Paha siga, mitu viga: kord tahab huligaanitsev opositsioon riigikogus kaugistungit, siis jälle komisjoni kaugistung ei kõlba

Eesti,
Põhiseaduskomisjon

Huligaanitsev ja Eesti poliitikaelu ebastabiliseeriv riigikogu opositsioon on oma tõmblustes astunud järjekordse meeleheitliku sammu, kutsudes esile uued põhiseaduskomisjoni esimehe ja aseesimehe valimised.

See saab võimalikuks tänu sellele, et sotsiaaldemokraadist põhiseaduskomisjoni aseesimees Lauri Läänemets astus tagasi, et vabaneda komisjoni esimehest, EKREsse kuuluvast Anti Poolametsast. Seaduse järgi tähendab Läänemetsa tagasiastumine automaatselt seda, et lisaks uuele aseesimehele tuleb komisjonile valida ka uus esimees.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põhiseaduskomisjoni koht kukub koalitsioonileppe järgi EKREle ning komisjon saab Poolametsa tagasi valida. Seega on tegemist lihstalt opositsioonipoolse kiusu ajamisega. Tuletagem meelde, et alles enne jõule soovis opositsioon nui neljaks riigikogus kaugistungit, nüüd aga komisjoni kaugistung ei kõlba, kuigi koroona tõttu on komisjonide istungeid just sel kujul peetud.

Nii Poolametsa kui Läänemetsa volitused kehtivad kuni uute valimisteni, mis peavad toimuma järgmisel komisjoni istungil, mis eeldatavasti toimub esmaspäeval.

“Kas te kujutate ette, et riigikogus ka tavalise seaduse arutelu põhiseaduskomisjonis käiks nii, et igaüks võtab ise sõna ja räägib nii palju kui tahab. See käib ka väiksemate eelnõude puhul, kus on kümme muudatusettepanekut, siis räägitakse kindel aeg ja kuulatakse põhiseaduskomisjoni esimehe kehtestatud reegleid. Täna me näeme laadatsirkuse toomist parlamenti, mis on häbiväärne,” on Poolamets kirjeldanud olukorda..

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas kolmapäeval, et abielu rahvahääletuse eelnõule opositsiooni poolt laekunud 9400 muudatusettepanekut läbi arutama ei hakata ning igal esitajal on ettepanekute tutvustamiseks aega viis minutit.

Tänaseks plaanitud videoistungit tulid opositsiooniliikmed Lauri Läänemets, Valdo Randpere ja Kaja Kallas taas segama.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused