi täide viia,” kirjutavad “eksperdid”.

Nagu ikka, on vasakliberaalsed inimõiguslased vaadanud asja helgemat poolt. Tegelikult on just afgaanid ja süürlased Euroopas tohutute probleemide allikaks, ja mitte seetõttu, et neid ei integreerita ühiskondadesse, vaid seetõttu, et nad ise seda ei taha. Need inimesed tulevad teisest kultuuriruumist, teiste tavade, traditsioonide, mentaliteedi ja arusaamade juurest ja tahavad Euroopas elada endist elu, seda enam, et seda toetavad tohutusuured migrandikogukonnad Lääne-Euroopas. Nad ei tule lõimuma ega euroopalikke väärtusi üle võtma, vaid enda omi siia tooma, koos oma probleemidega.

Ei ole vajagi üle rääkida 14-aastase saksa neiu tapmisest iraaklase Ali Bashari poolt, sadade moslemimeeste korraldatud Kölni käperdamisööst ega süürlase tapetud sakslasest, mis viis Chemnitzi rahutusteni – selgitagu Kari Käsper seda, mis sundis noort süürlast Tallinnas oma abikaasat süütama ning teist samasugust Haapsalus seda abikaasa vägistamisega alustama.

“On näha, et Eesti lõimimismeetmed aitavad tugevdada siinsete pagulaste kuuluvustunnet Eestiga. Üle kolme neljandiku ligi 40-st vastajast kavatseb edaspidigi Eestisse elama jääda. Lisaks sellele leidsid ligi 70 protsenti vastanutest, et integratsiooni tõhustamiseks on oluline omandada Eesti kodakondsus. Veelgi suurem osa vastanutest rõhutas kohaliku keele õppimise olulisust, uute tööks vajalike oskuste arendamist, sotsiaalkultuurilistel kursustel osalemist ning kohaliku elanikkonnaga sidemete loomist,” räägivad “eksperdid”.

Siin ütlevad inimõiguslastest pagulasekspertideks ümber kehastunud mehed välja, et nende eesmärgiks on luua rahvusriigi asemele segarahvastikuga elanikkond, anda võõrastele kodakondsus ja muuta Eesti Lääne-Euroopa sarnaseks, kus suurte migrandikogukondade tõttu pinged aina kasvavad.

Soome alustas 1990. aastatel somaali põgenike kokkukorjamisega ja kuhu on nad jõudnud? Võõraste tööhõive on madal, nad elatuvad riigi toest ja käivad puhkamas oma “ohtlikul” kodumaal. Ja sellist ühiskonda tahavad käsperid-žibased ka Eestisse!

“Eesti on viimastel aastatel panustanud palju pagulaste lõimumisse, kuid statistika näitab, et siia jõuab aina vähem pagulasi. Et pagulaste olukord maailmas muutub aina kehvemaks, on just nüüd õige aeg näidata solidaarsust,” soovitavad “eksperdid”.

Ei, me ei muuda oma maad selliseks multikultuurseks põrguks, nagu see on kujunenud näiteks USA-s, mille tänavad põlevad, sest umbes 150 aastaga pole riigis toimunud mingit migrantide ühtesulamist, ja igaüks on omaette. Käsper ja Žibas mingu oma õnnemaad ehitama Rootsi, ehk õnnestub plahvatuste vahepeal kedagi integreerida kah.

Loe ka Jussi Halla-aho: kodumaal puhkavad somaallased tähendavad seda, et nad tulebki koju ära saata

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused